Zavrieť

Porady

odpisy a vyřazení

Dobrý den,
prosím o radu: když vyřazuji hmotný majetek v 10/2007 (například počítač) z dlouhodobého hmotného majetku, v jaké výši si uplatním daňové odpisy?
Děkuji za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kedy bol obstaraný? Ak ešte má zostatkovú cenu daňovú nenulovú, tak tá sa uplatní do daňových výdavkoch
    daňové odpisy za rok 2007 sú pri vyradení nulové vždy.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ucb Pozri príspevok
    Dobrý den,
    prosím o radu: když vyřazuji hmotný majetek v 10/2007 (například počítač) z dlouhodobého hmotného majetku, v jaké výši si uplatním daňové odpisy?
    Děkuji za pomoc
    Neuplatníš daňov odpisy nakoľko k 31.12. nemáš na "stave" DHM. Pri vyraďovaní sa účtuje o zostatkovej cene jednorázovo.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM

    Ak počítač vyradíš do osobného užívania, zostatkovú cenu do výdavkov nedávaš.

    § 21 ZDP

    (2) Daňovými výdavkami nie sú tiež
    f) zostatková cena trvale vyradeného hmotného majetku a nehmotného majetku s výnimkou uvedenou v § 19 ods. 3 písm. b) až d),
    Naposledy upravil tinaM : 11.11.07 at 17:31

    ucb je offline (nepripojený) ucb

    ucb
    Nemám teď u sebe všechny podklady, takže nemohu napsat přesné částky, ale šlo mi o toto:
    v 10/07 vyřadím počítač. Jeho zůstatková cena je například 30tisíc a já jej prodávám zaměstnanci.
    zaúčtuji:
    082/022 ...vstupní cena (např. 50tisíc)
    541/082....zůstaková cena (30tisic)
    551/082....účetní odpisy za 1-9/2007 měsíčně (vymýšlím si například 10tisíc)
    A teď nevím, zda si pro výpočet odložené daně z příjmu na konci roku můžu "uplatnit" nějaký daňový odpis?

    PS: doufám, že se vyjadřuji přesně. jestli ne, tak se omlouvám. Jsem z těch odpisů trošku zmatená.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak ako sme odpovcedali viacerí, nemôžeš si uplatniť daňové odpisy.
    účtovná zostatková cena.....30000 Sk
    DAŇOVÁ zostatková cena....40000 Sk
    účtovné odpisy 2007......10000 Sk
    daňové odpisy 2007.......0 Sk
    ====================
    účtovne i daňovo ti vyjde rovnaký výsledok hospodárenia.
    ............................
    z hľadiska odloženej dane tento účtovný prípad neberieš do úvahy, nakoľko účtovná i daňová zostatková cena je nulová (ved majetok je vyradený).
    ===============
    snáď som sa tiež vyjadrila jasne - aj v intenciách predchádzajúcich odpovedí.

    Renka je offline (nepripojený) Renka

    Renka
    ahoj tinaM, riešim zostatkovú cenu nákl.vozidla,ktoré som vyradila v min.roku na základe havárie-totálky. pomohla mi Tvoja odvolávka na §19 ods.3 pism.b)až d). môj prípad je práve písmeno d). Ibaže poisťovňa náhradu škody vyplatila na 2x, jednu časť v roku 2007, druhú v roku 2008. učtujem v JU a v zákone sa píše: zostatková cena sa zahrna do základu do výšky PRIJMOV z náhrad zahrňovaných do zákl.dane. ja mám príjem v r.2007 aj 2008. Môžem zahrnuť do zakl.dane zostatkovú cenu vozidla v celkovej výške náhrad z poistovne do roku 2007? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.