Zavrieť

Porady

Vklad a dph

Ahoj poraďáci, chcela by som sa spýtať, ak vkladáme stavbu do ZI druhej spoločnosti, a pri kúpe tejto stavby sme nemali možnosť uplatniť dph, len sme na nej vykonali tech. zhodnotenie v sume 400tis., môžeme sa rozhodnúť že ju vložíme bez dph a nemusím robiť žiadnu úpravu dph? Pri tech. zhodnotení bola dph odpočítaná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Tak trošku ťažko sa mi to chápe. My sme v roku 2000 kúpili budovu, ona už v roku kúpy mala 5 rokov od kolaudácie, takže sme kupovali s oslobodením od dane. My sme na stavbe vykonali tech. zhodnotenie, ale toto tech. zhodnotenie si nevyžadovalo stavebné povolenie ani kolaudačné rozhodnutie, ale odpočítali sme si daň z tech. zhodnotenia zo sumy cca. 400tis. Teraz sme budovu vložili do ZI druhej sro s oslobodením od dane a ja neviem či som povinná robiť nejakú úpravu...
    Už som z toho fakt veľmi nešťastná...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    rommy Pozri príspevok
    Tak trošku ťažko sa mi to chápe. My sme v roku 2000 kúpili budovu, ona už v roku kúpy mala 5 rokov od kolaudácie, takže sme kupovali s oslobodením od dane. My sme na stavbe vykonali tech. zhodnotenie, ale toto tech. zhodnotenie si nevyžadovalo stavebné povolenie ani kolaudačné rozhodnutie, ale odpočítali sme si daň z tech. zhodnotenia zo sumy cca. 400tis. Teraz sme budovu vložili do ZI druhej sro s oslobodením od dane a ja neviem či som povinná robiť nejakú úpravu...
    Už som z toho fakt veľmi nešťastná...
    najprv by bolo dobre vedieť čo je to TZ vo vašom prípade a či sa zhoduje s definíciou TZ v § 54/2/c. t.j. či to treba posudzovať ako samostatný novýIM .

    Pridané:
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ta/pokyn04.doc
    pozrite si príklad 7 a 8 a tiež info že rekonštrukcia ak vyžaduje st. povolenie je nový IM.
    Takže ak toto nesplňate nevraciate nič.
    Ak splňate tak ste menili charakter z plného nároku pri kúpe na oslobodenie pri predaji toho TZ §54/7 (o predaji sú posledné príklady.)
    Naposledy upravil ALBO : 13.11.07 at 12:39

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Takže mi z toho vychádza, že keď sme kúpili stavbu s oslobodením od dane (uplynulo 5 rokov od kolaudácie), používali sme ju na činnosti s možnosťou odpočítania dane, tým pádom sme si uplatnili odpočet z tech. zhodnotenia, avšak toto technické zhodnotenie si nevyžadovalo stavebné povolenie a vložíme ju do ZI druhej sro s oslobodením od dane, tak úpravu dane robiť nemusím. Je to tak správne?
    človiečik Vladimír Ozimý
    tu je aj zaujímavé z pohľadu vkladu či dochádza k dodaniu alebo nie? hm

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    tu je aj zaujímavé z pohľadu vkladu či dochádza k dodaniu alebo nie? hm
    Oni vkladajú stavbu do 2 spol.takže splňajú § 8/1.
    Nie je to § 10/1.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.