Zavrieť

Porady

zraz. dan z operatívneho prenájmu od 1.1.2007

Od 1.1.2007 mám prenajeté/operatívny prenájom/ vozidlá z CR aj z Rakúska.
Mám odvádzať na uzemí SR z nájmu zrážkovú dan alebo je to oslobodený príjem v ramci EU?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ahojte vraciam sa k tejto téme par. 43 ods. ods. 3 písm. k) hovorí o zrážkovej dani k príjmu podľa par. 16 os 1 písm e) štvrtého bodu - prenájom hnuteľnej a nehnuteľnej veci je tam však výnimka a to z nájmu alebo príjmu plynúceho z iného využitia nehnuteľnstí umiestnených na území SR a príjmu, pri ktorom sa zabezpečuje daň podľa par. 44

    no a chcem vedieť či ten nájom sa vzťahuje len na nehnuteľnosť alebo celkovo aj k hnuteľnému majetku lebo riešim zrovna prenajom mot. vozidla z CŘ v SR...
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 06.12.07 at 07:40

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    myslela som, že si odpovedal na otázku pôvodného zadávateľa
    výnimka sa vzťahuje na nehnuetľnosť, nie na hnuteľný majetok. Takže zrážková daň pri nájme za auto z ČR ..... ÁNO
    a nájomné by mali fakturovať š CZ_DPH

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    lebo riešim zrovna prenajom mot. vozidla z CŘ v SR...
    Podobne riešim nájom osob.mot. vozidla , ale zo Švajčiarska a neviem ako s Dph a zražkovou daňou. / skoro v tom istom čase som to zadavala v teme Dph/.
    Skúsite poradiť???
    človiečik Vladimír Ozimý
    KEJKA Pozri príspevok
    myslela som, že si odpovedal na otázku pôvodného zadávateľa
    výnimka sa vzťahuje na nehnuetľnosť, nie na hnuteľný majetok. Takže zrážková daň pri nájme za auto z ČR ..... ÁNO
    a nájomné by mali fakturovať š CZ_DPH
    Kejka súhlasím stebou lebo ma klient presviedča že aj na hnuteľný majetok...prečo by malo ísť takýto prenájom z českou DPH?
    človiečik Vladimír Ozimý
    azla Pozri príspevok
    Podobne riešim nájom osob.mot. vozidla , ale zo Švajčiarska a neviem ako s Dph a zražkovou daňou. / skoro v tom istom čase som to zadavala v teme Dph/.
    Skúsite poradiť???
    no z pohľadu zrážkovej dane je to riešené v čl. 12 v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia ...zdanite to 10%

    DPH?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    Kejka súhlasím stebou lebo ma klient presviedča že aj na hnuteľný majetok...prečo by malo ísť takýto prenájom z českou DPH?
    preto, lebo máme §15, ods.7 a 8
    (8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

    f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov,
    často sa na to zabúda.........................
    človiečik Vladimír Ozimý
    ano toto viem ale potom teda ide podľa par. 15 osd 1? teda u nás v ČR iný paragraf ale chápem to takto hej...tým pádom mi vychádza že ak je to prenajaté zo švajčiarska z pohľadu DPH to nie j predmetom dane na území SR má tam ísť švajčiarska DPH

    zraz. dan z operatívneho prenájmu od 1.1.2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.