Zavrieť

Porady

§ 82 odst. 8 zákona o DPH

Potrebujem zistiť o čom je ten paragraf , presné znenie
A tlačivo o registrácií podnikateľa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tu je Zákon treba si ho aj preštudovať

    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...10-2007-a.html

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Čo sa týka registrácie postupujete podľa

    Registračná povinnosť
    § 4
    Na začiatok


    (1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.

    2.....
    3....
    4....
    (5) Daňový úrad je povinný zdaniteľnú osobu podľa odsekov 1 až 4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len platiteľ ); tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.


    Ostatné body paragrafu nájdete hore v priloženom zákone , tlačivo obdržíte na Vašom príslušnom DU .
    Naposledy upravil Zita5 : 20.11.07 at 07:07

    Juliette je offline (nepripojený) Juliette

    Juliette
    no veľmi pekne ďakujem, ale, som z toho zmetená, pretože nám prišiel list z finančného úradu z Prahy a žiada nás o potvrdenie citujem: doložte originál potvrdenie, že žiadateľ je osobou registrovanou k dani v inom členskom štáte. TO TLAČIVO nenachádzam na internete. Vlastne chceme aby nám vrátili daň.Je tam uvedený už spomínaný paragraf. :-(((

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Juliette Pozri príspevok
    no veľmi pekne ďakujem, ale, som z toho zmetená, pretože nám prišiel list z finančného úradu z Prahy a žiada nás o potvrdenie citujem: doložte originál potvrdenie, že žiadateľ je osobou registrovanou k dani v inom členskom štáte. TO TLAČIVO nenachádzam na internete. Vlastne chceme aby nám vrátili daň.Je tam uvedený už spomínaný paragraf. :-(((
    Jaj tak , takže otázka ako býva na Porade zvykom , nie je úplná .Asi budete musieť pozrieť Zákon o DPH CZ ....a nie SK .


    Prepáčte , ale to je len úvaha ...na Porade by mohol byť ešte jeden jasnovidec , aby vedel čítať myšlienkové pochody dotazujúceho sa .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ale pomôžem Vám aspoň takto , našla som to na google

    http://business.center.cz/business/p...ast1h2d11.aspx

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Juliette Pozri príspevok
    no veľmi pekne ďakujem, ale, som z toho zmetená, pretože nám prišiel list z finančného úradu z Prahy a žiada nás o potvrdenie citujem: doložte originál potvrdenie, že žiadateľ je osobou registrovanou k dani v inom členskom štáte. TO TLAČIVO nenachádzam na internete. Vlastne chceme aby nám vrátili daň.Je tam uvedený už spomínaný paragraf. :-(((
    To tlačivo ti prikladám v prílohe. Ale ani ho nemusíš mať, stačí, keď zájdeš na miestne príslušný daňový úrad, napíšeš žiadosť o vydanie Potvrdenia o postavení daňového subjektu na účely DPH, vyžaduje to 5O Sk kolok, a potom to Potvrdenie pošleš na Finanční úřad pro Prahu 1.
    Monika Kováčová
    A zadávateľka ani nepoďakovala.......... zasa... nie to ešte stlačiť "oceňujem".... že?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    ermon Pozri príspevok
    A zadávateľka ani nepoďakovala.......... zasa... nie to ešte stlačiť "oceňujem".... že?
    Ja ďakujem za body, ale o tie tu vôbec nejde.
    Zadávateľka tu zatiaľ ešte nebola, možno si medzitým problém vyriešila aj sama, a možno to pomôže niekomu inému, a možno niekedy aj mne . Ale celá táto téma je úžasná v tom, ako sa Zitka najprv dopátrala, čo asi pýtajúci potrebuje vedieť, a ako sme doplnili potrebné (?) informácie. Pripomína mi to puzzle a mám z toho dobrý pocit.

    Juliette je offline (nepripojený) Juliette

    Juliette
    ahojte, rada by som pridala body, ale ten počítač blbne, keď stlačím oceňujem nechce mi spustiť tabuľku. Budem to skúšať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.