Zavrieť

Porady

zdanovanie 1% auta-prenajate vozidlo

Ahojte poradaci, mame zamestnancov, ktory maju vozidla na sukromne ucely, lenze tieto vozidla su pozicane? Co im mam zdanovat, vykazuju si sluzobne cesty.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    fialka m Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, mame zamestnancov, ktory maju vozidla na sukromne ucely, lenze tieto vozidla su pozicane? Co im mam zdanovat, vykazuju si sluzobne cesty.
    Dakujem
    Napíš jednoznačne: vozidlá používajú na pracovné aj súkromné jazdy - a tak to aj vykazujú v knihe jázd ?
    človiečik Vladimír Ozimý
    par 5 ods 3 pism a) 595/2003 - pozrite si to ak to splňate tak im zdaníte to 1%
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 28.11.07 at 14:02

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Nie je mozne dohodnut v internej smernici nejaky pocet km ktore zamestnanec moze prejst na sukromny ucel ? Je v tomto zakon jednoznacny ? Potom to prebieha sposobom ze pokial zamestnanec pouziva auto na sukromne ucely a to je v obstaravacej cene napr. 800 000 sk budem deklarovat ze som mu poskytla prijem 8000 sk a strhnem mu z tejto ciastky preddavok na dan ?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    victoria Pozri príspevok
    Nie je mozne dohodnut v internej smernici nejaky pocet km ktore zamestnanec moze prejst na sukromny ucel ? Je v tomto zakon jednoznacny ? Potom to prebieha sposobom ze pokial zamestnanec pouziva auto na sukromne ucely a to je v obstaravacej cene napr. 800 000 sk budem deklarovat ze som mu poskytla prijem 8000 sk a strhnem mu z tejto ciastky preddavok na dan ?
    Je možné si v internej smernici dojednať max.počet km, ale nevidím v tom význam, pretože to môže byť každý mesiac rôzne, v niektoré ich môže mať viac, v niektorých dokonca žiadne. Bez ohľadu na to, či tieto súkromné km prejazdí alebo nie, stále mu strhávaš 19% daň z 1% OC vozidla - postup je tak ako si napísala. 8000,- je jeho nepeňažný príjem a 19%daň z toho odvedieš.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    ahojte, este mam otazku, zamestnanec ma firemne auto, pouziva ho na sluzobne ucely, sukromne si nevykazu. Treba mu 1% z obstaravej ceny zdanovat. Toto auto sme kupovali na leasing.
    dakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    fialka m Pozri príspevok
    ahojte, este mam otazku, zamestnanec ma firemne auto, pouziva ho na sluzobne ucely, sukromne si nevykazu. Treba mu 1% z obstaravej ceny zdanovat. Toto auto sme kupovali na leasing.
    dakujem

    A tie kilometre súkromné ak nevykážete, ako vám bude "sedieť" tachometer? To budete umelo vyrábať firemné cesty?

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Paula Pozri príspevok
    A tie kilometre súkromné ak nevykážete, ako vám bude "sedieť" tachometer? To budete umelo vyrábať firemné cesty?
    Vsetky kilometre vykazuju ako sluzobne..Cize vsetko sedi.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    fialka m Pozri príspevok
    Vsetky kilometre vykazuju ako sluzobne..Cize vsetko sedi.
    Veď ak vykážete všetky súkromné cesty ako služobné, tak umelo vytvárate služobné cesty.

    To ten zamestnanec vykáže v sobotu jazdu z BA na Pezisnkú Babu a späť ako služobnú jazdu? A ako vykáže jazdu z domu do práce a naspäť? Či stále parkujú v sídle firmy a domov chodia MHD?

    Nuž, ako myslíte....

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Navyše sa môže stať, že náíkup PHM bude z opačného smeru, než vykázaná firemná cesta

    dvojča je offline (nepripojený) dvojča

    dvojča
    ahojte, moja otázka nemá nič spoločné s 1%, aspoň dúfam, no chcem sa opýtať. Auto na lízing zaradené do sro parkuje v sídle firmy, no máme prevádzku 9 km od sídla firmy. Môžem dávať služobné jazdy každé ráno a každý večer zo sídla firmy do prevádzky a späť? na aute jazdí konateľ, ktorý má Pracovnú zmluvu ako obchodný zástupca. Auto kvôli bezpečnosti pred krádežou parkuje v sídle firme. ďááákujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dvojča Pozri príspevok
    ahojte, zabudli ste na poradu? nikto mi neporadí? dík
    Nie, nezabudli, len treba pre novú otázku založiť novú tému a nie miešať témy. Takto to môžu ľudia z príslušného oboru prehliadnuť.

    dvojča Pozri príspevok
    ahojte, moja otázka nemá nič spoločné s 1%, aspoň dúfam, no chcem sa opýtať. Auto na lízing zaradené do sro parkuje v sídle firmy, no máme prevádzku 9 km od sídla firmy. Môžem dávať služobné jazdy každé ráno a každý večer zo sídla firmy do prevádzky a späť? na aute jazdí konateľ, ktorý má Pracovnú zmluvu ako obchodný zástupca. Auto kvôli bezpečnosti pred krádežou parkuje v sídle firme. ďááákujem
    Myslím, že to môže byť považované za služobnú cestu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.