Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

macilaci Pozri príspevok
Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Študenti a dôchodcovia nebudú musieť podávať RZZP a platiť poistné z príjmu na základe dohôd. Takže určite neplatí že vôbec nemusia podávať zúčtovanie a platiť zo žiadneho príjmu.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Doplnim Katku.

Ak má študent napríklad príjem z príkaznej zmluvy, zdanený podľa § 5 ZDP alebo príjem z honorárov a v súčte za rok 2007 je to viac ako 59232 Sk, musí podať za rok 2007 ročné zúčtovanie na zdravotné poistenie.

Nezohľadňujú sa príjmy na dohody - takýto príjem akokeby neexistoval.

Detto platí pre dôchodcov.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Dobre tomu rozumiem, že to platí to už aj za rok 2007 (zrušená povinnosť dohodárov podávať RZZP)?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Platí to za rok 2007,t.z.k 30.6.2008 nebudú musieť podávať RZZP.
0 0
Ninina Ninina

Ninina je offline (nepripojený) Ninina

Ahojte,
mozem to chapat tak ze ak som zamestnana a zaroven pracujem na DVP tak to nemusim pripocitavat do RZZP??
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
To platí už dávno: Ak má zamestnanec popri zamestnaní aj DoVP, tak príjem na DoVP sa v ročnom zúčtovaní neuvádza.
0 0
harmonia harmonia

harmonia je offline (nepripojený) harmonia

Ahoj,

poraďte mi prosím s týmto problémom:
terajší študent (od septembra študuje na VŠ) bol v roku 2007 do augusta nezamestnaný (registrovaný na ÚP) a v auguste samoplatiteľ ZP.

Celý rok nemal žiaden príjem, ale v decembri na dohodu zarobil 65 tisíc Sk.

Bude musieť urobiť ročné zúčtovanie ZP za rok 2007 ? (Ak by nebol mesiac samoplatiteľom asi nie ...)

Ak áno, ako si ho má vypočítať ?

Vopred ďakujem za rady.

iva</pre>
0 0
vilmuska vilmuska

vilmuska je offline (nepripojený) vilmuska

ahojte,
som studentkou VŠ, a za minuly rok 2007 som zarobila 49 740SK, nemusim podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit..?...dakujem za odpoved.
0 0
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

AD harmonia-

predpokladam, ze jeho jediny prijem bol prijem z dohody o VP v decembri, kedy bol zaroven aj student VS.

Za obdobie do augusta, kedy bol na UP a samoplatitel, nemal ziadne prijmy, podliehajuce dani z prijmov.

Ak je to tak, rocne zuctovanie poistneho podavat nebude musiet.


AD Vilmuska

Ak si tie peniaze zarobila ako prijem z dohody o vykonani prace A ZAROVEN si bola v tom obdobi studentkou A ZAROVEN si nemala ziadne ine prijmy, podliehajuce dani z prijmov , rocne zuctovanie poistneho podavat nemusis.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Je to pre mňa úplná novinka. Takže sa chcem len uistiť. Študenti aj dôchodcovia nemusia podávať ročné zúčtovanie poistného, ak majú príjmy len z dohôd? Akákoľvek výška? Môžem poprosiť par., kde sa o tomto píše? Ďakujem.
Ešte jedna vec. Čo napríklad nezamestnaní? Jedna naša zamestnankyňa pracovala u nás v roku 2007 na dohodu a zároveň bola evidovaná na úrade práce. Príjem "prešvihla" - mala na dohodu 55 tis. Čo s takýmto prípadom? Musí si urobiť ročné zúčtovanie ZP a teda zaplatiť nedoplatok poistného? Ďakujem.
0 0
vilmuska vilmuska

vilmuska je offline (nepripojený) vilmuska

dakujem
0 0
lucilinda lucilinda

lucilinda je offline (nepripojený) lucilinda

Zdravim Vas, chcela by som sa Vas tuna spytat, nie som v tom odbornik, cize sa pytam vas.
Je suvis medzi Hlasenim a Potvrdenim o zuctovani? to znamena, ze uhrn prijmov a zaklad dane r.4 a 6 v hlaseni je ta ista ciastka ako r.1 v potvrdeni? Prosim mozte mi to niekto vysvetlit? Ď.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lucilinda Pozri príspevok
Zdravim Vas, chcela by som sa Vas tuna spytat, nie som v tom odbornik, cize sa pytam vas.
Je suvis medzi Hlasenim a Potvrdenim o zuctovani? to znamena, ze uhrn prijmov a zaklad dane r.4 a 6 v hlaseni je ta ista ciastka ako r.1 v potvrdeni? Prosim mozte mi to niekto vysvetlit? Ď.
Si . Zaraď svoju otázku do sekcie daň z príjmov.
0 0
lucilinda lucilinda

lucilinda je offline (nepripojený) lucilinda

a tato otazka sa netyka mzdovej sekcie?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lucilinda Pozri príspevok
a tato otazka sa netyka mzdovej sekcie?
Týka sa, ale ak som dobre pochopil, tak sa pítaš na daň z príjmov a nie zdravotného poistenia.
0 0
ZuzkaOE ZuzkaOE

ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

Krásny večer prajem. Chcela by som sa opýtať na termín podania žiadosti o vykonanie RZZP, resp. o vystavenie dokladu o výške príjmu a o zaplatených preddavkoch va VZP za rok 2007.
Potrebujem doklad o výške príjmu..., no nikde som nenašla tlačivo žiadosti na rok 2007. Sú už niekde tieto tlačivá?

Do kedy je možné požiadať zamestnávateľa o vystavenie tohto dokladu? Do 15.2.2008?. alebo v tomto roku do 15.5?
Vopred ďakujem za odpovede...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
15.5.2008 - doklad o príjmoch
31.5.2008 - žiadosť o vykonanie RZZP

Tlačivá budú nové, kým nie sú, je možné použiť staré.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Marti.ka Pozri príspevok
Je to pre mňa úplná novinka. Takže sa chcem len uistiť. Študenti aj dôchodcovia nemusia podávať ročné zúčtovanie poistného, ak majú príjmy len z dohôd? Akákoľvek výška? Môžem poprosiť par., kde sa o tomto píše? Ďakujem.
Ešte jedna vec. Čo napríklad nezamestnaní? Jedna naša zamestnankyňa pracovala u nás v roku 2007 na dohodu a zároveň bola evidovaná na úrade práce. Príjem "prešvihla" - mala na dohodu 55 tis. Čo s takýmto prípadom? Musí si urobiť ročné zúčtovanie ZP a teda zaplatiť nedoplatok poistného? Ďakujem.
Môže mi v tomto niekto pomôcť?
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Marti.ka Pozri príspevok
Je to pre mňa úplná novinka. Takže sa chcem len uistiť. Študenti aj dôchodcovia nemusia podávať ročné zúčtovanie poistného, ak majú príjmy len z dohôd? Akákoľvek výška? Môžem poprosiť par., kde sa o tomto píše? Ďakujem.
Ešte jedna vec. Čo napríklad nezamestnaní? Jedna naša zamestnankyňa pracovala u nás v roku 2007 na dohodu a zároveň bola evidovaná na úrade práce. Príjem "prešvihla" - mala na dohodu 55 tis. Čo s takýmto prípadom? Musí si urobiť ročné zúčtovanie ZP a teda zaplatiť nedoplatok poistného? Ďakujem.
Keď mala dohodu na 55 tisíc, tento príjem mala hlásiť na Úrad práce a vyradili by ju z evidencie nezamestnaných - podmienkou, aby bola evidovaná na ÚP je, že prijem nesmie byť vyšší ako 3200 Sk mesačne. Takže treba aby príjem oznámila na ÚP, vyradia ju z evidencie a pre ZP sa stane samoplatiteľom - prihlási sa spätne ako samoplatiteľ, zaplatí predddavky. U samoplatiteľa sa do VZ započíitava aj príjem z dohôd, takže bude musieť robiť RZZP a z tej dohody doplatí zdravotné poistenie.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Marti.ka Pozri príspevok
Je to pre mňa úplná novinka. Takže sa chcem len uistiť. Študenti aj dôchodcovia nemusia podávať ročné zúčtovanie poistného, ak majú príjmy len z dohôd? Akákoľvek výška? Môžem poprosiť par., kde sa o tomto píše? Ďakujem.
Vyňaté príjmy - ZZP_§13_ods.20, v súvislosti s §11_ods.10
Povinosť podať RZZP ZZP_§19_ods.1.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať