Zavrieť

Porady

314-preddavok

ahojte

platíme za int. služby preddavkovo napr. 60000 SK. Oni nam k tomu narataju napr. 40000 bonus, to znamena ze ked na prichadzaju zuct. faktury zo svajciarska tak je suma 100 000 SK(samozrejme je uvedena vo frankoch) - 10000 SK(čerpanie za mesiac) zostatok 90000 Sk. No teraz by ma zaujimalo, kde ten bonus uctovat, či na 314 ako vlastne preddavok alebo kam...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V r. 2003 na základe mesačných faktúr platil nájomca nájom + zálohy na energie. 31.12.03 bola vytvorená rezerva na energie. Prenajímateľ v r. 2004 zanikol, vyúčtovanie nikdy neprišlo. Ako zlikvidovať zostatky na účte zálohy a rezervy?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Poraďte mi prosím. Dajú sa tie zostatky zlikvidovať interne alebo ich mám nechať visieť naveky?

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Rezerva bola v r.2003 Tvoj náklad, tak podľa mňa teraz urob výnos, aby to tam nebolo 300 rokov

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Paula
    tak zlikvidujem rezervu a aký protiúčet dám ku 314-tke?
    Ked si mala rezervu 554, tak 654

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.