Zavrieť

Porady

Budova a odpisy

Ahojte,

Kupili sme budovu s pozemkom. Je to vyrobna hala, ktora sa momentalne rekonstruuje. A neviem ci ju mam odpisovat hned alebo ju zaradim az po rekonstrukcii a ta rekonstrukcia bude technicke zhodnotenie? Mali sme tam vyfakturovany najom firme ktora je v podnajme. Mam ju odpisovat hned? a co s tym tz k 31.12.2004 ked v roku 2005 este pokracuje rekonstrukcia. Mozem mat v roku 2005 nove TZ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Ak ste z nej už mali aj príjem, tak ja by som neváhala. Zaradiť a odpisovať. A zbierať na jednej AE všetky náklady na rekonštrukciu - potom to dáš na tech. zhodnotenie.
    Máte ju už aj na liste vlastníctva?
    Si JU alebo PU?

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Súhlas s Pavla P. Ak ste ju už aj prenajali, musíš ju zaradiť a odpisovať.
    Všetku rekonštrukciu na 042 a keď sa dokončí zaradiť ako technické zhodnotenie k budove a odpisovať spolu s budovou.

    Ahoj

    Stanka je offline (nepripojený) Stanka

    Stanka
    Podvojné. Dakujem takze v roku 2004 nerobim nic s TZ iba ked sa ukonci rekonstrukcia v 4/2005?

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Áno, potom celkový sumár technického zhodnotenia na účte 042 preúčtuješ na 021 k budove a budeš odpisovať spolu s ňou.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Mne tiež technické zhodnotenie jeden rok prechádzalo do druhého roka na účte 042 a keď sa všetko dokončilo zaradila som ho do užívania na účet 021 a začala odpisovať.

    Ahoj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.