Zavrieť

Porady

Vyplnenie danoveho priznania.

Dobrý deň.

Chcem sa poradiť. Ak uplatňujem výdavky %z príjmov v oddieli VI. stĺ.2,riadok 2 píšem len výdavky % alebo + odvody? Minulý rok tam mali byť výdavky+odvody a teraz na stranke drsr, keď vyplňam cez internet, tak mi to vychádza , že tam majú byť len výdavky% a na riadku 9 úhrnom+odvody. Pripadá mi to trocha nelogické, z pohľadu tabuľky, ale tak je nastavený program. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.

Môžte sa prosím vyjadriť , kto má s tým skúsenosť?

A čo výpis z daň.priznania na soc.poisťovňu? Nebude vadiť , že výdavky budú uvedené len % z príjmov a tým pádom príjmy-výdaje nebude čiastkový základ dane na riadku 10 ?

Vďaka.
Usporiadat
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Dzoana Pozri príspevok
Dobrý deň.

Chcem sa poradiť. Ak uplatňujem výdavky %z príjmov v oddieli VI. stĺ.2,riadok 2 píšem len výdavky % alebo + odvody? Minulý rok tam mali byť výdavky+odvody a teraz na stranke drsr, keď vyplňam cez internet, tak mi to vychádza , že tam majú byť len výdavky% a na riadku 9 úhrnom+odvody. Pripadá mi to trocha nelogické, z pohľadu tabuľky, ale tak je nastavený program. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.

Môžte sa prosím vyjadriť , kto má s tým skúsenosť?

A čo výpis z daň.priznania na soc.poisťovňu? Nebude vadiť , že výdavky budú uvedené len % z príjmov a tým pádom príjmy-výdaje nebude čiastkový základ dane na riadku 10 ?


Vďaka.
Do stĺpca 2, riadok 2 píšeš výdavky percentom + odvody.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

tacasina Pozri príspevok
Do stĺpca 2, riadok 2 píšeš výdavky percentom + odvody.
Nesúhlasím. Už tu bola o tom debata a pravda je taká, že do r.2 idú len výdavky percentom a do r. 9 aj s odvodmi.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
KvetkaK Pozri príspevok
Nesúhlasím. Už tu bola o tom debata a pravda je taká, že do r.2 idú len výdavky percentom a do r. 9 aj s odvodmi.
daj prosím link
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

KvetkaK Pozri príspevok
Nesúhlasím. Už tu bola o tom debata a pravda je taká, že do r.2 idú len výdavky percentom a do r. 9 aj s odvodmi.
Pri mojom osobnom dotaze mi na DÚ bolo vysvetlené takto ako som napísala.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

KvetkaK Pozri príspevok
Nesúhlasím. Už tu bola o tom debata a pravda je taká, že do r.2 idú len výdavky percentom a do r. 9 aj s odvodmi.
Riadok 9 je súčet predošlých riadkov 1-8. Ak tam neuvedie aj odvody, tak ich nemôže ani zrátať na r. 9, hm?
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

ekopo Pozri príspevok
daj prosím link
tu to bolo riešené

http://www.porada.sk/t30813-p33-pausalne-vydavky.html
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ola Pozri príspevok
Riadok 9 je súčet predošlých riadkov 1-8. Ak tam neuvedie aj odvody, tak ich nemôže ani zrátať na r. 9, hm?
Môže - skús vyplniť DP na stránke DR a budeš vidieť čo zasa vymysleli.
V minulom roku museli byť riiadky 2 a 9 totožné, inak systém vyhadzoval chybu. V tomto roku po doplnení odvodov pod tabuľku ti to priráta do riadku 9 .
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Pepa Pozri príspevok
Môže - skús vyplniť DP na stránke DR a budeš vidieť čo zasa vymysleli.
V minulom roku museli byť riiadky 2 a 9 totožné, inak systém vyhadzoval chybu. V tomto roku po doplnení odvodov pod tabuľku ti to priráta do riadku 9 .
...asi je zbytočné plytvať energiu a hľadať logiku, tam....kde sídli DÚ....
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

ola Pozri príspevok
Riadok 9 je súčet predošlých riadkov 1-8. Ak tam neuvedie aj odvody, tak ich nemôže ani zrátať na r. 9, hm?
Ja som tiež vypisovala DP tak, že poistné som uviedla do r.2 a r.9. Tu na porade sa dočítaš aj taký aj taký názor. Ale ako tu už viacerí písali, na stránke DRSR vypisuje chybu, keď sa to takto nahodí.
Ale ešte sa mi zatiaľ také priznanie nevrátilo, že by bolo zle vypísané.
0 0
Dzoana Dzoana

Dzoana je offline (nepripojený) Dzoana

Volala som na DÚ, sami nevedia ako to má byť. Majú mi volať ohľadom toho tlačiva na stránke drsr, či je správne. Takže ak budem vedieť niečo nové dám info.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Preto sa nevracajú DP, pretože na väčšine DU nemajú naištalovaný nový sw. Dúfam, že sa ani nebudú vracať, či už bude DP vyplnené tak, alebo onak. Volal som na náš DU, tam zastávali názor, že aj poistné do r.2. Robil som to tak vždy a aj to robím tak.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

ekopo Pozri príspevok
Preto sa nevracajú DP, pretože na väčšine DU nemajú naištalovaný nový sw. Dúfam, že sa ani nebudú vracať, či už bude DP vyplnené tak, alebo onak. Volal som na náš DU, tam zastávali názor, že aj poistné do r.2. Robil som to tak vždy a aj to robím tak.
Prečo by to mali vracať teraz? Zoberú všetko. Väčšinu DP budú nahadzovať do systému v apríli a vtedy snáď už nový SW budú mať.
Ak to bude SW vyhadzovať ako chybu, bude záležať ako vždy na správcovi, či to opraví sám, alebo vyzve daňovníka. Mne sa tam behať nechce. Vypisujem to na ich stránke, tak ako to majú nastavené (po logike radšej nepátram).
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tu http://www.porada.sk/t6858-este-raz-...e-vydavky.html sme sa bavili(cca od prísp.25) o tom, ako z takto vyplneného DP(r.2 40%, r.9 40%+poistné) vyplniť Výpis pre SP.
0 0
Dzoana Dzoana

Dzoana je offline (nepripojený) Dzoana

Takže už mám oficiálne vyjadrenie. Tlačivo na stránke drsr je chybné.
Takže na r. 2 má byť výdavky+odvody.
Dostala som t.č. aj e-mailovu adresu, že to mám nahlásiť na call-centrum , aby to opravili. Takže v najbližších /možno/ dňoch by to mali opraviť. Dúfam, že som tým pomohla viacerým. Ja si môžem všetko zase pekne poprepisovať, lebo som to už mala podľa nich. Hádam kde by to malo byť najsprávnejšie, keď nie priamo na stránke drsr, no nie?!
0 0
Dzoana Dzoana

Dzoana je offline (nepripojený) Dzoana

Mne totižto nešlo o to či sa dáva do výdavkov % z príjmov+odvody, alebo nie/ to mi je jasné/, mne išlo o tlačivo na stránke drsr, ktoré to chybne vypočítavalo a tým pádom by sa preniesli údaje z riadkov do vypisu z dan.priznania na soc.poisťovnu zlé. Ale teraz je to už vysvetlené.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Dzoana Pozri príspevok
Takže už mám oficiálne vyjadrenie. Tlačivo na stránke drsr je chybné.
Takže na r. 2 má byť výdavky+odvody.
Dostala som t.č. aj e-mailovu adresu, že to mám nahlásiť na call-centrum , aby to opravili. Takže v najbližších /možno/ dňoch by to mali opraviť. Dúfam, že som tým pomohla viacerým. Ja si môžem všetko zase pekne poprepisovať, lebo som to už mala podľa nich. Hádam kde by to malo byť najsprávnejšie, keď nie priamo na stránke drsr, no nie?!
Ja som to robila v programe od KROSU a tam mi žiadnu chybu nevyhadzovalo. Ale ako píšeš, človek sa predsa viac spolieha na to, čo uverejnia na stránke DRSR. Som zvedavá ešte na koľko chýb sa do konca marca príde.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Dzoana Pozri príspevok
Takže už mám oficiálne vyjadrenie. Tlačivo na stránke drsr je chybné.
Takže na r. 2 má byť výdavky+odvody.
Dostala som t.č. aj e-mailovu adresu, že to mám nahlásiť na call-centrum , aby to opravili. Takže v najbližších /možno/ dňoch by to mali opraviť. Dúfam, že som tým pomohla viacerým. Ja si môžem všetko zase pekne poprepisovať, lebo som to už mala podľa nich. Hádam kde by to malo byť najsprávnejšie, keď nie priamo na stránke drsr, no nie?!
tak toto je "sila".
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Dzoana Pozri príspevok
Mne totižto nešlo o to či sa dáva do výdavkov % z príjmov+odvody, alebo nie/ to mi je jasné/, mne išlo o tlačivo na stránke drsr, ktoré to chybne vypočítavalo a tým pádom by sa preniesli údaje z riadkov do vypisu z dan.priznania na soc.poisťovnu zlé. Ale teraz je to už vysvetlené.
Ešte nie. Stáva sa z toho detektívka. Kto je páchateľ ??? A kedy to teda bude opravené ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Asi by sme mali Drsr pokutovať za chybné tlačivo. Oni by to v opačnom prípade urobili s radosťou
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Katija Pozri príspevok
Ešte nie. Stáva sa z toho detektívka. Kto je páchateľ ??? A kedy to teda bude opravené ?


A už opäť sa pýtam: Nevideli ste niekde pána Columba?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať