Zavrieť

Porady

JU a zavazky

prosim o radu, v JU na konci roka davate do zavazkov r.04 aj soc.poist. a zdravotku ktoru zaplatite v januari? zahrna sa do zavazkov aj vo vykaze?

dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    ked si vypocitam dan z danoveho zakladu, uctuje sa v JU o tej dani?

    prosim porad ak vies, robim to prvy krat.dakujem.

    uctujem len podvojne ucto.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Daň z príjmu za rok 2004 , Ti vstupuje do záväzkov a následne aj do výkazu o majetku a záväzkov . Jedná sa o JÚ .

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    aha, takze si mam dan zaevidovat do zavazkov a vypisat aj do vykazov.

    dan z urokov v denniku nie je danovym prijmom a v dan.priznani sa uplatni ako preddavkovo zaplatena?

    moc krat dakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Majka
    aha, takze si mam dan zaevidovat do zavazkov a vypisat aj do vykazov.

    dan z urokov v denniku nie je danovym prijmom a v dan.priznani sa uplatni ako preddavkovo zaplatena?

    moc krat dakujem.
    Majuška , daň z úrokov v denníku je výdavok neovlyvňujúci základ dane a v DP
    sa uplatní ako preddavková daň .

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    Neviem či to má priamy súvis s témou, inú som nenašiel:
    K záväzkom a zdaňovaniu podielových fondov otázočku: (možno hlúpu ale nie som učtovník)
    Z podnikateľskej činnosti za rok 2007 mi vyšlo uhradiť daň, ako príklad uvediem 20 000 Sk. Vypočítanú daň uvediem v záväzkoch (JÚ) roku 2007. Z podielových fondov (ako súkromná osoba) ktoré som si v roku 2007 dal vyplatiť mi vyplýva uhradiť napríklad 500,-Sk, Uvediem do daňového priznania v príslušnej kolónke, teda spolu mám uhradiť daň 20500,- . Túto sumu uhradím cez e-banking cez môj podnikatelský účet, teda táto suma bude aj na výpise z banky ale V JÚ zaučtujem záväzok iba 20 000,- Stačí ak uvediem do poznámky že rodiel 500,- Sk je daň za fondy alebo je treba ešte nejaký účtovný zápis? (možno som až príliž veľký puntičkár ???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ibaka Pozri príspevok
    Neviem či to má priamy súvis s témou, inú som nenašiel:
    K záväzkom a zdaňovaniu podielových fondov otázočku: (možno hlúpu ale nie som učtovník)
    Z podnikateľskej činnosti za rok 2007 mi vyšlo uhradiť daň, ako príklad uvediem 20 000 Sk. Vypočítanú daň uvediem v záväzkoch (JÚ) roku 2007. Z podielových fondov (ako súkromná osoba) ktoré som si v roku 2007 dal vyplatiť mi vyplýva uhradiť napríklad 500,-Sk, Uvediem do daňového priznania v príslušnej kolónke, teda spolu mám uhradiť daň 20500,- . Túto sumu uhradím cez e-banking cez môj podnikatelský účet, teda táto suma bude aj na výpise z banky ale V JÚ zaučtujem záväzok iba 20 000,- Stačí ak uvediem do poznámky že rodiel 500,- Sk je daň za fondy alebo je treba ešte nejaký účtovný zápis? (možno som až príliž veľký puntičkár ???
    Stačí uviesť poznámku.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Ibaka Pozri príspevok
    Neviem či to má priamy súvis s témou, inú som nenašiel:
    K záväzkom a zdaňovaniu podielových fondov otázočku: (možno hlúpu ale nie som učtovník)
    Z podnikateľskej činnosti za rok 2007 mi vyšlo uhradiť daň, ako príklad uvediem 20 000 Sk. Vypočítanú daň uvediem v záväzkoch (JÚ) roku 2007. Z podielových fondov (ako súkromná osoba) ktoré som si v roku 2007 dal vyplatiť mi vyplýva uhradiť napríklad 500,-Sk, Uvediem do daňového priznania v príslušnej kolónke, teda spolu mám uhradiť daň 20500,- . Túto sumu uhradím cez e-banking cez môj podnikatelský účet, teda táto suma bude aj na výpise z banky ale V JÚ zaučtujem záväzok iba 20 000,- Stačí ak uvediem do poznámky že rodiel 500,- Sk je daň za fondy alebo je treba ešte nejaký účtovný zápis? (možno som až príliž veľký puntičkár ???
    Kde do poznámky ste chceli túto skutočnosť uviesť?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Asi do účtovníctva, keď je tam evidovaná daňová povinnosť zo živnosti iba 20 tisíc, a uhrádza sa 20500,-.

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    Denda Pozri príspevok
    Kde do poznámky ste chceli túto skutočnosť uviesť?
    V Alfe - JÚ, v peňažnom denníku zadám Banka-výdavok a pýta si Uhradiť záväzok? zadám Ano. Uhradím záväzok, otvorí sa mi okienko s detailom úhrady a tam je poznámka, kde si vyznačím skutočnú úhradu záväzku- podľa príkladu tých 20000. Ďakujem Pomohlo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.