Zavrieť

Porady

Rozdelenie zisku.

Dobry den,
Budem prvy krat rozdelovat zisk aj zo starsich rokov ako 2004. Je mi jasne ze tento zisk musim zdanit 19%. Ale rad by som vedel ci treba DU poslat nejake tlacivo o tejto zrazke alebo ci sa to uvedie iba v danovom priznani FO. Dakujem za info.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Puccer Pozri príspevok
Dobry den,
Budem prvy krat rozdelovat zisk aj zo starsich rokov ako 2004. Je mi jasne ze tento zisk musim zdanit 19%. Ale rad by som vedel ci treba DU poslat nejake tlacivo o tejto zrazke alebo ci sa to uvedie iba v danovom priznani FO. Dakujem za info.
Zisk dosiahnutý za roky 2003 a skoršie, podlieha dani z príjmu. Príjemca tohto zisku v tom roku kedy bude mať tento príjem, ho uvedie v daňovom priznaní FO typ B.
Ak tento zisk bude vyplatený v hotovosti a jeho výška presiahne sumu 100.000 Sk, bude treba podať o tom oznámenie listom DÚ podľa bydliska prijímateľa; preto jednoduchšie bude poslať danú sumu z účtu na účet prijímateľa, vtedy sa nič neoznamuje.

Za roky 2004-2007 podiel na zisku je oslobodený a neuvádza sa v daň. priznaní, ani sa nič neoznamuje.
0 0
Puccer Puccer

Puccer je offline (nepripojený) Puccer

Dakujem velmi pekne este jedna otazka, co v pripade ak jeden z majitelov je ceska firma. Ako sa postupuje s rozdelenim zisku z roku 2003 a skorsich rokov?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Puccer Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne este jedna otazka, co v pripade ak jeden z majitelov je ceska firma. Ako sa postupuje s rozdelenim zisku z roku 2003 a skorsich rokov?
Rovnako ako v súčasnosti. Treba postupovať podľa príslušných §§ Obchodného zákonníka
Obchodný zákonník
0 0
Puccer Puccer

Puccer je offline (nepripojený) Puccer

mal som namysli voci danovemu uradu. Tak isto ako v pripade FO? Odvediem 19% a nevztahuje sa ziadna oznamovacia povinnost.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Puccer Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne este jedna otazka, co v pripade ak jeden z majitelov je ceska firma. Ako sa postupuje s rozdelenim zisku z roku 2003 a skorsich rokov?
Puccer Pozri príspevok
mal som namysli voci danovemu uradu. Tak isto ako v pripade FO? Odvediem 19% a nevztahuje sa ziadna oznamovacia povinnost.
Otázka smerovala na rozdelenie zisku. Ale ďalšia otázka sa týka výplaty a zdanenia . Takže - áno, podiel na zisku za rok 2003 a skoršie roky podlieha 19%-nej dani. Príjem sa zdaňuje v tom roku, kedy bol vyplatený. Podáva sa DP FO typ B, kde sa to uvedie a zdaní spolu s ostatnými príjmami.

Rovnako sa to týka spoločníka=s.r.o., ktorá však podáva DP PO.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

a zisk z roku 2007 sa nezdaňuje a nikde nehlási? Ako sa môže zisk rozdeliť v spol. zmluve majú, že najskôr na úhradu nedoplatkov na dani, čo nemajú, potom vytvorenie ZRF, čo už majú vytvorený zo ZI 200 tis. 20 tis., potom tam majú, že rozdelenie spoločníkom, sú dvaja. Takže rozdelím a môžem dať aj z pokladne aj keď je to nad 100.000?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
a zisk z roku 2007 sa nezdaňuje a nikde nehlási? Ako sa môže zisk rozdeliť v spol. zmluve majú, že najskôr na úhradu nedoplatkov na dani, čo nemajú, potom vytvorenie ZRF, čo už majú vytvorený zo ZI 200 tis. 20 tis., potom tam majú, že rozdelenie spoločníkom, sú dvaja. Takže rozdelím a môžem dať aj z pokladne aj keď je to nad 100.000?
Na rozdelenie zisku musiš mať z valného zhromaždenia rozhodnutie o rozdelení zisku. Bez toho nemôžeš rozdelovať.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ja viem, ale ako môžu rozhodnúť, je niekde nejaký predpis o rozdelení zisku na čo môže ísť alebo nie?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
ja viem, ale ako môžu rozhodnúť, je niekde nejaký predpis o rozdelení zisku na čo môže ísť alebo nie?
Pri rozdelení zisku sa postupuje v súlade so znením spoločenskej zmluvvy, ako si písala vyššie. Disponibilný zisk, ktorý ostáva na rozdelenie je už iba na spoločníkoch ako sa dohodnú.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A môže sa vyplatiť z pokladne aj keď je nad 100 tis.?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Pru Pozri príspevok
A môže sa vyplatiť z pokladne aj keď je nad 100 tis.?
Áno...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

nemusí sa nič ani hlásiť? len vyplatím a zaúčtujem?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
nemusí sa nič ani hlásiť? len vyplatím a zaúčtujem?
Ak ide o podiel na zisku podliehajúci dani, vtedy sa naň vzťahuje oznamovacia povinnosť, podiel na zisku za roky 2004-2007 je oslobodený podľa ZDP, nie je oznamovacia povinnosť..
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru, odporúčam ti do pozornosti §§ 56-75a a §§ 105-153 Obchodného zákonníka. Najmä § 135 povinnosti konateľa.
0 0
Puccer Puccer

Puccer je offline (nepripojený) Puccer

liba2 Pozri príspevok
Otázka smerovala na rozdelenie zisku. Ale ďalšia otázka sa týka výplaty a zdanenia . Takže - áno, podiel na zisku za rok 2003 a skoršie roky podlieha 19%-nej dani. Príjem sa zdaňuje v tom roku, kedy bol vyplatený. Podáva sa DP FO typ B, kde sa to uvedie a zdaní spolu s ostatnými príjmami.

Rovnako sa to týka spoločníka=s.r.o., ktorá však podáva DP PO.
Toto mi je jasne ale co ak spolocnik je česká s.r.o? Odvediem za neho 19% dan a on uvedie tento prijem vo svojom DP v Ceskej republike? Dakujem za informacie.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Puccer Pozri príspevok
Toto mi je jasne ale co ak spolocnik je česká s.r.o? Odvediem za neho 19% dan a on uvedie tento prijem vo svojom DP v Ceskej republike? Dakujem za informacie.
Ja s tým nemám skúsenosť, ako to prakticky funguje. Kým sem nakukne niekto vedomostne zdatnejší ako ja, prikladám ti 2 linky, kde sa toto riešilo, možno tam nájdeš presne to čo hľadáš

podiely na zisku
Výplata podielov na zisku
0 0
Puccer Puccer

Puccer je offline (nepripojený) Puccer

dakujem
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Na Porade sa najde všetko.

Ďakujem prispievateľom.

apo
0 0
olasova olasova

olasova je offline (nepripojený) olasova

Ahojte poraďáci, mám dotaz k rozdelovaniu zisku, ked mám zisk napr. 118225,81, tak rozdelujem aj haliere alebo to zaokruhlim na cele koruny? Ked zaokruhlim ako potom vyrovnam 431.001, mozem uctovat rezervny fond v halieroch? Dakujem za odpovede
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
olasova Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, mám dotaz k rozdelovaniu zisku, ked mám zisk napr. 118225,81, tak rozdelujem aj haliere alebo to zaokruhlim na cele koruny? Ked zaokruhlim ako potom vyrovnam 431.001, mozem uctovat rezervny fond v halieroch? Dakujem za odpovede
rezervný fond je možné tvoriť v halieroch. Nemam ustanovenie na zaokruhľovanie rezervného fondu

ak vyplácam dividendy samozrejme nárok na vyplatenie dividendy rozdelím z 431 podľa valného zhromaždenia a prípadné zaokruhlenie vykonám potom až na účte 364 ak vyplácam v hotovosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať