Zavrieť

Porady

Dočasné pridelenie zamestnanca zahraničie

Dobrý deň neviete mi niekto pomôcť s dohodou uzatvorenou medzi zamestnávateľom a užívateľským zamestnávateľom v prípade keď zamestnanci budú dočasne pridelení do ČR ? Na nete som našla nasledovné: "Konkrétna forma vyslania predovšetkým závisí od obsahu zmluvného vzťahu medzi vysielajúcim zamestnávateľom a užívateľským zamestnávateľom, ktorý svoj právny základ nenachádza v pracovnom práve, ale predpokladá využitie zmluvných typov z iných právnych odvetví." Čiže nemôžem použiť zmluvu ako v prípade keď užívateľský zamestnávateľ je v SR, spísanú podľa § 58 a)?
Nemáte s týmto niekto skúsenosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    CSC je offline (nepripojený) CSC

    CSC
    ďakujem za odpoveď a linky. Už predtým som pozerala porady s touto témou, ale priznám sa že nie som múdrejšia. Môžete mi aj napriek tomu že téma je už rozoberaná poradiť?
    - Máme zamestnancov ktorých chceme dočasne prideliť na výkon práce k inému zamestnávateľovi v ČR od 1.7. do 31.12.2008, náklady na mzdu budeme refakturovať.
    - s užívateľským zamestnávateľom podpíšeme dohodu o dočasnom pridelení podľa ZP § 58?
    - to že zamestnanca dočasne pridelíme na výkon práce k inému zamestnávateľovi v ČR sa považuje za "Vyslanie zamestnanca" a my musíme požiadať o "Potvrdenie o uplatniteľnej legislatíve"?
    -mzdu mu spracujeme my ako jeho zamestnávateľ, takže odvody a daň zaplatí v SR ?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    CSC Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď a linky. Už predtým som pozerala porady s touto témou, ale priznám sa že nie som múdrejšia. Môžete mi aj napriek tomu že téma je už rozoberaná poradiť?
    - Máme zamestnancov ktorých chceme dočasne prideliť na výkon práce k inému zamestnávateľovi v ČR od 1.7. do 31.12.2008, náklady na mzdu budeme refakturovať.
    - s užívateľským zamestnávateľom podpíšeme dohodu o dočasnom pridelení podľa ZP § 58? Áno. Viď téma http://www.porada.sk/t39375-zmluva-o...mestnanca.html a v nej aj dohoda.
    - to že zamestnanca dočasne pridelíme na výkon práce k inému zamestnávateľovi v ČR sa považuje za "Vyslanie zamestnanca" a my musíme požiadať o "Potvrdenie o uplatniteľnej legislatíve"?
    Áno. Pozri si v http://www.socpoist.sk/index/index.p...up-pri-vyslani , ktorý som ti prilepila už v predch. príspevku, odsek Postup pri vyslaní.
    -mzdu mu spracujeme my ako jeho zamestnávateľ, takže odvody a daň zaplatí v SR ?
    Tiež som ti pripla link v predch. príspevku
    http://www.porada.sk/t53641-docasne-...cov-do-cr.html
    http://www.porada.sk/t15462-europske...predpisom.html
    (čítaj aj príspevky k článku)
    Ak sa chceš niečo dozvedieť, musíš si tie linky pozrieť. Ja to tiež musím v nich hľadať. Nie je to téma, ktorej sa venujem.

    Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

    Marcela16
    Prosím niekoho o radu... Pridelili sme teraz prvý mesiac zamestnancov inému zamestnávateľovi na výkon práce v ČR. V zmluve je dohodnuté, že sa bude faktúrovať za odpracované hodiny a doklad bude výkaz o odpracovaných hodinách z firmy, v ktorej si to odpracujú. Avšak odpracovali tam 360 hodín na osobu. Mám im vyhotoviť mzdu, v ktorej naozaj odpracovali toľko hodín? Aby mi to sedelo s našou vyhotovenou faktúrou na ten istý počet hodín, alebo mám riskovať to, že to bude nesprávne, keď im do mzdy dám takýto počet hodín? Zákonník práce myslím, že jasne hovorí o týždennom počte odpracovaných hodín... Neviem ako to mám správne urobiť. Prosím poraďte mi niekto

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Ja by som sa chcela informovať, či v zmysle § 58 ZP môže ktorákoľvek firma prenajímať zamestnancov. Nemusí to mať firma, ktorá zamestnancov prenajíma (ak to nie je agentúra) uvedené ako jednu z činnosti vo výpise z OR, resp. v živnostenskom liste. Mali sme práve kontrolu zo živnostenského a kontrolovali nám faktúry a porovnávali, či všetko čo fakturujeme máme uvedené ako činnosť aj v živostenskom liste.

    Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

    Marcela16
    To som si aj ja zisťovala u známej na živnostenskom... musí faktúrovať len tie činnosti, ktoré má v živnostenskom liste.

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Vďaka za odpoveď. Len mám pocit, že dnes už ľudí ponúka na prenájom kde-kto a ani si neuvedomuje, že to nie je také jednoduché.

    Dočasné pridelenie zamestnanca zahraničie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.