Zavrieť

Porady

NAKUP NOŽIKA DO OBR.STROJA

KTO MI PORADI DOSTALI SME DOBIERKU Z ČIECH NA FA JE CELKOM K UHRADE SUMA BEZ DPH.UCTUJEM V JU SME PLATCAMI DPH MAM ODVIEZT Z TEJTO SUMY DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prevedieš samozdanenie .

    dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

    dada 1
    Zita5
    Prevedieš samozdanenie .
    Prosim ako este som to neučtovala:balné,dopravné:640,-
    nožík: 6450,-
    spolu k úhrade: 7090,-Kč
    s ktorého dňa prepočítam na Sk

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Prepocitas to kurzom toho dna, ked ti dosla dobierka. A pri DPH. Malo by sa ti objavit na vstupe a na vystupe ta ista ciastka, takze dohromady by ti to malo dat 0. Napr: vstup 100 CZK a vystup 100 CZK, kde vystup by si mala mat v Knihe evidencie DPH.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    dada 1
    Prosim ako este som to neučtovala:balné,dopravné:640,-
    nožík: 6450,-
    spolu k úhrade: 7090,-Kč
    s ktorého dňa prepočítam na Sk
    Prepocitas to kurzom kedy ti to doslo. Predpokladam, ze ti to doslo postou, tam sa neuplatnuje DPH pri balnom a prepravnom, ak to doslo prepravnou spolocnostou, tak si vsimni, ci tam mas DPH alebo nie. Ak to doslo postou, tak
    Napr.: 6450 Kč x 1,258 (vymysleny kurz)
    Z prepocitanej ceny si vyratas 19%, cize vstup a tu istu sumu DPH musis dostat aj na vystup.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    nepatrí to náhodou do DPH a nie do oznamov? patrí!!!! takže som to sem presunul....

    dada909 je offline (nepripojený) dada909

    dada909
    Mam podobny pripad a potrebovala by som este poradit aj riadky v danovom priznani kam mam dat tu DPHcku, ktoru som si vypocitala. My sme zase doviezli material na vyrobu klucov /nerobievame to pravidelne, takze s tym nemam skusenosti/. Sumu na fakture som prepocitala kurzom NBS k datumu vystavenia fa, vypocitala z toho 19% DPHcku, ale kam s nou teraz ? vdaka za kazdu radu

    dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

    dada 1
    jankaf mi poradila ze aj na vystup aj na vstup mam dostat dph neviem preco aj na vystup ja rozmyslam nad tym od vcera ale nerozumiem a tiez neviem co s tym.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dada 1
    jankaf mi poradila ze aj na vystup aj na vstup mam dostat dph neviem preco aj na vystup ja rozmyslam nad tym od vcera ale nerozumiem a tiez neviem co s tym.
    Ešte keď bol v platnosti podľa staréhý zákon o DPH , ak si priviezla niečo z čiech , tak si musela ísť na colnicu a uhradiť tam DPH /resp. cez prevodný príkaz /. Potom na základe úhrady si si uplatnila aj patričný odpočet DPH - sumu ktorú si zaplatila .

    Teraz podľa nového zákona / sme v EÚ / sa prevedie samozdanenie a to je vlastne to , že na jednej strane sumu DPH uvedieš na vstupe a zároveň tú istú sumu aj na výstupe . Konečný efekt = daňová povinnosť voči štátu = O
    To je to samozdanenie , čo myslela jankaf.

    dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

    dada 1
    Zita5
    Ešte keď bol v platnosti podľa staréhý zákon o DPH , ak si priviezla niečo z čiech , tak si musela ísť na colnicu a uhradiť tam DPH /resp. cez prevodný príkaz /. Potom na základe úhrady si si uplatnila aj patričný odpočet DPH - sumu ktorú si zaplatila .

    Teraz podľa nového zákona / sme v EÚ / sa prevedie samozdanenie a to je vlastne to , že na jednej strane sumu DPH uvedieš na vstupe a zároveň tú istú sumu aj na výstupe . Konečný efekt = daňová povinnosť voči štátu = O
    To je to samozdanenie , čo myslela jankaf.
    uz rozumiem zitka diky
    človiečik Vladimír Ozimý
    no prepocet sa predsa robi k datumu vystavenia faktury a nie kedy prisla no a cena sa rata z celkovej uhradenej ceny nie predsa...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vladimír Ozimý
    no prepocet sa predsa robi k datumu vystavenia faktury a nie kedy prisla no a cena sa rata z celkovej uhradenej ceny nie predsa...
    Já som sa nezaoberala cenou , ale nevedela asi čo to je samozdanenie .

    dada909 je offline (nepripojený) dada909

    dada909
    Zita5
    Já som sa nezaoberala cenou , ale nevedela asi čo to je samozdanenie .
    Teda este raz rekapitulujem :
    1. Prepocitam doslu fakturu kurzom NBS k datumu vystavenia fa
    2. Z tejto sumy vypocitam DPH 19%
    3. Zaklad takto prepocitanej dane dam do r. 04
    4. DPH pripocitam k dani na vystupe, t.j. do r.02
    5. DPH zaroven odpocitam, tj uvediem aj do r. 16
    Takto som to urobila a dufam, ze dobre a ze toto je to samozdanenie, z ktoreho je teda nulovy efekt, len robota.

    dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

    dada 1
    JanaF
    Prepocitas to kurzom toho dna, ked ti dosla dobierka. A pri DPH. Malo by sa ti objavit na vstupe a na vystupe ta ista ciastka, takze dohromady by ti to malo dat 0. Napr: vstup 100 CZK a vystup 100 CZK, kde vystup by si mala mat v Knihe evidencie DPH.
    Janka poraď mi prosim akým spôsobom to mám dať na výstup ako nepeňažnú operáciu?učtujem v mrp

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V tej predchádzajúcej linke v mojom príspevku si pozri odpoveď číslo 26, tuším to bola posledná odpoveď kľudne sa ňou riaď, platí pre obe účta ale vo verzii Win.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.