Zavrieť

Porady

Sponzorstvo a dane

Chcela by som sa poradit ohladom sponzorstva.

Mam dceru, ktora tancuje v subore a nabuduci tyzden idu do Japonska na vystupenie. Veduci suboru mi povedal, ze mozem to spravit formou sponzorstva, ze zaplatim dcere cely pobyt 15.000,- Sk a on mi vystaví PPD ako príjem sponzorského daru.
Myslite si, ze je to dobry napad? Neviem ako je to teraz s vplyvom na dan.
Som zivnostnicka a uctujem si JU.
Poradte mi prosim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Za momentálneho právneho stavu to bohužiaľ nemá žiadny zmysel, nie je to ani daňový náklad ani odpočítateľná položka zo základu dane, tak ako to bolo v minulosti. Ak to aj chceš dcére zaplatiť, ja by som tú sumu v účtovníctve vôbec neuvádzal, ani ako sponzorský príspevok. Možno by sa to dalo riešiť skôr formou nejakej reklamy.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Stačí, keď bude mať na kufri nalepenú nálepku firmy a nejaké propagačné materiály, ktoré dosiahnú sumu 15000,00 Sk a potom je to možné vložiť do nákladov. Samozrejme by bolo, keby bola uzatvorená nejaká zmluva o reklame a propagácií .

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    ako píše anto: nemusí to byť v súčinnosti s tým zájazdom - stačí ak sa urobí reklamný panel či výkres väčší a vystaví sa v sále, kde tancuje súbor - priložte fotku toho ku zmluve a daňový to v pohode prehltne.

    poruba je offline (nepripojený) poruba

    poruba
    Tibor a Anto majú pravdu. My sme teraz takto "zasponzorovali" jedného motokárového závodníka. Oblepil si motokáru nálepkami s logom našej firmy a my sme mu dali 20000,-.
    A odobrila nám to aj daňováčka.

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    Ako je to potom s daňovím priznaním toho, kto príjme tie peniaze za "reklamu"?
    Oni ich potom nemusia priznať? Nerozumiem tomu a možno, že sa pýtam hlúpo.
    Mám tiež podobný problém ako "mackova", aj naša spoločnosť by rada poskytla "sponzorský dar" športovcom, ale vzhľadom na to, že by to boli vyhodené poniaze tak rozmýšľame o reklame.
    S pozdravom Monika

    machuľa je offline (nepripojený) machuľa

    machuľa
    Neviem či som to zardila správne, ale skúsim:
    Máme pojazdnú predajňu s ručným náradím. Sme plátcami DPH. Chcem sa spýtať takúto záležitosť. Môžeme my vystaviť výdajku zo skladu na tovar, následne faktúru na ten tovar a na tej faktúre v rámci sponzorského daru autodielni ktorá propaguje náš tovar poskytnúť 100% zľavu?
    Ako je to po daňovej stránke. Keďže sme plátcami DPH?
    Skúsi mi niekdo poradiť?

    Alebo druhý príklad náš obchoďák predal nejaký tovar takzv."bez papiera"(aby klient neplati DPH - špekulant jeden) ako to teraz odúčtujem zo skladu?

    A ako s mankom pri inventarizácií?


    Je toho veľa, ale keď už píšem ....
    Ďakujem
    človiečik Vladimír Ozimý
    no neviem ci by som daval stopercentnu zlavu ale ked tak...skor vzorka alebo reklamne predmety...
    no a ked predal bez papiera tak to nemate predsa ako vydat zo skladu

    takze:
    1. bud to do skladu ani nedavajte
    2. vyskladnite to ako osobnu spotrebu (dph dajte zaplatit chlapovi)
    3. vyskladnite to ako vzorku alebo reklamny predmet...(hm)
    človiečik Vladimír Ozimý
    majernikova
    Ako je to potom s daňovím priznaním toho, kto príjme tie peniaze za "reklamu"?
    Oni ich potom nemusia priznať? Nerozumiem tomu a možno, že sa pýtam hlúpo.
    Mám tiež podobný problém ako "mackova", aj naša spoločnosť by rada poskytla "sponzorský dar" športovcom, ale vzhľadom na to, že by to boli vyhodené poniaze tak rozmýšľame o reklame.
    S pozdravom Monika
    no jednoducho pre nich je to prijem z reklamy - to jest danovy naklad pokial su neziskovkou tak do 300000 Sk je prijem z podnikatelskych aktivit oslobodeny od dane z prijmov

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    anto
    Stačí, keď bude mať na kufri nalepenú nálepku firmy a nejaké propagačné materiály, ktoré dosiahnú sumu 15000,00 Sk a potom je to možné vložiť do nákladov. Samozrejme by bolo, keby bola uzatvorená nejaká zmluva o reklame a propagácií .

    Tá suma 15 000,00 Sk je podmienkou, aby bola daňovo uznaná reklama ?
    My sme mali zmluvu o reklame iba vo výške 10 000,00 Sk

    machuľa je offline (nepripojený) machuľa

    machuľa
    Vladimír Ozimý
    no neviem ci by som daval stopercentnu zlavu ale ked tak...skor vzorka alebo reklamne predmety...
    no a ked predal bez papiera tak to nemate predsa ako vydat zo skladu

    takze:
    1. bud to do skladu ani nedavajte
    2. vyskladnite to ako osobnu spotrebu (dph dajte zaplatit chlapovi)
    3. vyskladnite to ako vzorku alebo reklamny predmet...(hm)
    NO KEĎŽE SOM V TOM NOVÁ
    1) Ako mám urobiť vydajky zo skladu ako vzorku, alebo reklamný predmet?
    2) Treba k tomu nejakú zmluvu?
    3) Ako je to potom s DPH

    Je toho veľa vôbec neviem ako to urobiť!

    machuľa je offline (nepripojený) machuľa

    machuľa
    machuľa
    NO KEĎŽE SOM V TOM NOVÁ
    1) Ako mám urobiť vydajky zo skladu ako vzorku, alebo reklamný predmet?
    2) Treba k tomu nejakú zmluvu?
    3) Ako je to potom s DPH

    Je toho veľa vôbec neviem ako to urobiť!

    Poradí mi niekdo???????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.