Zavrieť

Porady

krach firmy ako to prezit

Ma niekto skusenosti s tym ako prezit krach vlastnej živnosti, sro firmy a pod.? co je dolezite spraviť keď už človek vie že to nedopadne dobre.
napr.ak sa nevyplatili mzdy zamestnancom, dodavatelom a pod. Chcem aby si kazdy ohrozeny colvek radsej napisal sem o radu ako to videl beznadejne. Nadej je skutocne vzdy.A ja som s každým kto potrebuje radu v situacii ked ani pes s vami neprevravi.
Naposledy upravil hviezdicka : 11.05.05 at 10:05
Usporiadat
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

čo spraviť? Snažiť sa zarobiť, vyvíjať na to úsilie - aby sa zaplatili mzdy, odvody, faktúry, aj keď možno s meškaním, ale predsa.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
hviezdicka
Ma niekto skusenosti s tym ako prezit krach vlastnej živnosti, sro firmy a pod.? co je dolezite spraviť keď už človek vie že to nedopadne dobre.
napr.ak sa nevyplatili mzdy zamestnancom, dodavatelom a pod. Chcem aby si kazdy ohrozeny colvek radsej napisal sem o radu ako to videl beznadejne. Nadej je skutocne vzdy.A ja som s každým kto potrebuje radu v situacii ked ani pes s vami neprevravi.
Hviezdicka , já som krach ešte nezažila , ale niekedy mávam pocit , že už nevládzem ďalej . Učtovníctvo nie je mojou hlavnou činnosťou , ale iná činnosť , môžem povedať , že v tejto dobe je to vo firmách na zaplakanie a ak je niekto veľký poctivec , ako napr. já a to si dovolím tvrdiť , tak dopláca na to počas celého života . A to už mám za sebou 15 rokov podnikania a niekedy pocit , že neviem ako ďaľej , najradšej by som všetko zbalila a koniec . Také stavy , že bez nálady , nemôcť v noci spať atď to nie je ojedinelé . Ale ako by som znášala krach , no neviem som veľmi citlivá duša , asi veľmi ťažko . A dovolím si tvrdiť , že súcitím so všetkými poctivími podnikateľmi či už v dobrom alebo v zlom . Neviem prečo , ale sú ľudia , ktorí všetkých podnikateľov hádžu do jedného vreca , ale s týmto výrokom sa nestotožňujem . Ale jedno viem určite , že podvodníci majú u nás zelenú .
2 0
Miruška Miruška

Miruška je offline (nepripojený) Miruška

No milá hviezdička. Presne ako to pomenovala Zita 5. Nespávam, potím sa, ráno vstávam unavená a ja to robím tiež už pekných 11 rokov. Moje pocity sú obdobné. Raz by som to zbalila, potom sa zase naštartujem a ideme
na to. Neviem či si zadĺžená, alebo niečo podbné, neskúšala si to zachrániť úverom z banky? Iné riešenie mi ani nenapadá. VeĎ dnes sa banky pomaly predbiehajú s ponúknutím úveru. Neviem koľkých máš zamestnancov, ale najhoršia práca je s ľuďmi. Držím palce. Ak ma niečo napadne ešte prispejem.
0 0
Jevajs Jevajs

Jevajs je offline (nepripojený) Jevajs

S.r.o. jednoznačne do konkurzu. Čím skôr tým lepšie. Nepredlžovať to, lebo sa zadĺženosť bude len zväčšovať. Všetko záleží od toho koľko aktív má spoločnosť a aké záväzky. Horšie je to u živnostníka. A ako to prežiť? Nie je to ľahké, ale "Nikdy nebolo tak zle aby nebolo ešte horšie". Toto je veta čo ma drží nad vodou. I keď na ďaľšej strane krach vlastnej firmy som ešte nezažila.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Hlavu hore!!!!

Hľadať riešenie, ako predísť, môže sa jednať o prechodný nedostatok financií, pomôžu banka, i rodina, prípadne známi. A makať na plné obrátky. Ak je firma zabehnutá, tak i zamestnanci pochopia, že sa jedná o prechodný stav. Mal som tiež veľa takých stavov, že nebolo na výplaty aj dva mesiace. Boli to hrozné stavy, mobilizoval som všetky rezervy, hlavne seba, zobral so úver z banky. Teraz sa už usmievam. V prvom rade máme veľmi spoľahlivých zamestnancov, na ktorých sa viem oprieť, a ktorí pochopili, že sa jedná o prechodný stav. Zmenil som štýl práce a hľadal som stále nejaké možnosti, ako získať peniaze. Najhoršie bolo, keď som narazil na podvodníkov, ktorí neuhradili naše pohľadávky. Teraz si dávame pozor, radšej zákazky neberieme, i keď nemáme prácu.
0 0
hviezdicka hviezdicka

hviezdicka je offline (nepripojený) hviezdicka

No je to tak, že pomože len zmena od zakladu. Nikdy som nedlžila mzdy a odvody a dane okrem posl.roka. Považovali ma za najväčšiu a najpoctivejšiu makačku v okolí, a makala som naozaj 12 aź 16 h.denne. Vśetky víkendy svatky, nikdy slovom nikdy na dovolenke. Napriek tomu ma podnikanie hecovalo, bavilo, využivala som cely diapazon vlastnosti o ktorych vraveli že ich má naozaj len málokto. Ale problemy v obchode sa zvačšovali posl.3 roky a ja som sa to snažila robiť všakovako napr.tak, že som spochybňovala v duchu všetko i to čo všetci chválili aby som si nehovela na vavrínoch.No slovom robila som nemožné. Nepomohlo.
0 0
hviezdicka hviezdicka

hviezdicka je offline (nepripojený) hviezdicka

Lebo pôžička od rodiny ani makačka to nezachráni.

Ste stašne zlatí za podporu.ĎAKUJEM.STE JEDINÍ KOMU TO MOŽEM VOBEC POVEDAŤ LEBO NIKTO NECHCE NEUSPEŠNÝCH ANI V RODINE ANI NIKDE INDE.
0 0
hviezdicka hviezdicka

hviezdicka je offline (nepripojený) hviezdicka

Tie noci boli hrozné, depky ako maľované no horor, revala som vždy ak sa nikto nedíval, také že radosť zo života ? Tá sa asi nikdy nevráti.Do toho nepočítam oboch synov a nevestu, tí ma videli revať a totálne zúfať si denne a stále. Prosím Vás, ktorí ste v tom ako ja, aspoň z depiek a samovražedných úmyslov sa mi podarilo dostať hoci suma dlhov bola závratná - 20.000.000,-Sk.Poradím i Vám každému kto to potrebuje ako prežiť prvé dni a týždňe keď sa krach už nevyhnutne blíži. Mimochodom ten pocit je horší ako keď Vám zomiera blízky, veď za jeho smrť nemôžete. Tu ste však vy ten krivák a okolo vás zúriví a oprávnene naštvaní, často nebezpeční veritelia.

Rada č. 1.nikdy neklam veriteľom, bude to len horšie. Nikto nie je genius a tak to niekto i pochopí ak neklameš.

Prosím nezúfajte si, moje heslo bolo vždy: každý problém sa dá riešiť. Preto hľadám spolu s Vami riešenia.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Ohladne tych veritelov, mozno to nebude na mieste, ale natiska sa mi jeden vtip.
Jozef sa prehadzuje v posteli, nemoze spat. Manzelka je z toho velmi nervozna a pyta sa muza co sa deje. Manzel odpoveda. Zajtra mam zaplatit dlh susedovi, ale nemam peniaze. Manzelka neleni, otvori okno a zakrici na suseda. Peter, muz ti dlzi peniaze, ale nema ich. Zajtra ti dlh nezaplati. Potom sa kludne otoci na muza a povie. Tak, a mozes kludne spat. Teraz sa bude trapit on.
Y tohto jednoducheho vtipu vyplyva iba jedno, o problemoch treba hovorit.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ťažko sa hľadajú slová, ktorými možno potešiť, tak ako ťažko chorému, keď nevieš čo odpovedať na jeho otázku.

Ja odporúčam, to čo iní predo mnou, úver! Nie je podstatné, ako si sa mohla dostať k tak obrovskému zadĺženiu, určite príčiny neboli len osobné ale i druhotné - pohľadávky, nesplatené pôžičky-ktoré si poskytovala, vysoké mzdy, vysoké nájomné, pokuty a penále, predpokladám, že si nemala okolo seba tých správnych ľudí.
Tých správnych ľudí, ktorých potrebuješ nájdeš len teraz, keď ti budú ochotní pomôcť, tí ktorým si ty pomáhala už zabudli a ešte ubližujú, a možno práve oni boli podstatnou príčinou súčasnej situácie. Rýchlo zabudni na akékoľvek úmysly, ktoré si spomínala vyššie!!!! Vari nechceš prekliať ďalšie svoje pokolenia!
Tí ktorí ťa skutočne ľúbia budú stáť pri tebe i v tejto ťažkej situácii.
Vieš, poviem ti, že ja som to tiež nemala v živote jednoduché, najmä čo sa týkalo zdravia, bolo to kruté a náhle...
Predtým som sa nevedela v duchu porozprávať s Bohom, no našla som k nemu svoju cestu, moje myšlienky týkajúce sa každého nového rána patria Jemu a ďakujem mu za to, že som! Ďakujem Mu za včerajšok i za dnešok! Nie, nie som fanaticky nábožensky založená, do kostola idem len na výročité sviatky, ale mám s Ním rozpravy, ktoré sú len medzi nami dvomi. Neboj sa, nie som ani psychicky narušená, som pohodový človek a pri pohľade na mňa, nikomu ani nezíde na um, že by som niekedy bola chorá. Tí Poraďáci, čo ma poznajú osobne sa určite čudujú, že som vyslovila o sebe túto pravdu. Ale je to preto, že ti chcem pošepnúť, skús sa vrúcne obrátiť na Neho, utíši tvoju myseľ! A pokoj mysle a duše je na nezaplatenie.
Želám ti, aby si sa zo svojej krízy čo najskôr dostala, ver svojim, tým, čo ťa nesklamali, a vedz, že existujú na svete aj oveľa horšie veci. Určite viac bolí matku, ak vážne ochorie jej dieťa! a tebe - no ochorela ti firma. Urob tak, ako ti radia predo mnou, buď úver, alebo rýchlo konkurz.
Držím ti palce a ozvi sa, ako ti chutí život !
1 0
hviezdicka hviezdicka

hviezdicka je offline (nepripojený) hviezdicka

Za vtip díky, okrem rôznych druhov závislostí ako prejedanie sa a okrem štúdia literatúry jediná veľká radosť, takže kľudne vpred.

O tom hovorení o problémoch: Je to tak ale ak si nechceš totálne posrať meno firmy tak dlhy tutleš a tutleš a čo iné? Veď nepôjdeš v čase kým to nie je nezvratné do toho, že veď načo sa snažiť aj tak skrachujem, ale skúšaš a búriš sa a MODLÍŠ SA a študuješ aby to nedopadlo zle a sa každého pýtaš ako na to (AK NEMÁŠ ÚŽASNÚ PORADU
0 0
hviezdicka hviezdicka

hviezdicka je offline (nepripojený) hviezdicka

Prosím nehovorte o podvodníkoch čo neplatia, až ma srdce bolí.
TO SOM AJ JA I KEĎ NIE TEBE.....a ver mi nie som a nikdy v živote som nebola podvodník a takto som to dopracovala.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

hviezdicka
Prosím nehovorte o podvodníkoch čo neplatia, až ma srdce bolí.
TO SOM AJ JA I KEĎ NIE TEBE.....a ver mi nie som a nikdy v živote som nebola podvodník a takto som to dopracovala.
Podvodnik a byt niekomu dlzny je velky rozdiel. Podvodnik kona s umyslom, kdezto ten kto sa dostane do platobnej neschopnosti je nieco ine.
0 0
hviezdicka hviezdicka

hviezdicka je offline (nepripojený) hviezdicka

Inak sprava pre OndrejVLA viera je jediné čo dáva krachu zmysel a ja som celý život veriaca. Zmysel je v ceste v napredovaní v cieli vo večnom živote. Ale hovorte to na úrade, kamarátovi čo mu dlžím toľko, že ho to položí, hovorte to rodine veriteľa, ktorý zomrel na Infarkt PRE MNA, PRE MOJE DLHY, nie pre cudzie::::Skoro som zomrela, ked mi to dobrí ľudia "citlivo"povedali.Čo povedať matke, ktorá tvrdí, že nemá na stravu byt lebo som jej nedala výplatu. To sú veci na ktoré hľadám odpoved, vieru mám jasnú.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Pri takom dlhu buď máš toľko skúseností že my ostatní sme v porovnaní úplný amatéri a radiť budeš skôr ty nám alebo sa jedná o nejaký tunel.
0 0
hviezdicka hviezdicka

hviezdicka je offline (nepripojený) hviezdicka

Nie nebol to tunel, aspoň som na to neprišla. No zopár najbližších skončilo na trestnom oznámení - pri rýchlosti orgánov v TK neviem kedy budem na istote ale tak naozaj dôkazov som našla v tom strese len na drobné prachy, nie na nič veľké. Najlepší boli takí, čo si zobrali čo mali pod rukou takže v pokladni som našla napr.kolegynkyn účet za kvety a celej účtarni to nevadilo. Skúste ale hľadať či Vás niekto neokradol keď VAS NAHANAJU AKO ZLODEJA. Nie nebol to tunel boli to stale nižšie predajné ceny aby sa predal tovar.Skratka musela som robiť zľavy a výpredaje a nakoniec som bola stale viac v strate. Inak s tými skúsenostami to naozaj tak je a preto som tu aby poradiť a poradiť sa.
Naposledy upravil hviezdicka : 12.05.05 at 17:24 Dôvod: presnost
0 0
Miruška Miruška

Miruška je offline (nepripojený) Miruška

Hviezdička. Celé slovenské podnikanie tak akosi povedala je na bode mrazu až pod bodom mrazu naozaj posledné tri roky. My máme s manželom každý firmu zvlášť, spoliehali sme sa na zamestanacov a zrazu chýba hotovosť, faktúry sa kopia , tovaru nikde? Kde je chyba? Na personál sa nesmieš spoľahnúť vôbec, je to choré ale ja skoro vôbec nedôverujem ľuďom . Pár podrazov a už to ide s tebou. Nič iné nám nezostalo, každý druhý deň sme dali zamestnancom neplatené voľno, a úradujeme my. Zrazu sa začali vyjasňovať veci, nám doteraz neznáme. Jedno je isté, čo si dnes neurobíš sám poriadne nikto nebude robiť na 100%. Akúkoľvek výplatu dáš, stále bude málo, a ešte taká požiadavka a onaká. Odvody neustále rastú , takže milí podnikatelia darmo sme študovali darmo máme VŠ robíme nekvalifovanú prácu, len aby sme sa uživili aj naše deti. Tiež nie som veriaca, ale každý večer sa pomodlím a snažím sa myslieť optimisticky.
0 0
Miruška Miruška

Miruška je offline (nepripojený) Miruška

A máš aj nejaké pohľadávky? Dlžníkov voči tvojej firme? Že by si skúsila predať pohľadávky firme na vymáhanie pohľadávok? Alebo si dlžná len ty? A čo tak požiadať o splátkové kalendáre? Je to v tvojom prípade vôbec možné? Žiadosti o odpustenie penálov ? Žiadosti o odklad splátok? Neviem čo všetko máš namotané ale možno by sa dalo niečo urobiť?

Hlavne sa musíš dobre vyspať. Skús niečo prekonzultovať s právnikmi, ak vidíš čo len najmenšiu nádej tak ešte bojuj.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Úvery, splátkové kalendáre, to pomôže iba ak je predpoklad, že v budúcnosti budú príjmy. Ale keď sa predáva tovar pod nákladovú cenu, tak to moc nepomôže, vtedy je každá rada drahá. A konkrétna rada sa dá dať len na konkrétne podmienky. Možnosti by mohli byť predaj firmy, zmena zamerania, zefektívnenie, ťažko povedať. Alebo ísť na materskú za 24 miliónov (to len na odľahčenie).
0 0
Miruška Miruška

Miruška je offline (nepripojený) Miruška

Ale keď ide o zefektívnenie, zmena zamerania, tak ako potom si to predstavuješ so starými pohľadávkami a záväzkami? Má to tlačiť pred sebou ako balvan? Musí sa aspoň pokúsiť o nejaké riešenie. Ak vrazí prachy na zefektívnenie firmy , alebo zmení zameranie, tak sa musí poistiť, že nepríde exekútor a pod. A o tom sú tie splátkové kalnedáre. Ale ináč súhlasím všetko závisí od východzích podmienok. Ako som už spomenula nevieme, čo všetko je tam namotané.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať