Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Suzan je offline (nepripojený) Suzan

    Suzan
    Ahojte
    Pozemky sú vylúčené z odpisovania. A hodnotu nakúpeného pozemku sa dá dať priamo do nákladov v celej sume?
    Naposledy upravil Suzan : 15.06.05 at 08:21

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Výdavky (náklady) na nákup pozemku si môžeš zohľadniť až pri jeho prípadnom ďalšom predaji. Kým je v Tvojom majetku, tak nie.
    Možno by to pripadalo jedine u realitných kancelárií s JÚ (kedysi som čítal stanovisko, že u obchodníkov s nehnuteľnosťami sa stavby a pozemky môžu považovať za tovar), ale či to súčasný právny stav umožňuje, neviem...
    Naposledy upravil andrej_rv : 15.06.05 at 09:05

    fličo je offline (nepripojený) fličo

    fličo
    Suzan
    Ahojte
    Pozemky sú vylúčené z odpisovania. A hodnotu nakúpeného pozemku sa dá dať priamo do nákladov v celej sume?
    Hodnota nakúpeného pozemku sa zaúčtuje na 031/321 . Do nákladov sa dáva obstarávacia cena až pri predaji (541), do výnosov (641) cenu predaja.
    človiečik Vladimír Ozimý
    plati to aj v JU dufam ze ide to do nedanovych nakladov a pri pradaji zdanim len rozdiel keby nieco...lebo klient chce kupit pozemky za ucelom lesnej skolky to jest podla vsetkeho to bude mat v majetku to znamena ze to neovplyvni danove vydavky...spravne?

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Je to tak. Príslušné paragrafy sú v zákone 595/2003 Zz.

    Samotné výdavky na obstaranie majetku nie sú daňovými
    výdavkami nikdy ani v PU, ani JU. (Paragraf 21 ods.1. písm.a)

    Všetky pozemky sú vylúčené z odpisovania. (Paragraf 23 ods.1 písm.a )

    A kedy a v akej výške možno vstupnú cenu pozemkov zúčtovať do daňových výdavkov je povedané v par. 19 ods.3. písm. e).

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Znamená to, že keď si ako s.r.o. kúpim pozemok za účelom vybudovania svojej skladovej haly, cena pozemku sa zaúčtuje 031/321, pozemok sa mi premietne do majetku a hotovo? Do nákladov mi vstupujú už len náklady súvisiace so stavbou skladu? Pozemok nechceme predávať. Ďakujem.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    JDM Pozri príspevok
    Znamená to, že keď si ako s.r.o. kúpim pozemok za účelom vybudovania svojej skladovej haly, cena pozemku sa zaúčtuje 031/321, pozemok sa mi premietne do majetku a hotovo? Do nákladov mi vstupujú už len náklady súvisiace so stavbou skladu? Pozemok nechceme predávať. Ďakujem.
    nákup ...... 042/321
    zaradenie ..031/042
    a hotovo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.