Zavrieť

Porady

Ako nato?

Arni Arni

Arni je offline (nepripojený) Arni

Poradite mi prosim Vas?

Do 31.5.2005 som pracoval ako zamestnanec,popri zamestnani som mal zivnost a platil odvody do SP .
Od 1.6.2005 pracujem ako SZCO.Otvoril som si podnikatelsky ucet a oznamil to DU.Zmenu som oznamil aj na zdrav.poist.
Mam to oznamit aj SP?
Mam auto ale civilne,nie je zahlasene na podnikanie.Co treba urobit aby som mohol odpocitat vydavky na auto,cestovne a pod?
Mobilny telefon tiez nemam zahlaseny.Co treba urobit aby som si mohol uplatnit vydavky na mobil?
Mesacny plat budem mat do 28000Sk.Kolko budem platit do SP aZP?
Vopred Vam dakujem za odpoved.
Usporiadat
Arni Arni

Arni je offline (nepripojený) Arni

Manual
Arni, myslím, že Galanta - Bratislava /tam máš asi prevádzku alebo niečo kde pracuješ/ nebude pracovná cesta.
Musíš si niečo vymyslieť buď z Galanty do Bratislavy ku klientovi = zdokladovať čo si tam robil, alebo Galanta iné mesto /nákup, vybavovanie atď/ čo nie je ani bydlisko ani prevádzka.
Môžeš ísť aj v Galante vybavovať na DU, SP, ZP, pošta, nákup. Napíš tam Galanta-mesto napr. 12 km vybavovanie = máš doklad kde si bol.
Ja píšem v stavebnej firme napr. Trnava - mesto práca na stavbe. Auto vozí material, náradie, ludia idú na obed. Kde sa pracuje je dokladované fakturáciou prác.
Pekný večer želám...
nie,prevadzku mam v Galante,v BA robim pre sukr.firmu revizie na stavbach,kazdy den dochadzam
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Arni
nie,prevadzku mam v Galante,v BA robim pre sukr.firmu revizie na stavbach,kazdy den dochadzam
Tak potom to máš OK.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lenkak
Tak potom to máš OK.
Tak ako Lenka píše, chodíš za klientom = máš doklad čo si tam robila
Pekný večer...
0 0
Arni Arni

Arni je offline (nepripojený) Arni

Manual
Tak ako Lenka píše, chodíš za klientom = máš doklad čo si tam robila
Pekný večer...
ano,a predsa nie celkom tak.Fakturujem stale tej istej firme z vykonanych prac na roznych stavbach...vlastne ako subdodavatel
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Arni
ano,a predsa nie celkom tak.Fakturujem stale tej istej firme z vykonanych prac na roznych stavbach...vlastne ako subdodavatel
Arni, to je už v podstate jedno.
Pracuješ pre firmu A v Bratislave a tá má viac stavieb možno po celom Slovensku /prehnal som to/ Ty pôjdeš z Galanty napr. do Martina = Tvoja sc, lebo to robíš pre firmu A, ktorá Ťa tým poverila /zmluva, zápis/ a tej to faktúruješ. Tvoja fakturácia a aj vlastne zmluva, zápis s firmou A je dostatočným dokladom pre KJ k písaniu cesty do Martina. Toto je princíp a už len to aplikovať na konkrétnu situáciu.
Ak niečo ešte tak napíš ale buď konkrétny/na. Inak to nedoriešime.
Pekný večer...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja len súhlasím s Manualom,
Manual už si našiel náhrady ako si chcel?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lenkak
Ja len súhlasím s Manualom,
Manual už si našiel náhrady ako si chcel?
Nenašiel, keď tam dám vyhladávanie tak mi nič nenájde, ničo robím špatne. Nechaj tak, ďakujem za pomoc.
PS: Zaujímalo by ma, prečo tie prílohy nie sú súčasťou zákona aj na www.zbierka.sk a odkial to napr. do DUPP a do Poradcov píšu. ??? Niekde to musí predsa byť.
Pekný večer
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Manual mne to nedá, pozriem sa na to detailnejšie, aj do Poradcov Podnbikateľa to dávajú, nielen do Daňového.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lenkak
Manual mne to nedá, pozriem sa na to detailnejšie, aj do Poradcov Podnbikateľa to dávajú, nielen do Daňového.
Lenka v DUPP to mám /mám ho v ruke/ ale, prečo to nie je pri zákone aj na www ??? Alebo je to tam schované ?
Vieš, DUPP vyjde niekedy a na www je to hneď.
Ahoj
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Arni
ano,a predsa nie celkom tak.Fakturujem stale tej istej firme z vykonanych prac na roznych stavbach...vlastne ako subdodavatel
Arni, všetko jasné ???
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Manual našla som:
http://www.zbierka.sk/search-res.asp...z=8&rocnik=all
tretie odspodu.
0 0
Arni Arni

Arni je offline (nepripojený) Arni

Manual
Arni, to je už v podstate jedno.
Pracuješ pre firmu A v Bratislave a tá má viac stavieb možno po celom Slovensku /prehnal som to/ Ty pôjdeš z Galanty napr. do Martina = Tvoja sc, lebo to robíš pre firmu A, ktorá Ťa tým poverila /zmluva, zápis/ a tej to faktúruješ. Tvoja fakturácia a aj vlastne zmluva, zápis s firmou A je dostatočným dokladom pre KJ k písaniu cesty do Martina. Toto je princíp a už len to aplikovať na konkrétnu situáciu.
Ak niečo ešte tak napíš ale buď konkrétny/na. Inak to nedoriešime.
Pekný večer...
tak este raz :-))
Byvam v Galante,na ZL mam uvedenu Galantu ako miesto podnikania.Robim pre firmu A v BA a iba v BA elektroinstalacne prace,revizie asi na 3-4 stavbach za mesiac.Firme A si za tuto pracu fakturujem za odpracovane hodiny kazdy mesiac.Momentalne dochadzam s vlakom ale chcel by som dochadzat s vlastnym autom (nezaradenym do podnikania)a odpisovat ako vydavky za PHM a 6,20 na km.Je to mozne?Musim zaplatit dan za mot.vozidlo?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lenkak
Lenka mala by si byť detektívom. Ja som málo dôsledný v hladaní. Ale aj tak, prečo to nie je súčasťou zákona ale sa to mení opatrením ? Za hocijakú "kravinu" robia novelu zákona.
Ahoj
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Manual to je moja profesionálna deformácia, vieš študovaný informatik, také výzvy ma nemôžu odradiť.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lenkak
Manual to je moja profesionálna deformácia, vieš študovaný informatik, také výzvy ma nemôžu odradiť.
Tak hej pre dnes asi dosť, dobrú noc všetkým...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Už som Ti niekde písala, že nemusíš mať auto zaradené v podnikaní a môžeš používať ten paušál teraz 6,20, ale nesmieš si dávať opravy.
Podľa mňa si môžeš robiť tie prac. cesty za účelom, že si chodil do tej firmy v BA. Ak pôjdeš aj niekde inde, napr. do Martina a tiež pre tú firmu aj toto si môžewš uplatniť ako prac. cestu, len dátumy sa Ti nesmú prelínať. Alebo to musíš stihnúť.
Napr: 01.07. 08.00.- Galanta - Ba - x km
01.07. 10.00.- BA- Martin x km
01.07. 14.00.- Martin - Galanta x km
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lenka, musela som si prečítať 3 strany späť, aby som zistila, čo riešite. Súhlasím s tebou, aj ja to tak riešim.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasti tu sa všeličo rieši, ale aspoň si mala čítanie na dobrú noc.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ono mám vždy dobrý pocit, keď vidím, že som užitočná. Len mi je ľúto, keď má niekto pocit, že nestojíš rovnými nohami na zemi. A najmä. nerada upratujem tam, kde je všetko čisté.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať