Zavrieť

Porady

Ako nato?

Arni Arni

Arni je offline (nepripojený) Arni

Poradite mi prosim Vas?

Do 31.5.2005 som pracoval ako zamestnanec,popri zamestnani som mal zivnost a platil odvody do SP .
Od 1.6.2005 pracujem ako SZCO.Otvoril som si podnikatelsky ucet a oznamil to DU.Zmenu som oznamil aj na zdrav.poist.
Mam to oznamit aj SP?
Mam auto ale civilne,nie je zahlasene na podnikanie.Co treba urobit aby som mohol odpocitat vydavky na auto,cestovne a pod?
Mobilny telefon tiez nemam zahlaseny.Co treba urobit aby som si mohol uplatnit vydavky na mobil?
Mesacny plat budem mat do 28000Sk.Kolko budem platit do SP aZP?
Vopred Vam dakujem za odpoved.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja tiež. Ale som rada, keď mi niekto potvrdí, že som správne poradila, z toho mám ešte väčšiu radosť, že som poradila správne, ajkeď ja väčšinou odpovedám iba vtedy, keď som si takmer 100% istá svojou odpoveďou, poprípade dopíšem, že to neviem na tých 100%.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lenka, to som si všimla. Si veľmi zlatá žena, ktorá svoje vedomosti si nenecháva len pre seba. A to je dnes vzácnosť! Ale tu na Porade, je veľa takých ľudí, za čo im patrí môj hlboký obdiv. Ten najväčší patrí tebe.
Želám ti ten najväčší kopec zdravia!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasti - ďakujem, ty máš kopec skúseností, s Tebou sa ani porovnávať nemôžem, ale aj som už čo to zažila, tak aspoň z toho ťažím, aj ja Tebe prajem kopec zdravia, viem, že si mala tiež zdravotné problémy, tak nech už k Tebe príde naspäť to zdravíčko.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ďakujem!!
Vieš, na mne už ani tak nezáleží, len nech sú zdravé moje deti, moji vnuci. Ja som si už pekné a smutné odžila, ale pre nich je ešte svet otvorený. A bola by som rada, keby bol aj viditeľný.
Danka čaká na darcu, je zaradená v programe. Potom sa ti ozvem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasti, záleží aj na Tebe, veď keď ty nebudeš v poriadku, deti a vnuci sa budú o Teba obávať a to chceš? Chceš aby sa Danka trápila kvôli tomu, že si chorá? Potom bude ešte ťahšie znášať aj svoju chorobu.Takže veľmi záleží aj na Tebe, aby si bola OK, lebo človek všetko ťahšie znáša keď má blízkeho chorého a nevie mu pomôcť, ale ty to dobre vieš.
Teším sa na to: "POTOM SA TI OZVEM".
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lenka, len dúfam, že to nebude zasa s plačom! Chcela by som ti dať vedieť, že je všetko v poriadku a moja dcéra je zdravá, transplantát sa prijal! Vtedy ti hneď zavolám!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nech je to akokoľvek, ja si Ťa hocikedy vypočujem. Veľa pomôže keď sa máš komu vyrozprávať, poprípade vypísať a vieš že si Ťa niekto vypočuje za hocijakých okolností.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Nech je to akokoľvek, ja si Ťa hocikedy vypočujem. Veľa pomôže keď sa máš komu vyrozprávať, poprípade vypísať a vieš že si Ťa niekto vypočuje za hocijakých okolností.
A práve preto ti za všetko ďakujem!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasti pozdrav Danku a dúfam, že bude všetko OK, aj keď nie ihneď, ale nech sa to všetko podarí.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
lenkak
Už som Ti niekde písala, že nemusíš mať auto zaradené v podnikaní a môžeš používať ten paušál teraz 6,20, ale nesmieš si dávať opravy.
Podľa mňa si môžeš robiť tie prac. cesty za účelom, že si chodil do tej firmy v BA. Ak pôjdeš aj niekde inde, napr. do Martina a tiež pre tú firmu aj toto si môžewš uplatniť ako prac. cestu, len dátumy sa Ti nesmú prelínať. Alebo to musíš stihnúť.
Napr: 01.07. 08.00.- Galanta - Ba - x km
01.07. 10.00.- BA- Martin x km
01.07. 14.00.- Martin - Galanta x km
Arni pre istotu ešte raz, troška sme s Vlastičkou zahltili stránku:
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať