Zavrieť

Porady

Ktorý riadok tlačiva DPH???

Prosím Vas o radu, mam dod. fa z ČR... objednali sme si prepravu od českej firmy ( platcu DPH v ČR) na prepravu tovaru zo SR do ČR. Faktúra je vystavená v EUR bez dane. Čo s tým, viete mi niekto poradiť do ktorého riadku to treba dať? Ďakujem
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Podľa mňa je to r. 9 - základ dane, r. 10 - DPH a r. 15 - DPH . (Je to tzv. samozdanenie).
0 0
martina fafrakova martina fafrakova
DPH-dod.fa z ČR za služby v daňovom priznaní budem priznávať po 1x v mesiaci máj
chcem ju uviesť v riadokoch 9,10, 15, 18. Dúfam, že neradím zle.
0 0
lubenka lubenka

lubenka je offline (nepripojený) lubenka

poodľa mňa je miestom dodania SK, takže sa musíš riadiť podľa §69 ods.4 a tým pádom vyplniť r. 09 a 10 priznania k DPH a taktiež r. 15.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

V r. 18 nie je len táto DPH, ale je to suma aj z ostatných riadkov (14,15,16,17).
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Mám faktúru od talianskeho dodávatela ten nie je platcom DPH vo svojej krajine, na základe nasej objednavky zrealizoval zakazku pre nás tu na Slovensku. Potrebujem poradiť kedže mi sme platci DPH mam tuto službu samozdaniť?
0 0
IvanaK IvanaK

IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

Dakujem Vám:-)
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Robím DDP k DPH a v r. 19 Daň celkom mám sumu 1 809,95, v r. 21 mám sumu 1817,72 ale v r. 23 mám sumu 2291,80. Myslím si, že to nie je správne. V čom mám chybu? Pracujem v alfe. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, skúste sa pozrieť v prílohe na tlačivo DPH, pretože sa mi to nepáči, myslím si, že to mám zle. Vďaka.
DDP k DPH.jpg  
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

r.21 sú všetky odpočítania bez samozdanenia a v r.23 len tuzemsko - máš to vymenené
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, skúste sa pozrieť v prílohe na tlačivo DPH, pretože sa mi to nepáči, myslím si, že to mám zle. Vďaka.
Nemáte nejaké dobropisy? Tie sa uvádzajú len do riadka 21 a znižujú hodnotu odpočítanej dane.
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Ivenka Pozri príspevok
r.21 sú všetky odpočítania bez samozdanenia a v r.23 len tuzemsko - máš to vymenené
Nemusí to mať opačne. ten rozdiel je iný ako hodnota samozdanenia. podľa mňa tam budú nejaké opravy základu dane - prijaté dobropisy.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem. Posielam ešte rekapituláciu DPH - odpočítanie dane. Totižto v apríli nád došiel dobropis z jednej firmy v sume 3088,8 + DPH 617,76. Ja som to zaevidovala do záväzkov mínusom a ako typ dokladu som dala oprava faktúry D/Ť.( účtujete v programe alfa?) A keď si urobím rozdiel r. 23 a 21, vychádza mi suma 474,08. A keď tých 474,08 spočítam so sumou na r. 08 DP k DPH, tak mi to dá presne tú DPH 617,76. Prosím Vás, neviem, či som niečo zle zaúčtovala, alebo sa mám obrátiť na tých, ktorí účtujú v Alfe. Vďaka.
rekapitulácia DPH.jpg  
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Lubo44 Pozri príspevok
Nemusí to mať opačne. ten rozdiel je iný ako hodnota samozdanenia. podľa mňa tam budú nejaké opravy základu dane - prijaté dobropisy.
Áno, presne tak, v apríli nám došiel prijatý dobropis v sume 3088,80 + DPH 617,76.
0 0
micuska6 micuska6

micuska6 je offline (nepripojený) micuska6

Ak máš dobropis, tak riadok 21 je vždy menší, ako riadok 23.
Riadok 21 nie je súčtom riadkov 23 a 25.
Podľa mňa to máš dobre.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Lubo44 Pozri príspevok
Nemusí to mať opačne. ten rozdiel je iný ako hodnota samozdanenia. podľa mňa tam budú nejaké opravy základu dane - prijaté dobropisy.
Ako mám chápať tú zvýraznenú vetu? Rozdiel medzi riadkami 21 a 23 je 474,08. Ak k tomu rozdielu pripočítam sumu z r. 08 t.j. 143,68 tak mi to dá sumu 617,76, t.j. presne tá DPH z dobropisu. Prosím, ak to takto má byť, vysvetlite mi prečo.

.....micuska6 vďaka za odpoveď. Budem rada, ak mi tiež povieš svoj názor. :-))
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, ak máte čas, pozrite sa na moje príspevky vyššie. Zajtra by som chcela odovzdať DDP k DPH. Vopred Vám pekne ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

To mi fakt nikto nevie poradiť?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Máš dobre vyplnené r. 21 a 23. Čo chceš ešte riešiť?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Práve to som chcela vedieť. Vďaka.

....a ešte by som chcela aj nejaké vysvetlenie, pretože nechápem, že keď som mala prijatý dobropis, na ktorom bola DPH 617,76, tak tá suma sa v DP rozčlenila na sumu v r. 08, t.j. 143,68 a rozdiel riadkov 21 a 23, t.j. 474,08. Spolu to dáva 617,76. Alebo je to len náhoda?Vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať