Zavrieť

Porady

Sterilizácia mačky

Uz asi dva tyzdne "bojujem" s myslienkou, ci mam dat nase macky (4 ks ) sterilizovat. Citala som vela odbornych clankov k tejto problematike, ale Vas by som prosila, ake mate svoje skusenosti s tymto zakrokom u vasich maciek.
Od znamej som pocula, ze sterilizovana macka zmeni povahu a bude placha. No to by som nechcela, lebo tie nase su take " vesele kopy " Z humánneho hladiska uz som rozhodnuta, ale......? Skuste mi poradit co najskor, prosim, lebo sa blizi JAR a moze byt neskoro Dakujem
Usporiadat
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

willma Pozri príspevok
potešili príspevky o sterilizácii a najmä o cene, chystáme sa na prírastok dvoch mačkátok slečien a prvoradá je sterilizácia, len som dostala info, že cena je cca 5000,- no to by bolo na zabitie.
Danka, len treba počkať, kým budú tie slečny dospelé. Sterilizovať sa má vtedy, keď mačička je už pohlavne dospelá. Ale to Ti každý dobrý veterinár povie, kedy je najvhodnejší čas.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Evka toto už ovládam, ale mám taký dojem, že kocúra kastrovali práveže ešte pred dospelosťou v takom cca 9 mesiaci. A máš pravdu, spoľahnem sa na radu od veterinára - predsa len je hlava študovaná a tých čo ja poznám, tak tým dôverujem.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

willma Pozri príspevok
Evka toto už ovládam, ale mám taký dojem, že kocúra kastrovali práveže ešte pred dospelosťou v takom cca 9 mesiaci. A máš pravdu, spoľahnem sa na radu od veterinára - predsa len je hlava študovaná a tých čo ja poznám, tak tým dôverujem.
Tých 9 mesiacov je akurát, aj môj krásavec bol asi vtom čase kastrovaný.
Len treba dať pozor ešte na jednu vec. Kastrovanému kocúrovi sa mení pH prostredie v organizme a je veľmi náchylný na močové kamene a tvorbu kryštálikov v moči. Ak mu začne kryštalizovať moč, nemôže sa vyčurať, má z toho zápaly a bolesti. Akonáhle majiteľ zistí, že kocúr málo čurá, okamžite treba veterinárovi, inak to môže skončiť pre kocúra tragicky. Preventívne sa dá - podľa porady s veterinárom - užívať Uro-pet pasta, alebo nasadiť na niekoľko týždňov špeciálne diétne granule. Aj pastu aj tieto granule predávajú len veterinári. My sme to už s mojim krásavcom preskákali a bolo to aj dosť bolestivé aj dosť drahé.
0 0
riki77 riki77

riki77 je offline (nepripojený) riki77

dobrý deň,
mohol by mi niekto z okolia Senca odporučiť dobrého a hlavne zodpovedného veterinára, pretože chcem dať vykonať mojej mačke sterilizaciu, dosť mi na tom zaleži a preto hľadám odporúčania na dobrého veterinára.
ďakujem.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
odporúčam:
MVDr. Ivan Pašek
Bratislavská 45
Trnava
www.zkp.sk
1 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

My sme absolvovali sterilizáciu našej mačičky 21.6.10 v Šamoríne.
Nemala žiadne komplikácie (i keď mala stehov viac - rana je asi 5cm dlhá). Po zákroku ju manžel vo vnútri na chate držal od obeda až do večera na rukách a hladkal ju (MvDr povedal, že dobre spravil, pretože traumu tak lepšie znášala). To si vyžadovala. 4 mačiatka na ňu čakali vonku. Na druhý deň už bola na tom lepšie a mohla ísť za detmi.
nechcete niekto z vás 2 krásne čierno-biele mačičky? Narodili sa 5.5.10
0 0
riki77 riki77

riki77 je offline (nepripojený) riki77

ďakujem...
0 0
Elena33 Elena33

Elena33 je offline (nepripojený) Elena33

Mam maleho kocurika a tiez premyslam nad sterilizaciou, len neviem ci ho ine macky nebudu bit, kedze zije polovolne na zahrade pri dome. Bude po sterilizacii lovit mysi?
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Prečo by sa mal sterilizovať kocúrik ktorý žije vonku?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Elena33 Pozri príspevok
Mam maleho kocurika a tiez premyslam nad sterilizaciou, len neviem ci ho ine macky nebudu bit, kedze zije polovolne na zahrade pri dome.
To nezáleží od toho, či je vykastrovaný alebo nie. Dvor bude jeho rajón, ale aj tak sa bude túlať kde kade. Nejakú bitku s inou mačkou nemôžeš vylúčiť.

Elena33 Pozri príspevok
Bude po sterilizacii lovit mysi?
To nelovia niekedy ani nekastrovaní. Je to v povahe. Nedá sa povedať dopredu, či bude dobrý lovec alebo nie. Spravidla ale kocúri sú lenivejší loviť myši, než mačky.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

JaDo Pozri príspevok
Prečo by sa mal sterilizovať kocúrik ktorý žije vonku?

Ja zasa schvaľujem sterilizáciu i u kocúrika aj keď žije vonku. Nepribúdajú nechcené mačiatka, ktorých je prebytok tak medzi panelákmi ako aj v rodinných domoch. Radšej nech neprídu na svet ako potom keď majú trpieť hladom, zimou, chorobami alebo aj týraním.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ja len, že je to dosť veľký zásah do organizmu.
Naša mačka pred narodením 4 mačiatok bola krásna a bolo vidieť, že je dobre živená.
Teraz má "na starosť" len 1 trojmesačného kocúrika, je viac ako mesiac po sterilizácii a vyzerá veľmi chudá. Nevieme ju vykŕmiť. Dávam jej každý deň navyše k pravidelnej strave ešte 1 surové vajíčko.
Keď sa 2x prejedla, tak to vyvrátila.
Neviem, či to nie je po tom zákroku.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
JaDo Pozri príspevok
Dávam jej každý deň navyše k pravidelnej strave ešte 1 surové vajíčko.
Keď sa 2x prejedla, tak to vyvrátila.
JaDo, každý deň mačke ( kocúrovi ) vajce, to niiiiéééé, aj keď ten náš starší ( on mraučí už keď sa varia ), stačí 1x za týždeň a radšej mu ho uvar na tvrdo, aby si neriskoval nejakú hnačku alebo salmonelu. Raz za týždeň mu to stačí na výživu a peknú srsť. Pokiaľ budem mimo témy, aj tak by som ocenila, čím vlastne Vašich mačacích miláčikov kŕmite ( bežne - ráno a večer ) a samozrejme doplnkové kŕmenie ( naše milujú mačacie tyčinky - salami snacks z Tesca - tak po tyčinke raz za dva dni ). Máme doma 2 kocúrov ( vykastrovaných ), jeden ako môj avatar, druhý čierny, žiadne výstavné kusy, ale mám doma 2 baby a oni aspoň vyrovnávajú skóre .
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mačku a hlavne kocúra cez leto nevykŕmite.Mačky pred háraním nežerú.Kocúr cez ruju neprijíma potravu aj dva tri týždne.Tieto zvery sa začnú "nadžgávať" až príchodm jesene , október a november sú mesiace keď zhltnú všetko.Vtedy sú aj najkrajšie.Teraz cez leto je to len kosť a koža.Je to dané geneticky ,pred zimou si robia zásoby tuku.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

ahojte milovníci mačiek,
poradte mi ak viete... môj krásny ruský kocúr si po kastrácii začal vylizovať srsť z brucha a z bokov, takže vyzerá viete ako. Má tam úplné lisyny. Vet mu nič nezistil, dostal nejaké vitamíny a injekciu neviem načo, asi na ukľudnenie pokožky. Ale nevidela som žiadny účinok. Neviem či to nieje psych. pôvodu. Chcem mu pomôcť a neviem ako, nerád sa vozí autom, je to pre neho stres, preto nechcem chodiť od lekára k lekárovi a voziť ho so sebou, aby všade len pokrčili plecami... ak ste niekto počuli o takom niečom a hlavne ako pomôcť, prosím pekne o pomoc.
ďakujem
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

220870 Pozri príspevok
Mačku a hlavne kocúra cez leto nevykŕmite.Mačky pred háraním nežerú.Kocúr cez ruju neprijíma potravu aj dva tri týždne.Tieto zvery sa začnú "nadžgávať" až príchodm jesene , október a november sú mesiace keď zhltnú všetko.Vtedy sú aj najkrajšie.Teraz cez leto je to len kosť a koža.Je to dané geneticky ,pred zimou si robia zásoby tuku.
Ďakujem za informáciu. Keby to tak bolo, tak by to vysvetlovalo všetko.
Faktom je však to, že chuť do jedla má i teraz cez leto.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem, dočítala som sa tu cenné info. Moja mačička Jesenka prvý raz hárala, zdalo sa mi to skoro, jej vek by mal byť cca 9 mesiacov maximum. Ale je to OK. Mraučala - hrôza, naozaj by sa ponúkala hocikomu, aj psy ju oblizovali, všetko jej bolo jedno.
Takže som vybavila sterilizáciu, len podviazať vaječníky, ale vraj v horúčavách to nie je dobré, aj kvôli narkoze aj kvôli hojeniu, tak počkáme, až sa trochu ochladí.
Veterinárka, hovorí, že nie je nutné, aby mala aspoň raz mačiatka.
1 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

otázka Pozri príspevok
JaDo, každý deň mačke ( kocúrovi ) vajce, to niiiiéééé, aj keď ten náš starší ( on mraučí už keď sa varia ), stačí 1x za týždeň a radšej mu ho uvar na tvrdo, aby si neriskoval nejakú hnačku alebo salmonelu. Raz za týždeň mu to stačí na výživu a peknú srsť. Pokiaľ budem mimo témy, aj tak by som ocenila, čím vlastne Vašich mačacích miláčikov kŕmite ( bežne - ráno a večer ) a samozrejme doplnkové kŕmenie ( naše milujú mačacie tyčinky - salami snacks z Tesca - tak po tyčinke raz za dva dni ). Máme doma 2 kocúrov ( vykastrovaných ), jeden ako môj avatar, druhý čierny, žiadne výstavné kusy, ale mám doma 2 baby a oni aspoň vyrovnávajú skóre .
Dobre, nedám jej ho každý deň. Myslím si však, že to s tými možnými dôsledkami preháňate. Keď denne uloví myš, škrečka alebo vtáčika a zožerie ich aj s chorobami (ktoré určite majú) čo by už musela mať za zdravotné problémy. Naše "prírodné" mačky sú odolnejšie ako šľachtené.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

SERVIS Pozri príspevok
ahojte milovníci mačiek,
poradte mi ak viete... môj krásny ruský kocúr si po kastrácii začal vylizovať srsť z brucha a z bokov, takže vyzerá viete ako. Má tam úplné lisyny. Vet mu nič nezistil, dostal nejaké vitamíny a injekciu neviem načo, asi na ukľudnenie pokožky. Ale nevidela som žiadny účinok. Neviem či to nieje psych. pôvodu. Chcem mu pomôcť a neviem ako, nerád sa vozí autom, je to pre neho stres, preto nechcem chodiť od lekára k lekárovi a voziť ho so sebou, aby všade len pokrčili plecami... ak ste niekto počuli o takom niečom a hlavne ako pomôcť, prosím pekne o pomoc.
ďakujem
Podľa mňa ide len o zhodu okolností (kastrácia - vylizovanie). Nepíšeš, aký je kocúr starý, ani či ho chováš iba v byte, alebo môže chodiť aj von. Tiež si všimni, či to robí celý rok, alebo len v určitom vymedzenom čase.
Mne sa to javí ako alergia na niečo. Možno tráva, ktorá práve kvitne, možno nejaká zložka podstielky do WC, ...
A alergie sa ťažko určujú a liečia aj u ľudí.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nemohli by ste prosim premenovat tuto temu? Vzdy ked mi na to padne zrak, tak vidim macku nalozenu v pohari.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať