Zavrieť

Porady

Sterilizácia mačky

Uz asi dva tyzdne "bojujem" s myslienkou, ci mam dat nase macky (4 ks ) sterilizovat. Citala som vela odbornych clankov k tejto problematike, ale Vas by som prosila, ake mate svoje skusenosti s tymto zakrokom u vasich maciek.
Od znamej som pocula, ze sterilizovana macka zmeni povahu a bude placha. No to by som nechcela, lebo tie nase su take " vesele kopy " Z humánneho hladiska uz som rozhodnuta, ale......? Skuste mi poradit co najskor, prosim, lebo sa blizi JAR a moze byt neskoro Dakujem
Usporiadat
Viva147 Viva147

Viva147 je offline (nepripojený) Viva147

nasu macicku sme dali pred dvoma dnami sterilizovat. ma vacsi rez, lebo jej veterinar nevedel najstdruhy vajecnik. ani ho nenasiel, vraj je to nejaka anomalia. nasa cica zatial velmi nechodi, ledva prejde na zachod, inak nechodi vobec a nechce papat...poradte, dufam,ze veterinar nepochybil.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Myslím, že treba vydržať, my sme dali sterilizovať 3 mačky, po zákroku vyzerali biedne, pár dní nežrali, nechala som ich pre istotou zatvorené, aby neliezli zbytočne po stromoch atď - bežne žijú vonku/, ale po 10 dňoch už boli úplne fit, rana zahojená, a teraz sú z nich nádherné 5 kilové mačky, ktoré každý obdivuje a sú pritom stále výborné lovkyne. Foto jednej krásavice prikladám
miranda.jpg  
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dva dni je ešte krátko. Len ju sleduj, či sa stav nezhoršuje.
0 0
deeda deeda

deeda je offline (nepripojený) deeda

Viva147 Pozri príspevok
nasu macicku sme dali pred dvoma dnami sterilizovat. ma vacsi rez, lebo jej veterinar nevedel najstdruhy vajecnik. ani ho nenasiel, vraj je to nejaka anomalia. nasa cica zatial velmi nechodi, ledva prejde na zachod, inak nechodi vobec a nechce papat...poradte, dufam,ze veterinar nepochybil.
Na tretí deň by už mala začať chodiť, ale možno je ten rez veľký, takže by som počkala ešte také 2 dni... potom osloviť veterinára.
Jednej našej mačke tiež nevedeli nájsť druhý vaječník. Po dvoch mesiacoch sme museli s ňou ísť znova, na druhý pokus sa podarilo ho nájsť a vybrať.
0 0
Viva147 Viva147

Viva147 je offline (nepripojený) Viva147

Dakujem za vase rady, trosku ste ma upokojili. Dufam,ze sa nasej cice skoro polepsi a ze zakrok kvoli druhemu, nenajdenemu vajecniku nebude musiet znovu absolvovat. Kedze neje a hlavne nepije, davala som jej aspon vodu tak trosku nasilu, myslite, ze je to potrebne?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vodu určite, moja bola chorá a voda je základ, kázali mi hoci aj injekčnou striekačkou ju donútiť piť.
0 0
acibulnitram acibulnitram

acibulnitram je offline (nepripojený) acibulnitram

Prosím vás, poraďte mi. Máme mačičku, ktorá mala 1x mačiatka /KRÁÁSNE/, chceli by sme ju dať sterilizovať. Kedy je najvyšší čas? Je chovaná i doma i vonku. Teraz je doma pri mačiatkách,
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Ihneď, keď mačiatka začnú samé jesť a mama ich prestane kojiť.
0 0
karticka karticka

karticka je offline (nepripojený) karticka

ahojte ja potrebujem vedieť či aj keď je mačka sterilizovaná môže sa kocúr s ňou spáriť? Dakujem
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

nie je ruja nie je párenie - kocúr nemá záujem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

karticka Pozri príspevok
ahojte ja potrebujem vedieť či aj keď je mačka sterilizovaná môže sa kocúr s ňou spáriť? Dakujem


Precitaj si aj prispevok 52...

ak ma macka iba podviazane vajecniky,je mozne, ze si kocura pripusti,ale mlade by nemala mat.

Ja mam kastrovanu macku,ale nema zaujem o kocurov. Ak pride nejaky "prispaty" co nezisti, ze je sterilizovana, tak ho odhana.

Kocura mam vykastrovaneho,ale obcas skace po mackach,asi zo zvyku
Naposledy upravil arizona : 07.08.12 at 21:50
1 0
karticka karticka

karticka je offline (nepripojený) karticka

no ja mam taky pocit ze ona ho odhanala...ale jemu to asi velmi nevadilo..... pýtam sa len preto lebo som si myslela, že už takéto problémy nebudú...resp. že už o mačku uplne stratia záujem.... ja mám kocúra tiež vykastrovaného....ale stále sa nájde nejaký z okolia.... :-(
0 0
Ajsha3 Ajsha3

Ajsha3 je offline (nepripojený) Ajsha3

Ahojte, pred 8 mesiacmi sme dali sterilizovať Našu mačku a teraz má príznaky ruje. Volala som veterinárovi, ktorý povedal, že sa s tým nestretol. poradil sa s gynekologičkou a volal mi späť, že je to buď porucha správania, alebo pri vyberaní vaječníkov zostalo v tele nejaké tkanivo,alebo je to ochorenie nadobličky. Každý z týchto troch pripadov je vraj neriešiteľný. Ja už nechcem prežívať to, čo pred ôsmimy mesiacmi. Hlavne kvôli nej. Vidím ako sa trápi a my s ňou. Máte s tým niekto skúsenosť? alebo ste o tom aspoň počuli? Ako sa to dá riešiť, keď už sterilizácia nie je možná? Dá sa to nejak tlmiť? Ďakujem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ajsha3 Pozri príspevok
Ahojte, pred 8 mesiacmi sme dali sterilizovať Našu mačku a teraz má príznaky ruje. Volala som veterinárovi, ktorý povedal, že sa s tým nestretol. poradil sa s gynekologičkou a volal mi späť, že je to buď porucha správania, alebo pri vyberaní vaječníkov zostalo v tele nejaké tkanivo,alebo je to ochorenie nadobličky. Každý z týchto troch pripadov je vraj neriešiteľný. Ja už nechcem prežívať to, čo pred ôsmimy mesiacmi. Hlavne kvôli nej. Vidím ako sa trápi a my s ňou. Máte s tým niekto skúsenosť? alebo ste o tom aspoň počuli? Ako sa to dá riešiť, keď už sterilizácia nie je možná? Dá sa to nejak tlmiť? Ďakujem
Zial, obcas sa stava, ze sterilizacia sa vepodari na 100%.
Ja na tvojom mieste by som sla aj za inym veterinarom, ktory ma dobre vybavenie ordinacie a dala macke urobit kompletne vysetrenie.
Mozno bude mat iny nazor ako ten predosly. Ani jeden lekar,ci veterinar si neprizna, ze "zpackal" operaciu./moja osobna skusenost/
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Dobrý večer.Viete mi niekto poradiť osvedčeného veterinára z
okolia Nového Mesta nad Váhom.Uvažujem o kastrácii našej mačky-pouličná zmes.Jej rodivosť nás privádza do zúfalstva
Je 45-70 Eur normálna cena?Ďakujem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

peterkos2 Pozri príspevok
Dobrý večer.Viete mi niekto poradiť osvedčeného veterinára z
okolia Nového Mesta nad Váhom.Uvažujem o kastrácii našej mačky-pouličná zmes.Jej rodivosť nás privádza do zúfalstva
Je 45-70 Eur normálna cena?Ďakujem
My sme platili 50€ , boli v tom aj antibiotika,ktore dostavala po zakroku.
Ale cena zalezi aj od regionu, ci vybavenia kliniky...
Ak hladas veterinara na operaciu,vyberaj podla toho,ktory ma dobre vybavenie kliniky / sono, RTG a pod./ a dobre referencie.
Radsej dat o 10€ naviac a vies, ze cica netrpi a ty nemas nasledne starosti. Pisem to preto,lebo my sme mali zle skusenosti s clovekom, ktory si hovori "doktor, veterinar".
Dobabral dve operacie v kratkej dobe,na nasledne krvacanie,opuchy a rozne nezvycajne priznaky stale tvrdil, ze je to v poriadku, ze to zachvilu zmizne, ze je to po operacii normalne...

Zaniesli sme ju k inemu veterinarovi,ten jej urobil sono a zistil, ze ma plnu brusnu dutinu hnisu,zapal a pod. Takze cica musela ist za pol roka 3x krat na operaciu! Chuda, vytrpela si bolesti dost, my sme sa denne nabehali na injekcie,ale nastastie cica je dnes v poriadku.

Na operacie maciek musia mat veterinari specialne povolenie a skolenie. Nie vsetci veterinari ho maju, aj ked fusuju do operacii a nepriznaju, ze vlastne operovat macky nemozu...
3 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
My máme v pláne našu "európsku domácu" tiež v pláne v najbližších dňoch sterilizovať a cena by mala byť okolo 70€.
Len dúfam, že sa jej veľmi nezmení povaha lebo teraz je úplne obyčajná nezávislá slečna, ktorá si opantala celú našu rodinu.
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
My sme platili 50 € za sterilizáciu našej mačky (v Poprade). Povahou sa vôbec nezmenila, ale toto je veľmi veľmi individuálne.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Čože? V Žabokrekoch sme zaplatili za sterilizáciu 25 € a bez akýchkoľvek následkov pre mačičku
0 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
Tak vidím, že ceny sa asi odvíjajú od lekára a regiónu. My pôjdeme do Bratislavy. Ako čítam vidím, že mačička sa povahou veľmi nemení.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať