Zavrieť

Porady

Zákon č.580/2004 o zdravotnom poistení v znení k 1.9.2005

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Prikladám novelu zákona o zdravotnom poistení schválenú v NRSR dňa 30.6.2005. Novela má účinnosť k 1.9.2005.

Zároveň prikladám úplné znenie zákona o zdravotnom poistení so zapracovanou novelou - teda stav platný od 1.9.2005.

Upozorňujem, že novelu zatiaľ nepodpísal prezident SR.

Uvedené znenie zákona bez záruky.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 06.07.05 at 11:52
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Súhlasím .
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Ďakujem, ste super, práve si v zozname zamestnancov robím prehľad kto musí, kto nemusí, komu potvrdenie...
0 0
kaška kaška

kaška je offline (nepripojený) kaška

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o potvrdenie nasledovného.
Týka sa to Dokladu o príjmoch a preddavkoch na zdravotné poistenie. Ak mám zamestnanca, ktorý u mňa pracoval časť roka 2005 povedzme od 1/2005 do 3/2005 a nebol v týchto mesiacoch zdravotne postihnutý, v Oddiely I. Dokladu o príjmoch a preddavkoch na zdravotné poistenie v riadku "Osobou so zdravotným postihnutým zamestnanec" nezašktrnem ani jednu možnosť a ani jeden mesiac.
Ďakujem.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
kaška
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o potvrdenie nasledovného.
Týka sa to Dokladu o príjmoch a preddavkoch na zdravotné poistenie. Ak mám zamestnanca, ktorý u mňa pracoval časť roka 2005 povedzme od 1/2005 do 3/2005 a nebol v týchto mesiacoch zdravotne postihnutý, v Oddiely I. Dokladu o príjmoch a preddavkoch na zdravotné poistenie v riadku "Osobou so zdravotným postihnutým zamestnanec" nezašktrnem ani jednu možnosť a ani jeden mesiac.
Ďakujem.

Ahoj Kaška, podľa mňa treba zaškrtnúť možnosť," že nebol, celý rok"- teda prvú možnosť - t.z. že nebol osobou so zdrav. post., keby bol býval od 1/05 do 3/05, tak by si dala poslednú možnosť, že" bol, v mesiacoch a tam by si zaškrtla 1,2,3":p
0 0
kaška kaška

kaška je offline (nepripojený) kaška

Prečo v prípade, že by bol postihnutý v mesaci 1 až 3 zvolím možnosť označenia jednotlivých mesiacov a v prípade, že nebol postihnutý v mesiaci 1 až 3 označím "bol celý rok" To sa mi nezdá rozumné riešenie.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
kaška
Prečo v prípade, že by bol postihnutý v mesaci 1 až 3 zvolím možnosť označenia jednotlivých mesiacov a v prípade, že nebol postihnutý v mesiaci 1 až 3 označím "bol celý rok" To sa mi nezdá rozumné riešenie.


tam sú 3 možnosti : prvé okienk je možnosť, že------ NEBOL,CELÝ ROK----- ja som kázala toto zaškrtnúť, lebo nebol ZŤP,
druhé okienko je možnosť, že ---------BOL,CELÝ ROK
tretie okienko, že BOL, V MESIACOCH / vyznačiť mesiace/ tuto napr. vyznačiť, keby bol býval ZŤP tak by bolo 1,2,3, mesiace
ale TY dáš krížik do prvého okienka, lebo" NEBOL, CELÝ ROK" ZŤP
dúfam som to napísala zrozumiteľne
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
kaška
Prečo v prípade, že by bol postihnutý v mesaci 1 až 3 zvolím možnosť označenia jednotlivých mesiacov a v prípade, že nebol postihnutý v mesiaci 1 až 3 označím "bol celý rok" To sa mi nezdá rozumné riešenie.


som pohľadala návod na vyplnenie " dokladu o výške príjmu ..........a tam je napísané k tomu
citujem:

osobou so zdrav. postihnutím........- krížikom sa vyznačí príslušná možnosť, ak zamestnanec v priebehu roka, za ktorý sa podáva RZP, v niektorých mesiacoch nebol osobou so zdrav. post. a naopak v iných mesiacoch bol osobou so zrdav. post. , vyznačia sa osobitne tieto mesiace" koniec citátu
:p
0 0
kaška kaška

kaška je offline (nepripojený) kaška

Ale tento zametstnanec pracoval u mňa iba 3 mesiace, keď nebol zdravotne postihnutý. Potom mohol pracovať u iného zamestnávateľa a tam už mohol byť aj zdravotne postihnutý. Ja predsa nemôžem zaškrtnúť, že "nebol zdrav. postihnutý celý rok, " keď u mňa pracoval iba 3 mesiace.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Chápem o čo Ti ide. Aby bola na doklade možnosť nebol ŤZP a 12 okienok prázdnych, aby si mohla zaškrtnúť 1,2,3. Taká možnosť však nie je, takže podľa mňa ak zaškrtneš, že nebol celý rok a je zrejmé, že u teba odpracoval 1-3/05, tak sa to vzťahuje len k týmto mesiacom.
0 0
kaška kaška

kaška je offline (nepripojený) kaška

A keď nezašktrnem vôbec nič a tiež tam bude uvedená doba zamestnania od 1-3/05 taktiež z toho vyplynie, že bol zdravý v období 1-3/ 2005.
Ďakujem Barbare aj Maríne.
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

chcem sa opýtať , ak ma niekto požiada robiť RZP a nemal kolísavé príjmy , ale on chce aby som mu to spravila, výsledok bude napr. nedoplatok 4 Sk , do výkazu ho nevykážem, ale čo ďalej so 4 Sk treba s tým niečo robiť
0 0
gotka gotka

gotka je offline (nepripojený) gotka

Ak bol poistenec v roku 2005 do jula zamestnancom u jedneho zamestnavatela, mal u neho kolisave prijmy, a od augusta bol evidovany na urade prace az do 2/06, môze poziadat minulorocneho zamestnavatela o RZ? v ziadosti pri uvedeni obdobia poistenca statu podla § 11 ods. 8 nie je pismeno q?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

buba
chcem sa opýtať , ak ma niekto požiada robiť RZP a nemal kolísavé príjmy , ale on chce aby som mu to spravila, výsledok bude napr. nedoplatok 4 Sk , do výkazu ho nevykážem, ale čo ďalej so 4 Sk treba s tým niečo robiť
Do oznámenia zdravotnej poisťovni (do 31.8.) sa vykazuje aj takýto nedoplatok, a aj sa ZP potom platí (v súčte s ostatnými nedoplatkami). Do oznámenia ZP neuvádzate iba nedoplatky zamestnávateľa menšie ako 100 Sk, ktoré Vám prídu od ostatných "vykonávateľov" RZ - t.j. buď od poistenca, ak si sám robil RZ, alebo od iného zamestnávateľa, ak mu RZ robil iný zamestnávateľ.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

gotka
Ak bol poistenec v roku 2005 do jula zamestnancom u jedneho zamestnavatela, mal u neho kolisave prijmy, a od augusta bol evidovany na urade prace az do 2/06, môze poziadat minulorocneho zamestnavatela o RZ? v ziadosti pri uvedeni obdobia poistenca statu podla § 11 ods. 8 nie je pismeno q?
Môže požiadať posledného minuloročného zamestnávateľa.

Písmeno q nie je uvedené, tieto doby sa v RZ nevykazujú. ZP by mala vedieť, že v tej dobe bol poistencom štátu (bez dalšej podmienky) - oznamovala sa zmena platiteľa poistného.
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

Dobrý deň,
aj ja prosím o radu. Som sprostredkovateľ DSS, nemám živnosť, ale na daňovom úrade som zaregistrovaná.
Som povinná podávať ročné zdravotné zúčtovanie?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Áno, si povinná. Si považovaná za SZČO a máš príjem podľa § 6 zákona o DzP.
0 0
Tulcova Tulcova

Tulcova je offline (nepripojený) Tulcova

Chcem sa spýtať ako sa postupuje pri ročnom zdravotnom zúčtovaní:
od 1.1.2005 do 30.6.2005 som pracoval ako SZČO od 1.7.do 31.12.2005 som pracoval na zmluvu ako zamestnanec (od 1.7.2005-1.7.2006 mám pozastavenú živnosť). Ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Si povinná robiť RZZP na tlačivách typ_S, SA, SB ak Tvoj VZ bol vyšší ako 78000. Ak bol nižší ako 78000, potom použiješ tlačivá typ_X, XA, XB.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať