Zavrieť

Porady

Amway

Čo hovoríte na firmu Amway:Podelte sa ak máte nejake skusenosti dobré, či zlé.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Naštudovať literaturu o MLM, teda knihy ,

či študovať diskusie a v nich príspevky frustrovaných a nahnevaných a zaslepených ľudí ?

Lebo medzi tymito dvoma je VEĽKÝ ROZDIEL !

Ja som sa tiež sklamal z AMWAY a trvalo mi nikoľko rokov,kým som to rozchodil,
no nikdy nebudem tvrdiť, že MLM je zlý sám o sebe.

Keď taký podnikateĺ ako je Donald Trump povie, že ak by sa ocitol finančne na nule, tak by začal budovať MLM,
tak to nemože byť zlý systém.
Ja som to už písal do diskusií na SME na tuto tému, že problémom Slovákov je neuprimnosť sami k sebe a hlavne k iným,
túžba po rýchlom dokonca po bezpracnom zisku
a neoprávnené ,nepodložené sebavedomie ktoré im bráni niečo preskumať, či naštudovať,lebo vedia o všetkom všetko.
Preto na Slovensku sa MLM neujal,
ja poznám diamantov Amway z maďarska,ktorí začali budovať tento system v spravnom čase , teda v 90-rokoch a o 10 rokov boli ocenení na tejto urovni, teda vybudovanie siete trvá nejaký čas aby táto sieť produkovala nejaký pravidelný príjem je potrebné aby sa na spotrebe podieľalo okolo niekoĺko stoviek až niekoĺko tisíc ľudí.
Tiež poznám jedneho človeka tu na Slovensku,ktorému trvalo 15 rokov kým budoval distributersku sieť z vitamínmi
a dnes je finančne za vodou,pričom stále aktívne pomáha iným ľuďom, spolupracuje z lekármi
teda MLM nie je len a len o zisku.
A kto apriori tvrdí, že MLM je sam o sebe zlý nevie o čom hovorí.
Samozrejme existuju ľahšie a rýchlejšie sposoby ako zarobiť peniaze, ja netvrdím, že nie.
MLM je o výzvach ,o presvedčení, o hodnotách o spolupatričnosti a vzajomnej podpore.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Nikto netvrdi, ze MLM je zla vec. Bavili sme sa o konkretnom MLM, nie vsetobecne.
0 0
mara29 mara29

mara29 je offline (nepripojený) mara29

ahojte ja som teraz zacala s amway teda este nie uplne ale zaciname nejako..len sa mi to nejako nepozdava aj ta licencia kazdy rok co sa plati to otravovanie ludi a behacky furt..neviem ci mam s tym pokracovat alebo to radsej nehat tak...je tam vraj potom ten prijem ale nejako tomu neverim
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak to chápeš ako otravovanie, tak si sa do toho nemala ani púšťať.
0 0
mara29 mara29

mara29 je offline (nepripojený) mara29

neviem preco mi to tak pripada myslim si to preto lebo ked niekomu zavolam a zacnem hovorit tak ma hned zrusia nikto tomu neveri
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ked voláš cudzím, tak sa nečuduj. Také niečo sa nevybavuje telefonicky.
To si sa mala dať do Team Talk Fusion - to je podnikanie cez internet, formou elektronickej komunikácie.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

mara29 Pozri príspevok
neviem preco mi to tak pripada myslim si to preto lebo ked niekomu zavolam a zacnem hovorit tak ma hned zrusia nikto tomu neveri
Výrobky Amway v žiadnom prípade nie su určené pre obyčajných ľudí, preto také reakcie od Tvojho okolia.

Cenovo je Amway posadený veľmi vysoko , a kupujú to ľudia s veĺmi dobrým príjmom /tipujem tak 2000 eur mesačne a viac/
pravda pokiaľ voči tomu nemaju nejaké a priori vyhrady.
Lebo nie je žiaden dovod prečo by tieto skvelé výrobky nemohol používať každý, bohužiaĺ , ak týždeň pred výplatou si
človek ide požičať aby mal na chlieb a hydinové párky, tak si vyrobky Amway určite nekupi.
A ešte jedna vec
skus si urobiť taký prehĺad koľko ľudí musíš osloviť aby si z Tebou aspoń jeden sadol a Ty by si mu niečo odprezentovala
aký pomer to je 1:10 , 1:20 , 1:50, 1:100, 1:300, 1:1000 ????

lebo aký je pomer uspešnosti k odprezentovaným plánom podnikania , to určite vieš, alebo Ti to Tvoj sponzor,
alebo up-line vysvetlil, či nie ?

Podnikanie AMWAY tlačia nasilu ĺudia,ktorí počitali nejaké ezoterické knihy a namýšĺajú si ,že disponujú priazńou a podporou
z jemnohmotných sfér /Astran Šeban , Abraham a im podobní/
teda v tom zmysle ma podnikanie AMWAY spojitosť aj s okultizmom ak sa ho snažia pretlačiť takíto ľudia.
0 0
mara29 mara29

mara29 je offline (nepripojený) mara29

presne si myslim to iste...obycajny clovek na to nema....lebo ked som niekomu povedala cenu toho vyrobku kazdy ma poslal do r...i..pardon ale musela som to tak napisat...tiez si myslim ze ti co to robia len si to namyslaju vsieliake cd pocuvaju knihy citaju....ale keby si zratali kolko penazi daju do toho oni tak neviem ci by to robili....
0 0
mara29 mara29

mara29 je offline (nepripojený) mara29

nevolam cudzim ale znamym a to mne kazali obvolat vsetkych koho poznam...a myslim si ze to je riadna hovadina...ani som to nedopovedala a hned mi odpovedali nie nie nie...
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Dovolim si niekolko svojich postrehov k Amway, ale najprv niekolko zakladnych informacii pre spravne pochopenie mojho prispevku:

1. Nikdy som nebol clenom siete Anway ani nikoho kto by s touto sietou nieco mal, nepoznam
2. Nikdy som nevyskusal ziadny ich vyrobok.
3. Nakolko nemam problem s anglictinou a knihy co vydavaju uspesni ludia z Amway su take pohodove citanie, tak som toho o Amway precital asi viac ako vacsina ludi na Slovensku.
4. Videl som marketingove akcie Amway v USA

A tu je moj nazor:

Ak niekto tvrdi, ze vyrobky Amway su drahe, tak pravdu ma aj nema. Ma v tom, ze primarne su urcene pre uplne iny trh. Ide o americky business a ich ceny su postavene pre americky trh. Avsak pri globalizacii trhu si nemozu dovolit ist kdekolvek na svete na nizsie ceny, lebo by sa im ich vlastne produkty vracali do USA naspat zo zahranicia a tlacili na marzu, ktoru nutne tento system potrebuje k udrzaniu mnoholeveloveho MLM systemu. Na druhu stranu, cena je vlastne len o tom, ako dokazes zakaznikovi / prospektovi pezentovat nadhodnotu, ktoru produktom ziskava. Inak by sme mohli tvrdit, ze na Slovesnku sa nebude predavat BMW, lebo sa tu denne preda 1 milion rozkov za par centov co ukazuje co je pre ludi drahe a co nie. Ono ak ma niekto z predajcov problem s tym ze mu ludia tvrdia ze je to pre nich drahe, je to len o tom, ze predajca nezvladol proces predaja. A teraz potrebuje vyhovorku sam pred sebou, ze ved ludia na to nemaju. Vyhovorku ze to je drahe pouzivaju kupujuci najcastejsie v USA, v Australii, v Nemecku a pritom ide o krajiny s najvyssou kupychschopnou silou. Je to totiz ta najlahsia vyhovorka, ktora napadne kupujuceho, ked si nie je isty svojim rozhodnutim vo vztahu k produktu. Je to taky vnutorny alibizmus kazdeho kupujuceho. Predajca, ktory vie ako sa vyrovnat s touto vyhovorkou uspeje. Ten druhy bude nadavat na nizku kupyschopnu silu. Ano, ak si vyberies s 200 Eurovym cistiacim prostriedkom babicku z dediny, ktory mesacny prijem je 180 Eur, tak je jasne ze pre nu to bude drahe. Ale to je opat zle zacielenie na cielovu skupinu.
Ak sa niekto chce presadit v akomkolvek biznise tak moze. Cena nerozhoduje. Cenova hladina nerozhoduje. Rozhoduje nadhodnota a emocie ktore predajny slub vyvolava.

Co sa tyka moznosti uspiet v tomto MLM, tak je tu problem. V podstate je to legalna pyramida. Na to aby clovek vybudoval team, kde ma isty prijmovy standard, uz si nevystaci so Slovenskom ci Cechami. Tu uz je trh o zaujmecov o MLM business v podstate takmer nasyteny. Nevravim ze uz ziadnych nemoze nikto najst, ale je ich uz primalo. A malokto si trufne budovat globalnu MLM siet siahajucu cez hranice viacerych krajin. Da sa to. Ale uz to vyzaduje ovela viac usilia a hlavne znalost jazykov a mentalit. A hlavne cas, dostatocnu odvahu, ochotu riskovat a tiez vela vnutornej motivacie. Uz to nie je to co to byvalo v devatdesiatych rokoch..
0 0
lpy lpy

lpy je offline (nepripojený) lpy

Ahojte, sranda, hľadal som otváracie hodiny AMWAY centrály a našiel som príspevky, som AMWAY poradca, baví ma to, mám super obchodný tým, platí tu samozrejme, že bez práce nie sú koláče. Nemám problém s pyramídami(to pri marketingu triumfálne spomínajú tí, ktorí zažili BMG invest a podobne), už vôbec nie s predraženými cenami, je to len otázka pohľadu, ale hlavne platí tu, že čo je postavené raz a dobre, kontinuálne to prináša zisk. AMWAY má teraz veľa noviniek, mnoho sa zmenilo, mnoho vylepšilo, ale hlavne je to rozvoj, nie je totiž ľahké robiť niečo popri práci, venovať sa niečomu, v čom človek nemá skúsenosti a najmä dať do toho svoje meno, no na druhej strane sa mi to pozdáva omnoho viac ako tráviť 10 hodín denne v práci a čakať na zvýšenie platu :-))
Poznám výrobky (aj ten 200 eurový krém na omladnutie :-D vpodstate stojí 285 a pribudol k nemu i ďalší výrobok top kvality - očný krém), mám tých najlepších zákazníkov a spravím všetko preto, aby boli spokojní, potom to už nie je otázka "to je drahé".
Kto máte otázky, kľudne napíšte, alebo na lpy@centrum.cz rád poradím, alebo znesiem kritiku :-)
Prajem pekný deň.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

amway Pozri príspevok
prihlasil som sa sem len preto aby som vam napiisal aby som vlastne obhajil amway lebo pracujem s tymom amway a s tymom DMB (dynamic modern busisnes/...zaujimave je tu to ze kazdy len nadava ake je to drahe ale nikto nevyskusa opakujem nevyskusa neporovna si napriklad prostriedok na riad s obycajnou jarou kolko vydrzi a aka je jeho kvalita a ked si to zacnete vsimat tak zistite ze usetrite lebo tieto prostriedky sa riedia s vodou lebo su prilis silne ...... nie som este profesional ale urcite si uz nic opakujem nic nekupim na slovensku co sa tyka domacnosti lebo to co som sa podozvedal a pozistoval no na grc ..... napr. TESCO ma velky napis garancia najnizsej ceny ale kvalita a kvantita garancia hovna s prepacenim
ani ja nekupujem na slovensku a?
ja som vyskúšala a je to drahé aj po vyskúšaní.....
1 0
lpy lpy

lpy je offline (nepripojený) lpy

viete aká je najlepšia cena? predsa zadarmo :-) , to znamená tri predaj, štvrté máš zadarmo :-))) , to je pre mňa výhodná ekonomika
0 0
Lacike Pňaček Lacike Pňaček

Lacike Pňaček je offline (nepripojený) Lacike Pňaček

No čítať tu niektoré príspevky a skúšať sa s vami hádať nemá zmysel ale za pokus nič nedám.

Amway je najväčší a najúspešnejší MLM v Európe a možno aj na svete. Obrat 11,3 miliardy hovorí za všetko a z toho 62% ide distribútorom, zbytok ide znova na výrobu produktov. Niekto tu hovoril o akciách a akcionároch. Musím Vás vyviesť z omylu pretože Amway je s.r.o. a aj tá americká pobočka.

Ďalej som tu čítal o predražených produktoch. Pokiaľ Vám to nikto neodprezentoval správne, tak dávajte pozor. Amway produkty sú silné koncentráty (viac účinných látok) na báze bioquest formula (biologicky odburatelné/prirozene rozkladajúce látky). Čiže tu máte silný, účinný a ekologický produkt, ktorý cenovo aj kvalitou prevyšuje produkty v kamenných obchodoch.

- CENY: Na rozdiel od produktov z reklám, ktoré sa radi porovnávajú s bežným produktom na trhu (Vanish vs bežný prací prostriedok), tak Amway produkty sa neboja porovnávať s produktami z reklám (SA8 vs Vanish). Prečo sú ceny tak vysoké? Ceny nie sú vysoké to len kvalita. Keď začnete porovnávať kvalitu tak zistíte, že Tesco musí znížiť kvalitu aby udržali cenu dole. Dôvod? Výrobca, distribútor, distribútor, prodajca každý si tam niečo prihodí aby mal zisk a aby nebol produkt drahý tak znížia kvalitu. Amway nakupuje priamo od výrobcu čiže sú len dvaja čo si tam prihodia (výrobca a predajca). Predajca/registrovaný má tých 30% zľavu ,to je suma s ktorou môže predajca pohybovať. Čo sa týka kvality, tak slovo koncentrát znamená že sa produkt musí buď riediť (to platí pre Dishdrops/na mytie nádobia) alebo len menej dávkovať. Takže Vám tie produkty vydržia dlhšie a začnete šetriť ako s odpadom tak aj finannčne nákupom ďalších nekvalitných produktov. Ďalšia vec o kvalite, firma Amway si za kvalitou tak stojí, že máte na KAŽDÝ PRODUKT 90 dní 100% garanciu spokojnosti, to znamená že keď nebudete spokojný môžete ho vrátiť a dostať späť svoje peniaze! Peňažná úspora tam je! Možný zárobok tam je!

- REGISTRÁCIA: Všetci v tom vidia niekoho na vrchole pyramídy kto si za tie prachy bude užívať. Ste na omyle, pretože by sa jednalo o nelegálnu činnosť. Aby to nebolo nelegálne, tak pri peňažnej registrácií musíte dostať adekvátnu protihodnotu. Pod registráciou sa rozumie nákup štartovacieho balíka (2600 Kč/103€) + jeden podpis na zmluvu. V tom balíku je 10 produktov, ktoré doma tak či onak používate! Je tam koncetrát na mytie nádobia, prací prášok atď. Čiže nákupom produktov, ktoré doma aj tak využívate sa môžete zaregistrovať do biznisu. Logicky, od registrácie začínate šetriť a už môžete len zarábať tím, že to naučíte ďalších. Ďalej sa napojíte sa sieť skúsených obchodníkov, ktorý vám budú dávať školenie ZADARMO! Ako to? Je to zasa logické. Keď pomôžu vám zarábať pomôžu aj sebe zarobiť. Oni majú z Vás % a čím viac zarobíte tím viac z vás majú. A to isté aj Vy musíte ľudom vysvetliť. Keď sa nad tím zamyslíte, tak áno, všetci môžeme len nakupovaním bohatnúť.

- TRH: Ešte som tu čítal niečo o tom, že trh je nasýtený. Je pravda, že v EU je cca 700 MLM firiem ale je treba brať na pamäť, že každým rokom pribúda nových 18 ročných ľudí a kopa dôchodcov. Všetci si sťažujú, že nemajú peniaze ale aby pre to niečo skúsili spraviť to nehrozí. Prvá a druhá vlna v Amway biznise tu bola pred 15-20 rokmi. Teraz prichádza mladá generácia a to bude 3 vlna. Tá vlna bude s vami alebo bez vás. Ja som si vybral. A čo vy?

- IGNORANTI: Tak označujeme ľudí, ktorých nemáme oslovovať. Dôvod je ten, že títo ľudia nevedia čo to je MLM, nemajú sny a ciele, hľadajú skôr výhovorky prečo to nerobiť ako dôvod prečo áno. Môžu to byť vaši rodičia, známy skrátka ktokoľvek. Dosť často to bývajú ľudia, ktorý si to len nenechali vysvetliť. Ďalej sú to ľudia, ktorý nezaregistrovaní a tým pádom nevyškolení išli ponúkať/budovať svoj biznis. Keďže ich všetci odmietli stali sa z nich ignoranti. Mňa si vypočulo 6/8 oslovených ľudí za mesiac. Mám minimálne 6 zákazníkov, 2 nechceli mať nič spoločné s MLM. Pretože nemajú čas, nepoznajú ani jedného človeka, nechce sa im. (najčastejšie výhovorky) Sami uznajte, že s takým človekom nemá zmysel strácať čas. Aj keby do toho šiel nič by nezarobil s takým prístupom.

Mohol by som tu o tom hovoriť dlho ale nemalo by to význam. Radšej venujte hodinku svojmu sponzorovi niekomu kto v tom biznise už je. Pretože osobný kontakt je to čo Vám tesco, billa, ani žiaden iný obchod dať nemôže. A čo je dôveryhodnejšie? Reklama alebo známy?

Keby ste chceli vysvetliť plán, tak neváhajte napísať.
Som človek s otvorenou mysľou...

l.pnacek@centrum.sk

A pre milovníkov hádaniek:
Aký MLM (multilevelmarketing) je najúspešnejší a najvýnosnejší na svete?
no predsa obchod s drogami.
Naposledy upravil Lacike Pňaček : 22.02.13 at 11:38
0 3
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Si pretoč hodinky o cca. 18r dozadu....možno niekoho ohuriš masaž amwayom som mala cca.1996......nepochybujem o to,ze su dobre ale žijem aj bez nich....
0 0
Lacike Pňaček Lacike Pňaček

Lacike Pňaček je offline (nepripojený) Lacike Pňaček

Neviem prečo by som si mal hodinky prekrúcať. To skôr ty by si si ich mal pretočiť dopredu lebo si zaspala dobu. Mladá generácia ani nepočula o Amway ani o ich výrobkoch. To je veľký potenciál. Zober si grafy svetových fondov, trhov kontinentov a uvidíš jeden jav. Je to sínusoidoví/vlnový tvar. To znamená, že každá generácia je jedna vlna, kedy prevezme činy do svojích rúk. Bol som na niekoľkých MLM prednášok a všetky mali jednu vec spoločnú. Víziu. To som v práci ani v štúdiu nemal.

To skôr ten tvoj príspevok je na zamyslenie. Bavíme sa tu o Amway a ty tu napíšeš ako žiješ aj bez toho. Ale to nikoho nezaujíma. Tu chcú vedieť o Amway.
0 3
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Je je mi šuma-fuk ze som podla teba,alebo aj pre niekoho zaspala dobu.....tak teda skus ohuriť mladu generaciu teda napr.moje decko 21r a skus ju presvedčiť o tom ake je LOC bombové za za cca. 350sk...neviem terajsiu cenu v e.....a nech si ho kupi a nech nekupuje prostriedok na riad za 0,80e co ja kupujem v At-Lidl.....lebo LOC je koncentrat a bla...blaa...blaa a vydrzi "1000" rokov....a ma xy pouziti......alebo zub.pasta kde staci velkost....hrašku dat na kefku...to mi staci aj pri elmex- ke,alebo.aromal- ke.....
je super ze ty si nezaspal dobu.....ja nemienim nikoho " uverovat" kupov mega koncentratu...za mega cenu....ale to je uz moj problem
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vieš čo ptaček, ludia sa môžu vykašlať na koncetrakovane saponaty po 40 evry. Človek ked umyva riad, kolko toho vyplytva, že sa mu podarí jari frcnuť na špongiu o trochu viac. A teraz si predstav, že by sa to stalo s amway vyrobkom?
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

milý pňaček a ešte treba k tomu ,,biznisu ,,podotknúť len to , treba si budovať sieť , hľadať takých ľudí , ktorí majú peniaze , pretože keď si začneš budovať tú svoju sieť tak si svoju pozíciu musíš udržať to znamená, stále hľadať a zháňať ľudí , ktorí budú nakupovať , pretože keď nebudú,padáš so svojím biznisom a si tam kde si bol na začiatku registrácie.....
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

Lacike, Lacike...
mam 23 rokov, relativne uspesne rozbehnuty vlastny biznis mimo MLM...
s amwayom som prisiel do styku po prvy krat ked som mal mozno 10 rokov a nikdy ma nikto nenahovori na ich vyrobky... preco? cena...

len zo zaujimavosti som si na stranke www.amway.sk naklikal nejaky tovar, ktory tak bezne doma vyuzivam...
cena za tovar: 87,11 €

na www.itesco.sk/potravinydomov cena za tovar: 26,01 € (zubne pasty som dal dve, aby mali 150g)

Najvacsi sok je pre mna praci prasok amway za 31,71€! ma 3kg, zrejme je ale silny koncentrat, lebo vydrzi podla obalu 48 prani!!! 48!

6kg bonux za necelych 9 eur ma na obale prani 60... (doma periem velmi, velmi casto a naozaj mi to tak cca vydrzi)

Kde je ta uspora?

Tvrdis, ze vsetky amway tovary su vysoko koncentrovane a preto stoja vela penazi... takze ak by sme "silu" prostriedku na riad z tesca dali ako 100% (1,69€) a silu amway dame ako 300% (8,99€) kde je uspora? 1,69*3 = 5,07... tzn, amway drahsi o cca 4 eura...

o 30m dentalnej niti je skoda sa vobec bavit, ked v amwayi za nu chcete 4,84 €, v tescu za 50m dam cca 1€

Jedine snad asi ta zubna pasta je v relativne rozumnej cene...

Aj ak by naaaaaaaaaaahodou mal amway v ponuke prostriedok, ktory sice stoji 6x viac ako "bezny", ale miesto mesiaca mi vydrzi 6 mesiacov, naskyta sa otazka, preco mam dat tolko penazi naraz? ved radsej kazdy mesiac (6) zaplatim euro, ako naraz 6. (samozrejme, ak by som kupoval cely arzenal z amwayu, tak uz to neni 6 eur, ale napriklad 120)
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať