Zavrieť

Porady

Moja kuchyna - minikurz wwwarenia

K napisaniu tohto prispevku ma inspirovala AYYA svojou neprekonatelnou Svokrinou kuchynou. Rada by som uvarila nieco podobne v zelenom, malo by sa to tykat nie PU, ale www stranok.
Usporiadat
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Pouzitie fontu Times New Roman (prave teraz tu na tomto je pouzity) je velmi caste avsak na www stranke vyzera trosku amatersky.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ani pouzitie
viacerych roznych fontov
na jednej stranke
nemusi byt najvhodnejsim riesenim,
pokial nejde o www stranku
napriklad tlaciarne
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Aby som to uzavrela, najvhodnejsie a najcitatelnejsie su na www strankach, kde je taziskom poskytnutie informacia, nie nejaky graficky efekt Arial a Verdana. Trosku sa podobaju, aj ked Arial je trosku stihlejsia
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

AVO
Ďakujem, aspoň ešte trošku porozmýšľam. Niekedy je dobré počuť (vidieť) viac názorov.
Preto odporucam pozriet si skor www.orange.sk (pre bielu www smrncnutu oranzovou), www.atlas.sk (bledomodrou), www.t-mobile.sk (lilovatou), www.zrsr.sk a www.orsr.sk by bez bielo-ciernej kombinacie neposobili tak seriozne. Zato napr. stranky pre zeny www.lady.sk (ruzova a ruzova a este smrncnuta ruzovou), pre zienata www.barbie.com ruzovu potrebuju. Cervenu som nasla len stranku venovanu F1 a stajni Ferrarri, dufam, ze som to s erkami neprehnala.
Alebo sa konecne vratme do kuchyne a k vareniu, ako som povodne mala v plane, tam su povolene vsetky farby a chute:
www.iprima.cz/primarodina/?1079e=1344 www.recepty.sk ci www.recepty.cz

Ale uplne najlepsia www stranka na inspiraciu je www.digi-foto.sk obsahuje navod na minikurz digitalneho fotografovania, navod na schudnutie 38 kg a recepty s fotografiami, podla ktorycg sa ziadne jedlo neda pokazit. A napisal ju chlap, ma moj obdiv.
Naposledy upravil Vevey : 12.07.05 at 18:31 Dôvod: doplnenie
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Takže si s tvojou pomocou budem môct vytvoriť svoju vlastnú www stránku? To je skvelé. Tak poďme nato. Lebo je nedeľa a ja sa prííííííšerne nudím.

Čo mám teda ako prvé spraviť?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

alex1
Takže si s tvojou pomocou budem môct vytvoriť svoju vlastnú www stránku? To je skvelé. Tak poďme nato. Lebo je nedeľa a ja sa prííííííšerne nudím.

Čo mám teda ako prvé spraviť?
Ano, k tomu sa dostanem pri tomto tempe tak asi v polovici februara
Uplne najjednoduchsie je zaregistrovat sa na MojWeb cez www.atlas.cz a tam podla pokynov autorov pokusit sa o svoju prvu realnu www stranku bez znalosti jazyka HTML. Za 20 minut sa tam da vytvorit nieco ako www.mujweb.cz/www/Vevey kde je minimum textu (vobec nic ma nenapadlo okrem jedneho letneho zelania) a pocitadlo navstev (mimoriadne dolezite, aby bolo jasne, kolko ludi ju navstevuje a moznost poslat mi mail (zatial nefunkcny) Uz je funkcny, mozete mi poslat mail.

Ja mam teraz totiz v plane rozobratie najdesivejsich pojmov a tu som teraz trochu v pomykove, ako to cele co najjednoduchsie vysvetlit a nikoho tym neodradit.
Naposledy upravil Vevey : 20.07.05 at 21:37 Dôvod: doplnenie zvyrazneneho textu
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Ďakujem,skúsim. Veľa šťastia.))
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

lenkak
Teším sa na pokračovanie.
Dakujem za podporu, teraz mi prave dochadzaju napady, lebo pojde o dost neprijemnu stat. Mozete ju ale s uspechom preskocit a zastavit sa az na prispevku cislo 822.

Takze www World Wide Web = CeloSvetova Pavucina. Za pavucina na tu predstavu o tom ako to funguje, je velmi vhodna. Predstavte si Richarda niekde v strede a nas ostatnych v rohoch. Moje pokusy o vtipy nebyvaju vzdy najstastnejsie
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ale čo by, zatiaľ Ti to ide dobre, už sa teraz sa teším, budem mať čítanie na dobrú noc. Takže prajem Ti mnoho nápadov.......
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

alex1
Ďakujem,skúsim. Veľa šťastia.))
Potom sa pochval, co sa ti podarilo
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Aj ja sa velmi tesim, zatial Ti to ide velmi dobre...
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Daska
Aj ja sa velmi tesim, zatial Ti to ide velmi dobre...
Aj tebe islo velmi dobre to doplnanie predkontacii

Prave pred chvilou mi padol net. Odpojilo sa jedno spojivko pavuciny. Tieto spojivka mozu byt fyzicke (pripojenie telefonom, kablove pripojenie) ale aj nemusia (vzduchom - Pomaranc a Lila internet).

Takze dalsi desny pojem:

URL = Uniform Resource Locator = Jednoznacne Urcenie Zdroja

URL adresa je napr.
http://www.porada.sk/showthread.php?p=99309#post99309

sklada sa z domen niekolkych urovni.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
budem pokracovat akmi to Richard odsuhlasi
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Daska
budem pokracovat akmi to Richard odsuhlasi
Netusim sice naco chces suhlas, ale moj mas:p .

Domenou najvyssej urovne je .sk, oznacuje Slovensko, okrem nej su isto dobre zname .cz, .hu, .at, .au, .pl, .de, .ch, .ru, .il, ... Mozno len pripomeniem, ze .com je pre komercne organizacie, cize napr. firmy, .edu vzdelavacie, .gov vladne a .org nekomercne organizacie.
Domenou druhej urovne je porada.
http:// oznacuje protokol, k tomu neskor.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

HTML = HyperText Markup Language = hypertextovy jazyk so znackami. Inak Markup je i ziskova prirazka, to by nas uctovnikov mohlo potesit
Ide o jazyk daleko nekomplikovanejsi nez je jazyk slovensky, takze z neho by som si vrasky nerobila.
Tymto jazykom sa tvoria www stranky.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

HTTP = HyperText Transfer Protocol = hypertextovy protokol prenosu.
Je to sietovy protokol (=zapis), ktory umoznuje prenos dokumentu vytvoreneho v jazyku HTML.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Namiesto http na zaciatku adresy moze byt file (nie rybie, ale subor) ak zdroj nie je umiestneny na internete, ale na pevnom disku.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

STEAK = Biftek = plat hovadzieho masa viac ci menej opeceny.

Internetovy obchod = virtualny obchod, ktory existuje len na www stranke. HTML jazyk vacsinou potrebuje podporu nejakeho databazoveho produktu. Rada by som sa tu niekedy dostala i k vytvoreniu takeho obchodu, predpokladam tak niekedy okolo #453 Vyhodou tohto obchodu mozu byt sklady nachadzajuce sa vo velkej vzdialensti alebo pokus o fungovanie bez skladov, len s priamym odberom od dodavatelov (v slovenskych podmienkach asi malo realne.

Ale vratme sa uz konecne k vytvoreniu prvej skutocnej www.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

TAG = priznak. Ma v anglictine ale asi aj dalsich 28 vyznamov. Pozrime sa na tagy jazyka HTML podrobnejsie.



<html> - Dobry den!

<head> - zaciatok hlavy (alebo zahlavia) stranky

</head> - koniec hlavy (nevadi, ze je prazdna )

<body> - telo

<hr> - vytvori ciarovy predel

</body> - koniec tela

</html> - dovidenia!
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Takze uplne prva a najjednoduchsia www by mohla vyzerat:


<html>

<head>

</head>

<body>

<hr>

</body>

</html>

Ako ju dostat na pevny disk? Bud text medzi Dobrym dnom a Dovidenia rucne opisat v akomkolvek editore do textoveho suboru a nazvat ho vev.html
alebo text oznacit a skopirovat do textoveho suboru a nazvat ho vev.html
alebo ho stiahnut z tohto pripojeneho (akurat, ze si ho musite z vev.txt premenovat na vev.html, pretoze subory s koncovkou .html nie su prikladane):
Naposledy upravil Vevey : 11.07.05 at 18:38
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať