Zavrieť

Porady

Moja kuchyna - minikurz wwwarenia

K napisaniu tohto prispevku ma inspirovala AYYA svojou neprekonatelnou Svokrinou kuchynou. Rada by som uvarila nieco podobne v zelenom, malo by sa to tykat nie PU, ale www stranok.
Usporiadat
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Co od webdizajnera nepozadujem: zivnostensky list. Webdizajner sa zmieta medzi oslovenim umelec a autor, titulujeme ho pan webmajster a spoliehame sa pri preberani faktury na to, ze ma uzasnu uctovnicku. Alebo aspon lektorku uctovnictva, ktora mu vysvetlila, ako vystavit fakturu a neuviest tam DPH, aj ked ju elektrarne uvadzaju.
Ak by on sam na zivnostenskom liste trval (napr. navstevuje www.porada.sk a tam mu to poradili) odporucajme mu dat si tam (www.orsr.sk nech je inspiraciou, odpustime tejto stranke, ze je bez ludskych hlav):

reklamná činnosť
poskytovanie software - predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom
automatické spracovanie dát
poradensko - konzultačná činnosť v oblasti kancelárskej a výpočtovej techniky
poradenská činnosť v oblasti obchodu v rozsahu voľnej živnosti
sprostredkovateľská činnosť
prieskum trhu
prenájom motorových vozidiel
fotografické služby
natáčanie videokamerou /audiovízia/
Naposledy upravil Vevey : 15.07.05 at 20:53
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Vevey
Niektore farby maju velmi poeticke mena ako AliceBlue, Orchid (trapna fialova), SkyBlue (87ceeb, musim vyskusat).
Ak vas zaujimaju poeticke nazvy niektorych farieb, aj editor tohto textu nazvy pozna, ak vyberate farbu textu, kliknete na symbol A na hornej liste a objavi sa paleta farieb, pri pohybe kurzora po nej sa objavuju nazvy tychto farieb.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ale stale zostava otazka, kde ho najst:
- gymnazia (i prima v osemrocnom prichadza do uvahy)
- stredne skoly technickeho zamerania, vacsinou tam popri studiu i spravuje siet
- FEI STU a FIIT STU staci nizsie rocniky a zasadne niekolkokrat recyklovanych studentov
- JPP (to nie je fakulta, ale sposob jedna pani povedala) cize zbadam peknu stranku a idem za jej autorom (a omdliem pri cene, ktoru spomenie)
- ale najosvedcenejsia forma ako sa dopracovat k stranke podla vlastneho zelania je: urob si sam
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

K tvaram a telam na www stranke len 2 poznamky:
- nie vlastne hlavy a tela som mala na mysli, ale ilustracny obrazok. Musim ale pripustit, ze pred takymi 5 rokmi bolo v mode davat tam foto vsetkych clenov predstavenstva a dozornych rad. Tieto tabla su mierne out, ale ak na nich trvate, dajte si tam tych mierne ostarnutych maturantov.
- nie hlavy a tela znamych fotomodeliek, pokial u vas ci pre vas nepracuju. Je zas ale dobrym tahom dat tam osoby, ktore niekoho pripominaju, aby sa kazdy okoloiduci zastavil s otazkou, je to ona ci nie je to ona?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Cim jednoduchsiu stranku si vymyslite, tym je pravdepodobnejsie, ze sa vysledok priblizi k zelaniu. V jednoduchosti je sila.
Obrazky si vyrobte najradsej sami, najlepsie digitalnym fotoaparatom alebo zoskenovanim papieroveho obrazka.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Teraz nastava technicky problem, ako vlozit obrazok k uz vytvorenemu textu. Nie je to jednoduche vzhladom k tomu, ze obrazok, rovnako ako stranku musime uz konecne niekam "zavesit"
Moznosti su dve - plateny a neplateny poskytovatel webpriestoru.
O platenych sa tu
http://www.porada.sk/showthread.php?...light=priestor
rozbieha (sice pomaly) diskusia, asi v ramci hesla nerobit nikomu reklamu.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Zamerajme sa na tych, ktori nam ho poskytnu zadarmo. Samozrejme s nejakymi obmedzeniami, nejaka velka reklama na nase uctovnicke sluzby na tychto strankach asi neprichadza do uvahy. Ale na treningove ucely su dokonale, pretoze okrem HTML editora poskytuju i WYSIWYG (what you see is what you get=co vidis, to dostanes) editor, a to je vlastne druha moznost vytvorenia www stranky. Najlepsia je kombinovane pouzitie oboch editorov, da sa tak dokonale zvladnut HTML kod.
Ja poznam: www.atlas.sk , www.atlas.cz , www.wz.cz

A vy?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

V predchadzajucich 2 prispevkoch sa nachadzaju podciarknute texty ako napr.:
http://www.porada.sk/showthread.php?...light=priestor

www.atlas.sk , www.atlas.cz , www.wz.cz
Nazyvame ich hypertextove alebo hyperlinkove odkazy alebo aj skratene linky a kliknutim na ne, alebo nastavenim sa na ne a odenterovanim sa dostaneme na v nich uvedenu www stranku.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Vytvorit hypertextovy odkaz je celkom jednoduche, staci vlozit kamkolvek do textu napr.: <A href="http://www.porada.sk">www.porada.sk</A>

pricom zeleny text bude skutocne vypisany. Cize staci:

<A href="http://www.porada.sk">Porada</A>

a podciarknuty text bude iba slovo Porada a nie cela adresa.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Vevey
Prihlasit sa na tieto stranky je celkom jednoduche, aj prihlasenie sa na Poradu ste zvladli, je to podobne len chcu trosku ine informacie.

Ja uz len cakam, kedy mi to tu antimonopolny urad zavrie .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Neboj, na ochranu máš tu nás. Ja sa snažím, ale mám obavy, že to nezvládnem, čo by mi bolo ľúto. Najhoršia kombinácia čo môže byť: výborný učiteľ a neschopný žiak. Zatiaľ vďaka.
Teraz trochu odbočujem, ale nik sa mi na to nepozrel. Môžem poprosiť. Je to pre mňa dôležité. Aj za to vďaka.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=11098
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Marína moja, teda tak sme my!

Nuz odpovedala som ti tam, bola to vobec moja najhorsia odpoved tu na Porade. Taka vysivana! Skusim este horsiu: Nie je neschopny ziak, iba ucitel.
Tak sa to pokusim napravit: na http://mujweb.atlas.cz (http://mojweb.atlas.sk dnes nefunguje, mozno neskor bude) si skuste stlacenim tlacidla Registrovat vytvorit priestor pre vasu www stranku, staci vyplnit pozadovane udaje. Vytvori vam zakladnu www stranku, ktora sa da menit, doplnat, aj poskytne priestor na ulozenie obrazkov a ich vlozenie do stranky.
Vela radosti z prace a na jesen pokracovanie
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vevey, už je jeseň, nepokračujeme? Snažím sa trpezlivo čakať.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Trhaju mi zily vsetky stranky, ktore nemaju datum poslednej aktualizacie. Bez neho, je to akoby beznohe. A to sa nestava len amaterom, ale casto odkaz na stranke socialnej poistovne je informacia bez datumu. Pozorny citatel len dokladnym skumanim s telefonom v jednej a zakonom v druhej ruke zisti, ze ide o cely jeden rok staru informaciu. Keby mala datum, nemoze sa tak stat. A preto: usilovne doplnajme datumy.
Naposledy upravil Vevey : 10.10.05 at 04:17
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Najjednoduchsi sposob, ako tam datum dostat, je:

<html>

<head>

</head>

<body>

<hr>

Datum poslednej aktualizacie: 29.09.2005

</body>

</html>

nic viac. Text tam byt nemusi ziaden, hlavne, ze je datum.
Naposledy upravil Vevey : 05.10.05 at 19:43
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Samozrejme to vobec nie je elegantne, elegantnejsi sposob, ako to tam doplnit je:

<html>

<head>
<title>Datum poslednej aktualizacie</title>
</head>

<body>

Datum poslednej aktualizacie:
<script language="JavaScript">
<!--
document.write(document.lastModified)
// -->
</script>
</body>

</html>
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

A sme pri niecom neznamom: JavaScript. Je to jazyk. Interpretacny skriptovy jazyk. Pisu sa nim kody www stranok. Je mozne ho vlozit do HTML kodu nasej www.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Vevey
Ano, k tomu sa dostanem pri tomto tempe tak asi v polovici februara
Uplne najjednoduchsie je zaregistrovat sa na MojWeb cez www.atlas.cz a tam podla pokynov autorov pokusit sa o svoju prvu realnu www stranku bez znalosti jazyka HTML. Za 20 minut sa tam da vytvorit nieco ako www.mujweb.cz/www/Vevey kde je minimum textu (vobec nic ma nenapadlo okrem jedneho letneho zelania) a pocitadlo navstev (mimoriadne dolezite, aby bolo jasne, kolko ludi ju navstevuje a moznost poslat mi mail (zatial nefunkcny) Uz je funkcny, mozete mi poslat mail.

Ja mam teraz totiz v plane rozobratie najdesivejsich pojmov a tu som teraz trochu v pomykove, ako to cele co najjednoduchsie vysvetlit a nikoho tym neodradit.
Tak s tým posielaním mailu tam máš vážny problém. Vôbec neoveruješ, či adresa nie je fiktívna alebo či skutocne z nej je posielaný mail. Skúsim ti poslať s adresou lenin@mauzoleum.mockba.ru a uvidíme, či ti príde a hlavne či jemu príde od teba odpoveď.

Mnou navrhované riešenie: ťahaj adresu z Outlooku, čiže spusti túto aplikáciu s prednastavením na tvoju mailovú adresu.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Uf, mas pravdu, to ma nenapadlo, skusim vymysliet riesenie.

Mimochodom dakujem za vsetky maily, na vsetky som odpovedala. Okrem Leninovho
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

tak tuto temu som tu dnes nasla prvykrat, a to mam cislo 1064, Vevey nepokracujes v tejto zaujmavej problematike????
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať