Zavrieť

Porady

Moja kuchyna - minikurz wwwarenia

K napisaniu tohto prispevku ma inspirovala AYYA svojou neprekonatelnou Svokrinou kuchynou. Rada by som uvarila nieco podobne v zelenom, malo by sa to tykat nie PU, ale www stranok.
Usporiadat
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Kedze je uz v hlavicke <head> az </head> akosi vela prikazov, je vhodne titul dat do samostatnych tagov, aby sme ho v pripade potreby pri opatovnom citani kodu nasli. A to do tagov: <title> a </title>, cize to v povodnom texte nahradime:

<title>Porada Jozef Mihál: Etiketa</title>
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Myslim, ze je nacase, aby sme si urobili vlastnu www s lubovolnym inym textom, staci nieco strucnejsie a doplnime do toho pokusne farby, fonty a rozne velkosti pisma.

staci napr. nahradit tag
<body>

tagom



<body bgcolor="#FFFFFF">

a mame definovanu farbu pre pozadie (BACKGROUND), v tomto pripade na bielu. Cize efekt ziaden. Navyse by sme museli poznat hexadecimalne kody farieb, skusme #00FFFF. Vola sa tato farba aqua, ale u mna sposobuje totalne sklamanie, zobrazila sa ako kriklavotyrkisova. Viac sa mi paci odtien #00CCCC.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ak pred text pridame:

<FONT face=Arial color=#ff0000 size=5>

Definujeme font Arial, farbu cervenu a velkost 5, podobne:

<FONT face=Courier color=#0000ff size=3>

alebo

<FONT face=Verdana color=#a52a2a size=4>

<FONT face=Garamont color=#ffccff size=1>

a podobne. Isto existuje www stranka so vsetkymi hexadecimalnymi kodmi farieb.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Tag <FONT> je parovy a da sa ukoncit tagom </FONT>. Alebo sa rusi dalsim tagom <FONT>. Cize jeho platnost (nastevnie farby, velkosti a fontu) sa meni dalsim tagom <FONT>. Dalsie uzitocne tagy su: <B>, </B> pre tucne (BOLD) a jeho zrusenie, <I> a </I> pre kurzivu (ITALIC) alebo <U>, </U> pre podciarknute (UNDERLINED).
0 0
mirria mirria

mirria je offline (nepripojený) mirria

No toto je super! Práve sa trápim s mojou stránkou a hľa, čo nevidím! Práve sa mi to super zíde. Ďakujem Vevey, dobrá pomoc.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

mirria
No toto je super! Práve sa trápim s mojou stránkou a hľa, čo nevidím! Práve sa mi to super zíde. Ďakujem Vevey, dobrá pomoc.
Dakujem mirria, uz ma to prestavalo bavit, ziadna spatna (bez tej diakritiky to vyzera dvojako) vazba. Hned po oslavach Bastily doplnim priklad.
Naposledy upravil Vevey : 15.07.05 at 04:01 Dôvod: preklep
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Nechcela som prerusovat, je to vyborne, len pokracuj, aj ja budem v suvztaznostiach, ale az po DPH...
0 0
mirria mirria

mirria je offline (nepripojený) mirria

Otázka, existuje niekde súpiska farieb a tých príšerných kódov k nim, alebo je to dáky typ lotérie? Rada by som si to prezrela.
Ď. Mirria
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vevey, len pokračuj, prosím. Je to super, len ťa nechceme prerušovať.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Dakujem.
Daska, a Richard ti to uz povolil?
Mne povolil protekcne pridavanie html suborov a prave dnes asi ziaden nepridam. Je priserny pocit mat privilegium a nemoct ho vyuzit.
Mirria, tie priserne kody farieb su isto na nejakej www stranke, nedari sa mi ju najst. Ale pri tom hladani farieb som nasla mnoho uzasnych stranok! Ta www.digi-foto.sk sa mi tam pletie stale a je famozna. Je dolezite, az budete mat vlastnu www, dobre ju umiestnit, nech nezostane nepovsimnuta a nech si ju vsimnu vsetky prehliadace.
Ale k tym farbam ucinim vazny objav: nam tu stranku netreba, da sa to odvodit. Ide o model RGB (RED-cervena, GREEN-zelena a BLEU-modra) a to hexadecimalne, cize ff je 255, 00 je nula a tak podobne, cize potrebujeme prevod z 16-kovej sustavy do 10-kovej. napr. af je 10*16+15= 175, lebo a je 10 a f je 15.
Takze ffffff je biela, lebo vsetky zakladne farby RGB su tam v najvyssom jase.
000000 je cierna, lebo su v najnizsom jase vsetky.
ff0000 cervena
00ff00 zelena
0000ff modra
00ffff modrozelena
tipujem, ze efefef je daka bledohneda?
Ale mozno sem niekto tu www stranku s farbami prilepi.
Naposledy upravil Vevey : 15.07.05 at 04:22
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Este efektnejsie nez biele alebo nejake blede pozadie je tapeta, vsimnite si pekny vzor tej poradovej tapety:
Naposledy upravil Vevey : 15.07.05 at 12:03
bg_0.gif  
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Vevey
... tipujem, ze efefef je daka bledohneda?
Ale mozno sem niekto tu www stranku s farbami prilepi.
Moj tip nevysiel, je to skor bledosiva, presvedcte sa sami:
Naposledy upravil Vevey : 14.07.05 at 20:12
0 0
maniny maniny

maniny je offline (nepripojený) maniny

Tu je stranka s farbami a kodmi, teda aspon zopar, ale najdete tam aj kopu inych zaujimavych veci ohladom HTML. Vrele odporucam.

http://www.w3schools.com/html/html_colors.asp
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Dakujem, maniny, vyborna stranka s farbami a kodmi, praveze nie je vhodna kombinacia vsetkych hexadecimalnych kodov, len tie bezpecne. Farby v modeli RGB sa totiz delia na bezpecne ... a tie druhe. Neviem, ci z bezpecnostneho hladiska, ale skor z hladiska dobreho zobrazenia. Ta mnou vymyslena efefef bola dost nesuroda (skladala sa z malych bodociek roznych farieb, teda aspon na mojom monitore). Niektore farby maju velmi poeticke mena ako AliceBlue, Orchid (trapna fialova), SkyBlue (87ceeb, musim vyskusat).
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ludske tvare a ludske postavy

Ak ich na stranke nemate, minus 12 bodov. Kazda stranka vyzera ludskejsie, ked na nej nejake (niekedy az prilis) stastne ludske tvare trcia z aj tak pretechnizovaneho monitora do aj tak pretechnizovaneho sveta. A nielen ludske tvare, ale aj cele postavy. Ak stranka ponuka sluzby, mate nadobudnut predstavu, ze tento tim sa bude vzorne starat o vasu spokojnost .
Najdem nejake priklady: www.skau.sk (vsetky fotky preexponovane a preziarene), http://kontakt.atlas.sk/ (betalne foto, neskusime nieco podobne?), www.ey.com (a best-selling author needs a good agent), www.elle.cz (jsem nejhezci? ), adres w Internecie: www.janicka.pl (stronica bezwzglednie gruntowna). Vsade ludia, ludia a ludia.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Mat na stranke dobre fotky nie je lacna zalezitost, ich ceny sa mozu pohybovat radovo v desattisicoch. Udaje o sumach su napr. i na www.fotobanka.cz
Mala som pocit, ze je to zalezitost okamihu, ale vraj dobra fotka napr. pre Elle sa foti hodiny, urobi sa niekolko stovak zaberov a vyberie sa najlepsi. (A potom sa to retusuje a retusuje a retusuje.
Velmi spravny pristup je: podme si ich urobit sami (zas odporucam www.digi-foto.sk a prehlasujem, ze autora nepoznam, reklamu mu nerobim, len ho obdivujem )
Myslim, ze jednoduche stiahnutie z internetu a uverejnenie fotky na svojej stranke porusuje autorsky zakon, ale ako inspiracia pre webdizajnera sa stiahnutie obrazka nevylucuje.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

A podme pohryzt ruku, co nas zivi: www.porada.sk. Ak si myslite, ze som dobehla sama seba, omyl. Ludia na obrazku su, len prave niekam odbehli. Zostali po nich prazdne stolicky a stol, zapnute pocitace. Nieco ako vyzva, obsadit ich. Po takej strohej kancelarii sice netuzim, ale su ponuky, ktore sa neodmietaju. Aby bolo jasne, o com pisem, o obrazku:
logo_porada.jpg  
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

(stronica bezwzglednie gruntowna znamenalo stranka absolutne dokonala)
Ako vyzera webdizajner: rolak (v lete tricko), rifle a topanky, co pamataju maturitu. Ak nepamataju, tak len preto, ze este nematuroval. Ak pamatuju, tak len preto, ze pred mesiacom maturoval.
Aby som bola presna, od tychto dvoch realnych webdizajnerov mam poziadavku viest im uctovnictvo. Ako sa poznam, naucim ich JU a urobia si ho sami. Neviem, ci ste si uz vsimli, ale som lepsia lektorka ako uctovnicka.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Webdizajner v obleku nechodieva, ale v tychto pripadoch sa v nom objavuje:
- prave sa zeni
- z recesie
- chce na vas urobit dobry dojem
- prave maturuje
V pripade, ze v nom chodieva bezne do prace, je podozrivy, lebo pravdepodobne ma v kancelarii schovaneho studenta, ktory chodi do prace v rolaku, rifliach a topankach, ktore ...
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ako webdizajnerovi vysvetlit, co od neho chcem: ukazem prstom.
Necham si od neho ukazat, co vsetko od zaciatku svojej zavratnej kariery uz vytvoril. A ukazem prstom, ze taketo podobne. Inak, vsetky jeho vytvory budu podobne. Ak nebudu, tak ma v kancelarii schovanych viac studentov, ktori chodia do prace v rolaku, rifliach a topankach, ktore ...
Naposledy upravil Vevey : 16.07.05 at 06:39 Dôvod: preklep
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať