Zavrieť

Porady

Solarne panely

Nazdar poradaci

Viem ze sa tu uz nieco popisalo o solarnych paneloch.Mna vsak zaujima ci je tu niekto kto to ma namontovane na rodinnom dome a ake su vysledky?

Oplati sa do toho pustat alebo nie.

Dakujem za kazdu cennu radu
Usporiadat
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Nebolo by pri takej dlhej dobe navratnosti uzitocne porozmyslat , pripadne poctat na postupne znizovanie cien fotovoltaickych komponentov a uzvazovat s panelmi fotovoltaickymi ? Berte to ani nie ako nazor, skor uvahu ci podotazku.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Len aby si sa dožil toho zlacňovania.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Ferdosondo Pozri príspevok
Len aby si sa dožil toho zlacňovania.
uvazujem tak - kolko stal satelit pre 20 rokmi ? 30000,- Kolko stoji dnes ?
A vela vela takych tovarov , hifi , TV , PC......... tak snad i toto sa dostane do kategorie , ze toho bude plne smetiska
0 0
Tatopeto Tatopeto

Tatopeto je offline (nepripojený) Tatopeto

Každý kto chce zo solárnymi panelmi začať, najprv si musí uvedomiť kto mu to bude robiť( referencie ). Nakoľko poznám človeka ktorý sa dal na to nahovoriť a nefunguje to ako má ( zatial sa bavýme len o vode ). Náš štát síce začal niečo dotovať ale stále je to málo nato ako sa zaviazal štát európskej únii. Teraz môžeme hovoriť o Fotovoltaike ( výroba elektriky). Napríklad v Čechách sa výroba elektriky dotuje natoľko že ju aj odkupujú a tým je návratnosť investýcie omnoho rýchlejšia. Pokial by ste chcely vyrábať elektriku iba preseba tak sa to neoplatí. Ja som tiež jedan z nadšencov využitia slnečnej energie ale tiež som sa nedopátral kedy je to výhodné a prekoho.

Prajem pekný deň´.
0 0
casiopea casiopea

casiopea je offline (nepripojený) casiopea

Výroba solárnej elektrickej energie je dotovaná aj na Slovensku. Pre rok 2009 je výkupná cena garantovaná štátom na 13,50 Sk / 0,448 €, čo je asi trojnásobok nákupnej.


Vzorová fotovoltaická elektráren je postavená v Prievidzi. Nie je problém ísť sa tam pozrieť ako to všetko funguje.

Nejde mi pridať sem odkaz na web stránku. Ak by chcel niekto kontakt na majiteľov píšte mi do SS.
0 0
majoran majoran

majoran je offline (nepripojený) majoran

A ako je to s tou garanciou vykupu elektrickej energie v SR za urcite ceny? Su ceny garantovane vzdy len na rok dopredu, alebo nejak dlhodobejsie?

Napr. v CR je to garantovane na 10 rokov dopredu (alebo 15? neviem celkom presne) a tym padom je to v podstate investicia s uplne istou navratnostou.. (hoc uz chcu tu garanciu nejak obmedzit, pokial viem).
0 0
casiopea casiopea

casiopea je offline (nepripojený) casiopea

Štátom garantovaný čas výkupu tejto energie je na dobu minimálne 15 rokov.


Výkupná cena sa upravuje každoročne a je valorizovaná úradom pre reguláciu sieťových odvetví.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
poviem Vám neoverenú informáciu.Pred krátkym časom, počas politických problémov na ministerstve ŽS pustili na internet ponuku so 70% dotáciou na solar pre 500 "občanov"-vyvolených?? Informáciu malo len pár ľudí a na internete to bolo vraj iba jeden deň.
0 0
samy88 samy88

samy88 je offline (nepripojený) samy88

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či je možné získať dotáciu od štátu na fotovoltaickú elektráreň, ktorá by slúžila pre firmu? A ešte mám jednu prosbu, mohol by mi niekto poslať nejaký kontakt alebo odkaz na fotovoltaickú elektráreň ktorá je v Prievidzi? NA internete sa mi nepodarilo nájsť nič. Ďakujem
0 0
Furko Furko

Furko je offline (nepripojený) Furko

Ja som to všetko zvážil a nakoniec som sa rozhodol pre malé TČ iba na teplú vodu. Dúfam že som sa rozhodol dobre a keď ten dom dostaviam tak mi pôjde teplá voda stále zadara
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Ak je to len trošku k ekológii, určite do toho treba ísť. Energie nebudú lacnieť, to ti potvrdí "každý"( ak nesedí v parlamente). Navyše máš dobrý pocit, že si aj ty niečo málo pomohol ( a časom aj peňaženka ).
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Furko Pozri príspevok
Ja som to všetko zvážil a nakoniec som sa rozhodol pre malé TČ iba na teplú vodu. Dúfam že som sa rozhodol dobre a keď ten dom dostaviam tak mi pôjde teplá voda stále zadara
Zadara??? No neviem. Ročne miniem teplú vodu za zhruba 300 Eur. Predpokladám, že to Tvoje "malé TČ" je systém vzduch voda s učinnosťou 1:3. Tak ušetríš ročne v ideálnom prípade cca 200 Eur. Predpokladám, že Ťa TČ vyjde aj so všetkým okolo 6600 Eur. Návratnosť 33 rokov sa skráti o niečo zvyšovaním cien energií odhadom na 25 rokov. V tej dobe už to TČ bude pravdepodobne niekde na šrotovisku. Oplatí sa to?
0 0
Furko Furko

Furko je offline (nepripojený) Furko

TČ bude zem voda, účinnosť áno ako si povedal pravdepodobne okolo 1:3 ale cena cca 1000 € t.j. tá návratnosť bude podstatne kratšia a hlavne bude a po pár rokoch si už bude na seba zarábať, pri predpokladanej životnosti min. 15-18 rokov je to už zaujímavé nie?
0 0
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

Furko Pozri príspevok
TČ bude zem voda, účinnosť áno ako si povedal pravdepodobne okolo 1:3 ale cena cca 1000 € t.j. tá návratnosť bude podstatne kratšia a hlavne bude a po pár rokoch si už bude na seba zarábať, pri predpokladanej životnosti min. 15-18 rokov je to už zaujímavé nie?
Tak to ma zaujima - kde zozenies cerpadlo zem-voda za 1000 E? Ak je to realne, tak ho urcite chcem tiez.
0 0
Furko Furko

Furko je offline (nepripojený) Furko

Volá sa to že Aqualea a je to v celku bežne dostupné, v ČR to už v pár domácnostiach funguje, v Nemecku a Francúzsku sa to začína rozmáhať. Mám aj priame kontakty ak by si chcel inak na nete je okolo toho pár informácii.
0 0
palkosk palkosk

palkosk je offline (nepripojený) palkosk

brumteles Pozri príspevok
Tak to ma zaujima - kde zozenies cerpadlo zem-voda za 1000 E? Ak je to realne, tak ho urcite chcem tiez.
Tiez planujem do buducnosti nieco podobne, ale cena 1000 E je cena iba za cerpadlo a rozvody? Do toho treba zaratat aj vrtacie prace, nie?
A cena za vrt 1M cca 50 E. Katalog. dom potrebuje priemerne dva vrty cca 80m hlboke.
Vzsledna cena sa urcite navyssi, nie?

0 0
Furko Furko

Furko je offline (nepripojený) Furko

Použijem plošný kolektor v dlžke cca šo bm a šírke asi 60 cm , je to jednoduchšie ako zemný vrt a hlavne lacnejšie pokiaľ máš na to plochu.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Hmmm...no neviem...pokial ten kolektor nebude zakopany dost hlboko, nebude ucinny v zime, takze v case kedy ho je najviac treba. Tiez sa mi nezda ze cena komplet je 1000 euro, teda okrem rozkopanej zahrady.

p.s. Plosne kolektory urobia realne celorocne mozno 1:2. Idealny je hlbkovy vrt, ale tam je navratnost milion rokov.
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

Všetko o dotáciach na slnečné kolektory nájdete tu :
http://www.economy.gov.sk/dotacie-na...iomasu/129520s
Ja práve vybavujem dotáciu, takže neviem este s akym vysledkom to bude, ale mame dva kolektory s celkovou plochou 4m2 a pri dotácií 100€ na m2 to pre nas vychadza 400€.
Ale ak si niekto mysli, ze ked si da namontovat slnecne kolektory ma o teplu vodu rokov postarane v zime v lete je na omyle. Podla mna to sluzi len na usporu energie pri ohreve teplej vody, predsa pri zamracenom pocasi sa voda nezohreje, alebo len minimalne.
Prave pocuvam v spravach, ze dotacia sa zdvajnasobuje na 200€/m2.
0 0
Furko Furko

Furko je offline (nepripojený) Furko

Práve to je najväčší problém solárov, že oni si hrejú iba vtedy, kedy oni chcú a nie stále kedy to potrebuješ o zime ani nevraviac..... preto skúsim radšej to TČ a za rok Vám poviem a možno zaplačem nad výdelkem, ale zatiaľ referencie nie sú zlé....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať