Zavrieť

Porady

JU MRP - dobropis z EU

Prosím Vás urýchlene o radu (už máme pokročilý dátum) - ako mám zaúčtovať dobropis z Čiech - nahodila som ho do prijatých faktúr, no keď ho dám ako radili v iných príspevkoch s typom dokladu 55 (s mínusom), tak ho nedokážem prerátať kurzom NBS, ale objaví sa v riadku 25 daň.priznania. Preto som to skúsila dať s typom dokladu 49, kde to dokážem prerátať, ale zase mi to nehodí do správneho riadku dph. Ako to robíte vy? Musí sa mi to objaviť v riadku 25 d.priznania?

Ďakujem Vám všetkým za rýchlu odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    svobodova je offline (nepripojený) svobodova

    svobodova
    Ja som tiež zadala podobnú tému, zatiaľ mi nikto neodpovedal, ale zatiaľ to v MRP win evidujem takto:

    zaevidujem dobropis do prij.faktúr s mínusom a typ DPH dám 55 , teda sa mi DPH objaví v riadku 25 s plusom a do riadku 23 a 24 zapíšem mínusom základ a DPH. Neviem však ako faktúru prepočítať správnym kurzom a navyše mi zostáva potom DPH na doplatenie od dodávateľa, čo je nezmysel. Netuším, ako toto vyriešiť.
    Ak by nieto vedel, poraďte.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Dalo by sa to vyriešiť takto:
    uvediem pr:
    fa z EU : 1,4= 615, r. 2= 117 už prepočet na Sk, typ DPH = 49
    r. 13 = 117
    r. 16 = 117
    r. 18 = 117
    r. 22 = 117
    výsledok = 0

    príde Ti dobropis z EU= - 260 - prepočet na Sk., typ DPH 60
    po riadok 22 je to rovnaké,
    r. 23 = -260
    r. 24 = -50
    r. 25 = +50
    Výsledok = 0.

    Pri type DPH 60 sa Ti dá robiť aj kurz, prepočty, aj dobropisy, je to § 53 Oprava odpočítanej dane.

    JU MRP - dobropis z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.