Zavrieť

Porady

konateľ - dane, odvody

Trochu sa budem snazit to napisat zrozumitelnejsie:::

ahojte, viete mi niekto poradit, ako to je vlastne s tymi konatelmi?

4 kamarati boli doteraz zivnostnici a teraz si zalozili s.r.o.

1. Takze prvy ma zivnost a teraz sa stal konatelom, pricom nema pracovnu zmluvu uzatvorenu s s.r.o., teda nebude poberat mzdu. Ake odvody sa na neho vztahuju do ZP, SP?
2. Druhy kamarat ma zivnost, stal sa teraz konatelom a v sucasnosti je interny doktorant na vysokej skole, teda pobera doktorantske stipendium. Ako to bude u neho, z ktorych cinnosti musi platit odvody?
3. Ostatni chalani maju iba zivnosti a nebudu zam-ci takze to je ok.


Citala som, ze konatelia su vynati zo SZCO, od kedy to vlastne plati???
Dakujem
Naposledy upravil schreiterka : 29.07.05 at 12:11
Usporiadat
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte, konečne som našla niečo o mojom probléme no ako vidim nikto nič nenapísal.
Mám podobný problém,konateľ - majiteľ s.r.o.- čky sa zamestnál v inej s.r.o.-čke a vykonáva manuálnu prácu. Vie mi niekto poradiť ako je to vlastne s odvodami do ZP SP?
Prosíííím pozrite sa na to niekto.
Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A v s.r.o. kde je konateľ poberá odmenu konateľa?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

schreiterka
Trochu sa budem snazit to napisat zrozumitelnejsie:::

ahojte, viete mi niekto poradit, ako to je vlastne s tymi konatelmi?

4 kamarati boli doteraz zivnostnici a teraz si zalozili s.r.o.

1. Takze prvy ma zivnost a teraz sa stal konatelom, pricom nema pracovnu zmluvu uzatvorenu s s.r.o., teda nebude poberat mzdu. Ake odvody sa na neho vztahuju do ZP, SP? Žiadne, keď nepoberá odmenu. Keby poberal odmenu, tak ho treba prihlásiť do ZP a platiť riadne odvody z vyplatenej odmeny. Do SP sa ako konateľ neprihlasuje a ani neplatí odvody.
2. Druhy kamarat ma zivnost, stal sa teraz konatelom a v sucasnosti je interny doktorant na vysokej skole, teda pobera doktorantske stipendium. Ako to bude u neho, z ktorych cinnosti musi platit odvody?
3. Ostatni chalani maju iba zivnosti a nebudu zam-ci takze to je ok.


Citala som, ze konatelia su vynati zo SZCO, od kedy to vlastne plati???
Dakujem
... doplnené v texte.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Anja111 ja sa pýtam k príspevku č. 2......
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

mysimis
Anja111 ja sa pýtam k príspevku č. 2......
A ja som zas odpovedala k príspevku č. 1... Ale písali sme asi súčasne. Tak sorry.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahoj mysi mis, odmenu konateľa nepobera. On si urobil zmluvu v závode na PO všetko je tak ako keď su živnostníci len on je konateľ a majiteľ tej s.r.o.- čky. Zaujíma ma to či ho musi s.r.o. zamestnať a vyplacať mu mzdu + dijety alebo to môže ostať v takéj to podobe? No nie je mi jasné čo s odvodami.
Ďakujem a prajem krásny deň
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Pokiaľ nepoberá odmenu konateľa, nie je čo riešiť. Iné by bolo, keby poberal z vlastnej s.r.o., kde je aj konateľom odmeny. V tom prípade by si z odmeny /nie mzdy/ odvádzal len do ZP a dane.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahoj Miška, stále mi nie je jasné, môže vykonávať prácu manuálnu / pracuje ako zvárač/ ? Možno mi budeš vedeieť poradiť nejaký iny postup. Vieš aby sa niečo nezanedbalo. Naša kegislatíva je už raz taká, že si niečo nájde. Stojim stále na tom istom.
Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keď nepoberá vo vlastnej s.r.o. žiadne príjmy nemusíš ho nahlasovať nikam.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
....chápem to dobre? s.r.o. má príjem a čo? kto ten príjem zabezpečuje?
Prepáč, ale s takým niečim som sa ešte nestretla. Ja by som ho zamestnala na TPP pri min. mzde z ktorej by sa mu odvadzali odvody. Len toľko chcem vedeieť , môžem to takto riešiť?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
majernikova
....chápem to dobre? s.r.o. má príjem a čo? kto ten príjem zabezpečuje?
Prepáč, ale s takým niečim som sa ešte nestretla. Ja by som ho zamestnala na TPP pri min. mzde z ktorej by sa mu odvadzali odvody. Len toľko chcem vedeieť , môžem to takto riešiť?
Ak silou mocou chceš platiť odvody, tak áno.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
majernikova
....chápem to dobre? s.r.o. má príjem a čo? kto ten príjem zabezpečuje?
Prepáč, ale s takým niečim som sa ešte nestretla. Ja by som ho zamestnala na TPP pri min. mzde z ktorej by sa mu odvadzali odvody. Len toľko chcem vedeieť , môžem to takto riešiť?
Úplne jednoducho mu môžeš urobiť zmluvu o konateľstve a môže mať príjem aj takto. Odvody budeš odvádzať len do ZP, kde ho aj prihlásiš ako konateľa a daň. Nie je potrebné, aby mal vo vlastnej s.r.o. pracovný pomer.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahoj Milanko:cool, nechcem platiť odvody, len mi povedz či to môže tak fungovať.
Nebude ma nikto naháňať? Jednoducho tomu nerozumiem.
Pa Pa
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Miška, ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
majernikova
Ahoj Milanko:cool, nechcem platiť odvody, len mi povedz či to môže tak fungovať.
Nebude ma nikto naháňať? Jednoducho tomu nerozumiem.
Pa Pa
Naozaj Ťa nikto nebude naháňať a dokonca budeš mať aj výdavky ovplyvňujúce základ dane.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

.....na akú sumu má nárok konateľ pri služobnej ceste do Poľska. Bol tam denne 9hodin.
Ďakujem
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Dobré ráno. Prosím Vás o radu :Majitelia s.r.o, majú uzatvorenú pracovnú zmluvu, poberajú mzdu, pracovná miesto : konateľ spoločnosti. Sú chápaní ako ostatní zamestnanci , t.z. že za nich odvádzam do ZP aj SP a riadne ich do SP aj ZP prihlásim?

Konatelia každý mesiac odsúhlasujú individuálne odmeny zamestnancom podľa prac. výkonu, samozrejme aj sebe :-). Aj z tohto príjmu platia všetky odvody ako ostatní zamestnanci ( či to aj pri nich vstupuje do VZ )? Ďakujem za odpoveď.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Konateľ môže vo firme pracovať ako "konateľ" len na základe zmluvy o výkone funkcie. Ak by chcel pracovnú zmluvu nemôže tam mať napísané pracovné zaradenie - konateľ.
Za odmenu vyplácanú na základe zmluvy o výkone konateľa sa odvádza len do ZP a 19% daň. Do SP ich nemusíš ani prihlasovať a ani nič za nich odvádzať.
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

[quote=mysimis;872934]Konateľ môže vo firme pracovať ako "konateľ" len na základe zmluvy o výkone funkcie. Ak by chcel pracovnú zmluvu nemôže tam mať napísané pracovné zaradenie - konateľ.
A aké pracovné zaradenie by tam mal mať, aby mohol pracovať na pracovnú zmluvu ? Lebo naši konatelia chcú byť ako zamestnanci, aby platili všetky odvody .
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

[quote=petacuckova;873080]
mysimis Pozri príspevok
Konateľ môže vo firme pracovať ako "konateľ" len na základe zmluvy o výkone funkcie. Ak by chcel pracovnú zmluvu nemôže tam mať napísané pracovné zaradenie - konateľ.
A aké pracovné zaradenie by tam mal mať, aby mohol pracovať na pracovnú zmluvu ? Lebo naši konatelia chcú byť ako zamestnanci, aby platili všetky odvody .
Podľa toho, čo robia: riaditeľ, administratívny pracovník, šofér,...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať