Zavrieť

Porady

Vyučtovanie tepla na vykurovanie

Prosím vás o pomoc pri vyriešení môjho problému. V ročnom vyúčtovaní, ktoré som obdŕžal v týchto dňoch som objavil nezrovnalosť. Nezrovnalosť spočíva v tom, že mi bola navýšená spotreba tepla a to o 823 jednotiek, ktoré mi boli pripočítané spotrebou stanovenou priemerom. V objekte v ktorom sa táto skutočnosť stala, boli pri jeho rekonštrukcii zdemontované radiátory z dôvodu ich výmeny za nové. Merače tepla boli zo starých radiátorov zdemontované dole a vzápätí pracovníkom firmy boli pôvodné merače namontované na nové radiátory. Vie mi niekto prosím vás vysvetliť, prečo sa firma neriadila pri vyúčtovaní údajmi získanými pri koncoročnom odpočte stavu meračov.
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
sito Pozri príspevok
Duves, já! Na kuchyni bola drevená stena, bola ako sito, sama diera. Otrhal som dosky a štyri balíky sklenej vaty som tam natlačil. Ale dnes je to vymurované a 5 cm polystyrén, radiátor som dal na čelnú stenu a teraz sa zapína až keď vonku mrzne, najmenšia spotreba v byte, pred tým najväčšia.

A tie fľaše, to je pravda, ale len prvú zimu. Po nej som konal. Na to, že bývam na prízemí a nemám komu kradnúť teplo, tých 20 - 22 °C mám. To vyregulovanie, pomerové meranie a zateplenie spravili svoje. Je len na škodu, význam tých to veci pochopila tak 1/4 a 1/3 to ma na háku, no ich nezáujem pociťujú všetci v dome. Nemenil by som byt v dome. Mimo domu? To by nebolo kvôli teplu?
No neviem si predstaviť čo za drevenu stenu tam bolo.
Ale čo sa tyka toho, že význam tých to veci pochopila tak 1/4 a 1/3 to ma na háku, tak na to kašli. Ved čím viac šetríš ty a oni nie, tak to je jedine dobre pre teba. Ja svoje skusenosti a znalosti tiež nereferujem kde komu v dome. Tu su ti takí blbci, že ešte by ma poohovarali z nejakych švindlov.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Snáď si nemyslíš, že len u Vás! Ako v stredoveku, keď sa niekto vyzná, vie, treba ho upáliť. Akurát, že teraz to robia bez plameňov, ale s tým istým úmyslom, zámerom.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

duves Pozri príspevok
No neviem si predstaviť čo za drevenu stenu tam bolo.
Ale čo sa tyka toho, že význam tých to veci pochopila tak 1/4 a 1/3 to ma na háku, tak na to kašli. Ved čím viac šetríš ty a oni nie, tak to je jedine dobre pre teba. Ja svoje skusenosti a znalosti tiež nereferujem kde komu v dome. Tu su ti takí blbci, že ešte by ma poohovarali z nejakych švindlov.
Drevené steny sú aj u nás. Je to stena v kuchyni s oknom a dverami na balkón.
U nás v dome už je väčšina vymenených za murované. Aj my sme na ňu po vymurovaní premiestnili radiátor.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Teraz sa spolieham na vašu pomoc poraďáčky a poraďáci. Náš správca vraj musel objednat v roku 2008 na roky 2009, 2010 a 2011 fixnu zložku tepla. Údajne mu to prikazuje Výnos č.6/2008: http://www.urso.gov.sk/doc/legislati...06-2008_sk.pdf
Nech to čítam odpredu, či odzadu, ja to tam nevidím. Nevyznáte sa?
Dííík
0 0
Sagemka Sagemka

Sagemka je offline (nepripojený) Sagemka

Dobrý večer poraďáci. Mám otázku: čo v tom prípade, ak vlastník si odmontoval radiátor, napr. v kuchyni. Nie je to okrádanie ostatných vlastníkov? Vo vyhláške, aj v starej a v tejto novej, je v §7 ods. 4 určený súčin 1,5 násobku priemeru spotrebnej zložky keď vlastník nemá namontovaný pomerový merač, ale ako to riešiť, keď ani firma, ktorá robí vyúčtovanie tepla a teplej vody to neberie do úvahy. Dá sa niečo s tým urobiť alebo je to o.k.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Sagemka Pozri príspevok
Dobrý večer poraďáci. Mám otázku: čo v tom prípade, ak vlastník si odmontoval radiátor, napr. v kuchyni. Nie je to okrádanie ostatných vlastníkov? Vo vyhláške, aj v starej a v tejto novej, je v §7 ods. 4 určený súčin 1,5 násobku priemeru spotrebnej zložky keď vlastník nemá namontovaný pomerový merač, ale ako to riešiť, keď ani firma, ktorá robí vyúčtovanie tepla a teplej vody to neberie do úvahy. Dá sa niečo s tým urobiť alebo je to o.k.
No firma musi dodržať zakon, treba sa ozvat, ved ostatnych, čo mate telesa v poriadku je viac.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

duves Pozri príspevok
Teraz sa spolieham na vašu pomoc poraďáčky a poraďáci. Náš správca vraj musel objednat v roku 2008 na roky 2009, 2010 a 2011 fixnu zložku tepla. Údajne mu to prikazuje Výnos č.6/2008: http://www.urso.gov.sk/doc/legislati...06-2008_sk.pdf
Nech to čítam odpredu, či odzadu, ja to tam nevidím. Nevyznáte sa?
Dííík

...som ti písala, že na tri roky sa objednáva regulačný príkon, ale nechápem , čo má s tým správca, to je vec dodavateľa...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

duves Pozri príspevok
Teraz sa spolieham na vašu pomoc poraďáčky a poraďáci. Náš správca vraj musel objednat v roku 2008 na roky 2009, 2010 a 2011 fixnu zložku tepla. Údajne mu to prikazuje Výnos č.6/2008: http://www.urso.gov.sk/doc/legislati...06-2008_sk.pdf
Nech to čítam odpredu, či odzadu, ja to tam nevidím. Nevyznáte sa?
Dííík
Asi Ťa toto zaujíma?

§ 4
Postup a podmienky uplatnovania ceny
(1) Maximálna cena tepla sa skladá z variabilnej zložky maximálnej ceny tepla so spotrebnou
danou24) z elektriny, uhlia, zemného plynu (dalej len „dan“) a so spotrebnou danou z minerálneho
oleja alebo bez dane a so spotrebnou danou z minerálneho oleja a fixnej zložky maximálnej ceny
tepla s primeraným ziskom.

(2) Variabilná zložka maximálnej ceny tepla v slovenských korunách za kilowatthodinu sa urcí na
objednané množstvo tepla. Fixná zložka maximálnej ceny tepla s primeraným ziskom sa urcí
v slovenských korunách na kilowatt celkového regulacného príkonu. Celkový regulacný príkon
regulovaného subjektu je súcet regulacných príkonov a pre potreby regulácie ceny tepla platí na
celé regulacné obdobie. Regulacný príkon sa vypocíta ako podiel aritmetického priemeru množstva
tepla dodaného na vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody v rokoch 2005 až 2007 v kWh do
odberného miesta, do vlastných objektov dodávatela, ktoré nesúvisia s regulovanou cinnostou
alebo tepla dodaného do objektov, v ktorých množstvo tepla dodávatel rozpocítava konecným
spotrebitelom a poctom hodín 5 300. Regulacný príkon v prípade vykurovania objektu, ktorý bol
zateplený alebo hydraulicky vyregulovaný v rokoch 2005 až 2008, je možné urcit aj dohodou
podla predpokladanej spotreby tepla v roku 2008. Regulacný príkon technologickej spotreby tepla
vo vlastných výrobných procesoch v neregulovaných cinnostiach a množstva tepla na
technologické procesy dodaného do odberného miesta sa urcí z dohodnutého poctu prevádzkových
hodín podla technologickej spotreby tepla v rokoch 2005 až 2007. Pri výpocte regulacného
príkonu u nových dodávatelov alebo odberatelov sa vychádza z objednaného množstva tepla na
regulacný rok t.

Do roku 2008 si domy, alebo správcovia domov objednávali teplo. Na roky 2009 až 2011 si nemusia, vypočíta sa im priemer za roky 2005 až 2007.

Jasné, dodávateľ má stavy spotreby, má ich aj správca, mal by ich odkontrolovať a aj výpočet regulačného príkonu, keď ho poverili vlastníci správou domu. Ak nie, načo je domu taký správca?
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Sagemka Pozri príspevok
Dobrý večer poraďáci. Mám otázku: čo v tom prípade, ak vlastník si odmontoval radiátor, napr. v kuchyni. Nie je to okrádanie ostatných vlastníkov? Vo vyhláške, aj v starej a v tejto novej, je v §7 ods. 4 určený súčin 1,5 násobku priemeru spotrebnej zložky keď vlastník nemá namontovaný pomerový merač, ale ako to riešiť, keď ani firma, ktorá robí vyúčtovanie tepla a teplej vody to neberie do úvahy. Dá sa niečo s tým urobiť alebo je to o.k.
Na tento príspevok by som aj ja prijala príspevky a odpoveď hlavne na otázku či je to dovolené odstránenie radiátora. Ako sa bude postupovať pri odpočtoch a vyúčtovaní, ak v kuchyni už ten merač nie je, ale určite su stupačky a priestor je aj nimi vykurovaný. Je to vôbec prístupné niekde odstrániť radiátor?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tečú mi nervy, z nášho správcu.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zrušiť s ním zmluvu o výkone správy! Sám to nedokážeš! Ale môžeš to sám iniciovať. No, ak Ťa podporí väčšina, " Moje nervy, ja som to dokázal, ale nie sám"?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ja už sa o to roky snažím, ale marne. Zasa...susedny dom ich mal tiež a ked v roku 2006 spravca -Bytofond Rača zanikol, tak nového nástupcu Fondbyt poslali kade lahsie. Myslis, že zohnali lepsieho? Tento rok vypovedali zmluvu "novemu". Niekedy je to z blata do kaluže.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A čo SVB!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nemal by to kto robiť, ja do toho nepojdem, tu su ludia strasne sprostí. Už som to možno opisoval inde, ale ked som robil povereneho zastupcu, asi 2 roky, tak mi vyzvanali koli údržbe domu.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Sú dve možnosti.

1. Postaviť, kúpiť si rodinný dom.

2. Trpieť za hlúposť, sprostotu iných, spolu s nimi.

Ale je aj tretia.

Že by si to robil Ty.

Dva krát nevstúpiš do jednej rieky.

Ja som vstúpil a dopadol som rovnako, ako prvý krát. Nas... mi na hlavu. Tak sa nedivím tomu, že to nikto nechce u Vás robiť, nechať si sr.. na hlavu.

Ale nie je množné, aby nebola aj štvrtá, piata ... možnosť.

To sa len ľuďom nechce rozmýšľať, pohodlie, ale za pohodlie treba zaplatiť! A to sa ľuďom nechce, tak zadarmo, to by bolo!

Zadarmo ani kura nehrabe! Platilo, platí a platiť bude!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať