Zavrieť

Porady

DzP PO - dátumy, ohodnotenie práce

Prosím o radu:
Idem robiť jednému zábudlivcovi DzP PO za rok 2008, bol vyzvaný správcom dane na podanie priznania.
S.r.o. zápis do OR 31.12.2008, takže daňové za jeden deň :-(
Účtovné operácie - upísanie a splatenie ZI, nič iné.

Zdaňovacie obdobie v tlačive DzP PO bude od ... do /31.12.2008-31.12.2008 ?/
Súvaha, výkaz, poznámky ... dátumy ? to isté ?

Ako si mám prácu finančne ohodnotiť ??? Klasika - vypracovanie daňového priznania, alebo menej zapýtať?

/Nový klient, robím mu podvojné účtovníctvo od februára 2009 ..., účtovala som firmu od vzniku 1.1.2009, ako mi klient povedal, zaúčtované doklady do mája, aj DPH a zrazu som kvôli jednému dňu v roku 2008 prerábala celé účtovníctvo. /
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    a to si si neskontrolovala na obchodnom registri datum zapisania spolocnosti do OR? resp. nepytala si si ani vypis z obchodneho registra? ako si potom mohla zauctovat upisane a splatene ZI?

    Upisane je podpisom zakladatelskej listiny resp. spolocenskej zmluvy a ak tam je uvedene ze ZI je splatne dnom vzniku, tak podla vypisu z OR zistujes tento datum... osobne si vzdy kontrolujem datumy vzniku noveho klienta na OR, lebo vela podnikatelov nema ani zdania, ci su tieto datumy dolezite...

    a toho prerabania by som tam nevidela dako vela... co sa ti meni v 2009? akurat tak zmazes upisane a splatene ZI z roka 2009, v 2008 urobis dva zapisy a prenesies ZZ do 2009. Robota na polhodinku... viem, ze my uctovnici nie sme plateni zato, kolko tato praca trva, ale v tomto pripade mam zato, ze to bola chyba uctovnika a klient by nemal doplacat nic. Na tvojom mieste by som to urobila rychlostou blesku, dala podpisat klientovi a este by som sa mu sama nahrnula zaniest mu to

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Pouzivaj www.orsr.sk na tento ucel. Je vhodne si od neho vypytat aj kopiu spolovenskej/zakladatelske zmluvy, dodatkov a dalsich dokumentov. Bez dokladov neuctujem ("klient povedal"), realita je taka, ze klientovi nemozes verit vsetko - radsej si veci prever.

    K cene za spracovanie uctovnictva:
    http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html
    Moj nazor: http://www.porada.sk/1064705-post1804.html
    http://www.porada.sk/t97566-p17-cup-...ok-2009-a.html
    Naposledy upravil Lianka : 08.06.09 at 14:10 Dôvod: doplnenie

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Tiež nechápem ako si zaúčtovala zákl.imanie - aký deň zápisu? VeĎ Výpis z OR je prvé čo chcem alebo ŽL.
    A myslím si, že on už bude musieť platiť na začiatok dosť - veď po podani DP za r. 2008 dostane automaticky sankciu. Ešte nech mu pridajú aj za nesplnenie oznamovacej povinnosti - mám na mysli registráciu. A pokiaľ mu robíš ďalej účto, tak sa ti to v priebehu roka vyrovná /lepšie povedané vráti/ - ja by som to tiež urobila rýchlo a zadarmo.

    DzP PO - dátumy, ohodnotenie práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.