Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
aducto aducto

aducto je offline (nepripojený) aducto

Braňo, pripájam sa ku gratulácii k takej klientele. Tu v HC by som s takou sadzbou neuspela.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

aducto Pozri príspevok
Braňo, pripájam sa ku gratulácii k takej klientele. Tu v HC by som s takou sadzbou neuspela.
A môžeš mi povedať, ako to riešiš ty??
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Podla mna k cene je tazke sa vyjadrovat. Zalezi od regionu, od toho, co spolupraca s klientom bude obnasat (mnozstvo dokladov, stav dokladov, cas, pocet stretnuti s klientom, miesto - u mna, u neho, odborna zdatnost uctovnicky - je na subjektivnom posudeni, vediet ocenit adekvatne svoju pracu, a pod.)

Co je pre jednu uctovnicku uspokojujuca cena, pre inu byt nemusi. Kazdy si musi byt vedomy svojej hodnoty a toho, co klientovi ponuka, vediet to ocenit a zodpovedat si na otazku, za aku cenu sa mu "oplati" pracovat.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Lianka Pozri príspevok
Podla mna k cene je tazke sa vyjadrovat. Zalezi od regionu, od toho, co spolupraca s klientom bude obnasat (mnozstvo dokladov, stav dokladov, cas, pocet stretnuti s klientom, miesto - u mna, u neho, odborna zdatnost uctovnicky - je na subjektivnom posudeni, vediet ocenit adekvatne svoju pracu, a pod.)

Co je pre jednu uctovnicku uspokojujuca cena, pre inu byt nemusi. Kazdy si musi byt vedomy svojej hodnoty a toho, co klientovi ponuka, vediet to ocenit a zodpovedat si na otazku, za aku cenu sa mu "oplati" pracovat.
Súhlasím, ale pýtam sa na prípad taký, že klient je veľmi dobrý. Ale momentálne je firma v útlme, nemá zákazky, jediný spoločník je PN a z toho dôvodu má cca 20 pol. mesačne. Možno sa firma rozbehne, možno zanikne. Či aj napr. takýto prípad riešite minimálnou sadzbou. Koľko by som si mala pýtať mesačne za vedenie takého účtovníctva. Je to štvrťročný platca DPH, má PU.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Pri 20 polozkach + DP/Q by som povedala tak cca. 2 500 Skk za kvartal / 83 EUR za kvartal, ale je to veeeeelmi individualne, treba spolupracu s klientom posudit komplexne, zalezi aj na tvojich nakladoch, odbornosti, narocnosti problematiky u tohto klienta a pod.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Lianka Pozri príspevok
Pri 20 polozkach + DP/Q by som povedala tak cca. 2 500 Skk za kvartal / 83 EUR za kvartal, ale je to veeeeelmi individualne, treba spolupracu s klientom posudit komplexne, zalezi aj na tvojich nakladoch, odbornosti, narocnosti problematiky u tohto klienta a pod.
Ďakujem Lianka. Ja som si aj myslela, že okolo 60-70 EUR mesačne. Náročnosť žiadna, je to len účet, pár jednoduchých faktúr a úhrady s minimálnymi nákladmi. Len podľa položiek by to vyšlo 20 EUR, a minimálna sadzba pre PU platcu sa mi vidí priveľa. Tak ma zaujíma ako takéto prípady riešite.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem Lianka. Ja som si aj myslela, že okolo 60-70 EUR mesačne. Náročnosť žiadna, je to len účet, pár jednoduchých faktúr a úhrady s minimálnymi nákladmi. Len podľa položiek by to vyšlo 20 EUR, a minimálna sadzba pre PU platcu sa mi vidí priveľa. Tak ma zaujíma ako takéto prípady riešite.
Uzatvor s firmou zmluvu o vedení účtovníctva, v ktorej si dohodneš terajšiu odmenu a ujednanie, že v prípade nárastu počtu dokladov bude cena prehodnotená. Úpravu cien zvyknem robiť k 1.1.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

veronikasad Pozri príspevok
Uzatvor s firmou zmluvu o vedení účtovníctva, v ktorej si dohodneš terajšiu odmenu a ujednanie, že v prípade nárastu počtu dokladov bude cena prehodnotená. Úpravu cien zvyknem robiť k 1.1.
Ďakujem, to sa chystáme práve urobiť, a kôli tomu sa pýtam, neviem navrhnúť cenu v takom prípade, že firma bude spať, teda driemať, kým sa nezobudí
Potom to bude jasné. Tak 30,50, 80 /mesačne?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem, to sa chystáme práve urobiť, a kôli tomu sa pýtam, neviem navrhnúť cenu v takom prípade, že firma bude spať, teda driemať, kým sa nezobudí
Potom to bude jasné. Tak 30,50, 80 /mesačne?
Iwett, tú cenu si musíš zvážiť sama - aby si mala pokryté náklady a bol spokojný klient aj ty. Návrh ceny ti napísala lianka - každý region a aj každý prípad je iný.
Úpravu ceny treba dohodnúť v zmluve
A pre mňa dosť podstatné - aby mi tú faktúru klient mal aj z čoho zaplatiť.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

veronikasad Pozri príspevok
Iwett, tú cenu si musíš zvážiť sama - aby si mala pokryté náklady a bol spokojný klient aj ty. Návrh ceny ti napísala lianka - každý region a aj každý prípad je iný.
Úpravu ceny treba dohodnúť v zmluve
A pre mňa dosť podstatné - aby mi tú faktúru klient mal aj z čoho zaplatiť.
To je podstatné asi pre každého, aby mali klienti faktúry z čoho zaplatiť.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

vedeli by ste mi poradiť? v obchode robili inventúru už 3x, nakoľko sa menili predavačky, doniesli mi to len v písanke spísané, ani nie zrátané, takže som nahadzovala do počítača kusy, sumy a zrátavala , každú som robila asi 5 hodín. Koľko by som si mohla zarátať? Som tak rozmýšľala že okolo 16,60 za každú, je to veľa alebo málo?
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

Ja by som si rátal hodinovku aspoň 6,- €/hod.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no skúsim, mám to rozpísať aj do faktúry?
A koľko si účtujete za daňové priznanie JU+výkazy, platca dph?
Teraz som prebrala také nepodarené účto, od zač. roka dorábam, je to JU, neplatca dph, dvaja zamestnanci. Bude veľa 83 eur mesačne?
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ja platcov dph JU robím cca za 3-4 tis. sk mesačne
neplatcov 1-3 tis mesačne
daňové priznanie a výkazy počítam ako 13 obdobie
mzdy účtujem vždy osobitne HPP 12 eur, dohody 6 eur
mám z tých korún a eur ešte chaos, to vidieť, že ?
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Dobrý deň, poraďte koľko pýtate od klienta za RZZP. My sme vlani brali 500,- Sk (16,60€). Neviem či to máme zdvihnúť alebo to nechám na tejto úrovni.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
certik Pozri príspevok
Dobrý deň, poraďte koľko pýtate od klienta za RZZP. My sme vlani brali 500,- Sk (16,60€). Neviem či to máme zdvihnúť alebo to nechám na tejto úrovni.
Kuk sem: CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

http://www.porada.sk/t97566-cup-2009...ok-2009-a.html
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Ahojte! potrebovala by som poradiť mám klientku , ktorá sa stala platcom DPH. Robím jej JU + mzdy za 1 zamestnanca, pýtala som si predtým 33,19 Eura za toto všetko. Teraz keď sa stala platcom DPH podľa cenníka by som si mala pýtať viac. Viem , že som si mala pýtať viac aj keď som jej robila pred tým ako neplatcovi DPH, ale tá klientka odišla od svojho predošlého účtovníka kôli cene za účtovníctvo. On chcel viac a ona zobrala papiere a prešla ku mne. Ja som súhlasila s cenou , ale keď som pozerala príspevky a našla aj cenník tak som zistila , že som robila pod cenu. Teraz mám strach, že zoberie aj odo mňa papiere a pôjde inde. Som rada za každú prácu, tak neviem čo mám robiť, poraďte. ďakujem.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja sa tiez tu na porade ucim, ze si musim vediet zapytat, stale mam s tym problem, hlavne u tych starsich klientov. Neviem kolko ma dokladov, kolko je to prace, ale musis si uvedomit, ze ucto nie je charita. Ona sa stala platitelom, asi preto ze jej to uz celkom ide, ma podnikanie, dokaze uzivit zamestnanca, ale pracu uctovnika si ocenit nevie...ty si musis zarobit na naklady, odvody a tiez potrebujes z niecoho vyzit. Mali by sme sa ucit vazit si svoju pracu...drzim palce
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
nika.sum Pozri príspevok
Ja sa tiez tu na porade ucim, ze si musim vediet zapytat, stale mam s tym problem, hlavne u tych starsich klientov. Neviem kolko ma dokladov, kolko je to prace, ale musis si uvedomit, ze ucto nie je charita. Ona sa stala platitelom, asi preto ze jej to uz celkom ide, ma podnikanie, dokaze uzivit zamestnanca, ale pracu uctovnika si ocenit nevie...ty si musis zarobit na naklady, odvody a tiez potrebujes z niecoho vyzit. Mali by sme sa ucit vazit si svoju pracu...drzim palce
Mala za 1Q 252 zápisov v PD denníku + ešte jazdy , keď to rátam len tou najmenšou sadzbou tak mi to vychádza 252x0,66=166,32 a toto by mi ona isto nevyplatila. Neviem, či nebude lepšie jej to vysvetliť a keď to ani teraz nepochopí tak potom sa s ňou rozlúčiť. A to nehovorím koľko razy mi ešte do mesiaca volá toto potrebuje , veď to poznáte.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Treba to skusit, ja viem, ze sa to dobre radi, ja s tym mam tiez vzdy problem. Vy beriete 33,19 mesacne? asi ano lebo inak by to uz bola uplna almuzna. Urcite to treba skusit, ak sa jej nebude pacit, nech skusi ist inam, vy si najdete lepsieho klienta...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať