Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Téma je uzavretá.
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
katarina.j Pozri príspevok
nema niekto aktualnu tabulku čo kolko stoji /za učto r.2009 v BA/?robim jedn.učt. vo svojom pc-komplet-pokladna,banka,faktury-pohľ.+zaväzky,"sekam"jazdy-kvoli odpoctu-pausal+nahrada,danové priznanie/cca300zapisov v pen.denniku+faktury a jazdy/?dakujem

http://www.porada.sk/t129182-cup-201...ok-2010-a.html
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
katarina.j Pozri príspevok
nema niekto aktualnu tabulku čo kolko stoji /za učto r.2009 v BA/?robim jedn.učt. vo svojom pc-komplet-pokladna,banka,faktury-pohľ.+zaväzky,"sekam"jazdy-kvoli odpoctu-pausal+nahrada,danové priznanie/cca300zapisov v pen.denniku+faktury a jazdy/?dakujem
http://www.porada.sk/t97566-cup-2009...ok-2009-a.html
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ahojte, chcem poznať váš názor. Nestíham lepiť pokladňu bločky na výdavkové a príjmové doklady, chcem to dať urobiť jednej kamarátke, ktorá si chce trošku privyrobiť. Kolko eur, teda skôr centov jej mám ponúknuť ? chcela by som to za položku-doklad. Ja som brala 0,66 za položku v JU, čo myslíte 0,10 / doklad ?
Ďakujem za názor.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Ahojte, spracovala som doklady tzv. "igelitkárovi" a neviem , či môj honorár je v poriadku - 150,- EUR? vychádzala som z cenníka 2009
JÚ neplátca DPH, peňazný denník - 114 riadkov (nenáročné položky) , 13 vydaných faktúr, 10 prijatých faktúr, kniha jázd - súkromné auto - 73 jázd,
RZZP, Prizn. z motor.vozidiel, príjem z prenájmu bytu (pušálne výdavky), daňové priznanie+výkazy.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Zlata Pozri príspevok
Ahojte, spracovala som doklady tzv. "igelitkárovi" a neviem , či môj honorár je v poriadku - 150,- EUR? vychádzala som z cenníka 2009
JÚ neplátca DPH, peňazný denník - 114 riadkov (nenáročné položky) , 13 vydaných faktúr, 10 prijatých faktúr, kniha jázd - súkromné auto - 73 jázd,
RZZP, Prizn. z motor.vozidiel, príjem z prenájmu bytu (pušálne výdavky), daňové priznanie+výkazy.
Prosím, neporadí niekto? Nie som v tom moc zbehlá.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Zlata Pozri príspevok
Prosím, neporadí niekto? Nie som v tom moc zbehlá.
Ja tiež toľko beriem, ale viem že niektorí by dali aj viac a radi, lebo robiť knihu jázd je pre nich pohroma.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Len tak narychlo by som potrebovala: kolko za pausalne vydavky+RZZP B?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

nika.sum Pozri príspevok
Len tak narychlo by som potrebovala: kolko za pausalne vydavky+RZZP B?
No to by zaujímalo aj mňa, ja chcem brať 35 - 40 EUR
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

JAJA11 Pozri príspevok
No to by zaujímalo aj mňa, ja chcem brať 35 - 40 EUR
DP 50,- Eur, RZZP: 13,- Eur
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

dogicka Pozri príspevok
DP 50,- Eur, RZZP: 13,- Eur
Tak ja som dala DP 55,- a RZZP 10,- EUR. Myslim ze by to mohlo byt nie, ved som mu musela prepocitavat co je vyhodnejsie ci pausal alebo realne vydavky.
0 0
Aknazuz Aknazuz

Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

certifikovaná účtovníčka
ďakujem Ti za tip, ja som v roku 2009 pýtala za DP B paušál 50,- a mali v tom aj RZZP, tento rok som chcela pýtať 66,- za tých istých podmienok a vidím, že sme sa zhodli.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Aknazuz Pozri príspevok
ďakujem Ti za tip, ja som v roku 2009 pýtala za DP B paušál 50,- a mali v tom aj RZZP, tento rok som chcela pýtať 66,- za tých istých podmienok a vidím, že sme sa zhodli.
Ty kokso ! 660 - 1100 Sk na hodinu v starej mene.

podľa toho ako šikovne to vieš spraviť .

Hľadam si kanceláriu a idem robiť typkom DP B a RZZP .
0 0
Aknazuz Aknazuz

Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

certifikovaná účtovníčka
klient dostane do hodiny 2 ks DP B + potvrdenie na DÚ, 2 ks RZZP + potvrdenie o podaní, je to mimochodom minimálne 40 strán podľa typu príloh, nemusí nič fotiť a odo mňa môže ísť hneď na DÚ. Ja si v Blave cenu obhájim aj tento rok.

Mimochodom, pracujem na DP aj teraz, približne do 22:00, čo znamená, že nemám 40-hodinový týždeň, ale priemerne 60-hodinový, lebo som SZČO.
Naposledy upravil Aknazuz : 13.02.10 at 19:53 Dôvod: ešte p.s.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Aknazuz Pozri príspevok
klient dostane do hodiny 2 ks DP B + potvrdenie na DÚ, 2 ks RZZP + potvrdenie o podaní, je to mimochodom minimálne 40 strán podľa typu príloh, nemusí nič fotiť a odo mňa môže ísť hneď na DÚ. Ja si v Blave cenu obhájim aj tento rok.

Mimochodom, pracujem na DP aj teraz, približne do 22:00, čo znamená, že nemám 40-hodinový týždeň, ale priemerne 60-hodinový, lebo som SZČO.
Ja suhlasim, dokonca mám rad ľudí,čo pracujú vtedy keď ostatní oddychujú.

Viem to pochopiť , svojho času som pracoval tiež 60-70 hodín v týždni.

Najradšej som pracoval v noci,všade kĺud, pohodička,nikto nevyrušuje...
0 0
Aknazuz Aknazuz

Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

certifikovaná účtovníčka
a hlavne v noci nezvonia telefóny každých päť minút ...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Aknazuz Pozri príspevok
a hlavne v noci nezvonia telefóny každých päť minút ...

Moj osobný rekord je zdokladovaných 340 odpracovaných hodín v jednom mesiaci .

A to som mal ešte dva dni voĺno a v NE som pracoval len 7 hodín.
Naposledy upravil Laco-monter : 13.02.10 at 21:17
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Laco-monter Pozri príspevok
Moj osobný rekord je zdokladovaných 340 odpracovaných hodín v jednom mesiaci .

A to som mal ešte dva dni voĺno a v NE som pracoval len 7 hodín.
Laco, prečo si zmazal ten dodatok ? Zopár DP zváračov som už urobila ...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Aknazuz Pozri príspevok
ďakujem Ti za tip, ja som v roku 2009 pýtala za DP B paušál 50,- a mali v tom aj RZZP, tento rok som chcela pýtať 66,- za tých istých podmienok a vidím, že sme sa zhodli.
Ono je aj rozdiel v DP pausalne vydavky, mam klienta kt. musim vlastne spravit cele ucto a potom sa rozhodne co mu je vyhodnejsie, zatial mu vzdy vychadzal lepsie pausal. A tam teda rozhodne nepytam 50 EUR, pretoze s tym mam takmer tolko prace ako s realnymi vydavkami. Ale kedze nemusim robit nakoniec pokladnu (PPD a VPD) a vykazy, tlacit penazny dennik, tak aj suma je nizsia ako keby sa rozhodnol pre realne vydavky.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Laco-monter Pozri príspevok
Ty kokso ! 660 - 1100 Sk na hodinu v starej mene.

podľa toho ako šikovne to vieš spraviť .

Hľadam si kanceláriu a idem robiť typkom DP B a RZZP .
Aj mne by sa pacilo robit iba pausal. Ale nasa praca nie je iba o vyplneni par riadkov danoveho priznania, ci RZZP. Aj ked si to vela podnikatelov mysli, len stale nechapem preco si potom nevypisuju tie riadky sami. Aj ja keby som si vedela spravit elektrinu v byte pri prerabke, tak by som si ju spravila sama a nemusela by som platit elektrikarovi 1600 EUR...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

veronikasad Pozri príspevok
Laco, prečo si zmazal ten dodatok ? Zopár DP zváračov som už urobila ...
Zmazal som to preto,lebo sú tu vyrývači a spochybńovali by to.

Jednoducho nechcem nikomu nahrávať puk na jeho hokejku.

Ja som SZČO-samozamestnávateľ a tých chce vláda , a aj tuto na porade niektorí erudovaní odbornicí, potopiť a zničiť.

Ale ja viem,čo to je byť úplne na dne a vďaka tomu že som skromný, viem prežiť .
Naposledy upravil Laco-monter : 14.02.10 at 10:18
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať