Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja by som potrebovala poradit, ako si navodit pocit ze ma varenie bavi a ako sa prinutit varit
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zk24 Pozri príspevok
Ja by som potrebovala poradit, ako si navodit pocit ze ma varenie bavi a ako sa prinutit varit
Ako sa hovorí: silené pacerky do neba neidú, tak ani z prinúteného varenia nič dobré nenavaríš. Skús len tak, pomaličky, napr. preto, že si už taká hladná ako čenkovej deti, už neviem na ktorej, strane.
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
buchač Pozri príspevok
.....eeeeeeee....to nie je falošný španielák ...

Hentomu receptu - jedlu sa inak vraví " Námornícke mäso "...ešte párrky sa tam dávajú ...
Juraj, nechcem sa škriepiť, ale pozerala som recept na námornícke mäso a ten sa od toho môjho líši. Ja som dodržala všetko čo zvyknem zavinúť do mäsa t.j. slaninu, uhorku a vajce s tým rozdielom, že som to nazavinula, ale len tak voľne dala do omáčky a preto som si to sama nazvala "falošným španielskym vtáčikom".
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mysimis Pozri príspevok
Juraj, nechcem sa škriepiť, ale pozerala som recept na námornícke mäso a ten sa od toho môjho líši. Ja som dodržala všetko čo zvyknem zavinúť do mäsa t.j. slaninu, uhorku a vajce s tým rozdielom, že som to nazavinula, ale len tak voľne dala do omáčky a preto som si to sama nazvala "falošným španielskym vtáčikom".
Ja do španiela dávam aj mrkvičku.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Kuracie prsíčka, jemne dusené. Pečené zemiačky. Omáčka z čerstvých šampiónov, zahustená kyslou smotanou a plesnivým syrom.

...

4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Polievka z morčacích krídel s rezancami, morčacie rezne so zemiakmi a domáci hruškový kompótik.
2 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tweety Pozri príspevok
Ako sa hovorí: silené pacerky do neba neidú, tak ani z prinúteného varenia nič dobré nenavaríš. Skús len tak, pomaličky, napr. preto, že si už taká hladná ako čenkovej deti, už neviem na ktorej, strane.
Ked som neni hladná, nechce sa mi variť, keď som hladná, nevydržím čakať na to kým sa uvarí, a preto si dám v oboch prípadoch chleba s karičkou

Chcela by som sa prinútiť variť, niečo dobré ako varila mamina, ale keď to je taká nuda, a človek varí 3 hodiny a za 25 minút je to zjedené a potom 2 hodiny ešte upratuje... no a môže začať variť znova, lebo už je čas večere...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
My sme si dnes navarili super gulášik ...s cibuľou a feferónkami, k tomu knedlík.
Takto nám to kedysi naservírovali v reštaurácii, zapáčilo sa nám to a odvtedy si to takto robievame.
Mäsko bolo mäkkučké, rozplývalo sa na jazyku a šťava....no , vydarilo sa.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zk24 Pozri príspevok
Ked som neni hladná, nechce sa mi variť, keď som hladná, nevydržím čakať na to kým sa uvarí, a preto si dám v oboch prípadoch chleba s karičkou

Chcela by som sa prinútiť variť, niečo dobré ako varila mamina, ale keď to je taká nuda, a človek varí 3 hodiny a za 25 minút je to zjedené a potom 2 hodiny ešte upratuje... no a môže začať variť znova, lebo už je čas večere...
Tri hodiny je veľa, dá sa aj za kratší čas, napr. dnešný obedík som varila od 9,00 a už o pol dvanástej sa stolovalo, aj to len preto, že som dlhšie varila polievku. PS, nezačínaj variť až vtedy, keď si veľmi hladná, to je už neskoro, najlepšie je začať napr. tak hodinu po raňajkách.
2 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tweety Pozri príspevok
Tri hodiny je veľa, dá sa aj za kratší čas, napr. dnešný obedík som varila od 9,00 a už o pol dvanástej sa stolovalo, aj to len preto, že som dlhšie varila polievku. PS, nezačínaj variť až vtedy, keď si veľmi hladná, to je už neskoro, najlepšie je začať napr. tak, hodinu po raňajkách.
Si varila od 9-11.30h?

akože ženy, obdivujem vás najviac ako sa len dá... stáť 2,5h pri sporáku kvôli jednému obedu... v nedeľu.... wow

ja tak každý druhý týždeň sa prinútim "uvariť" chlieb vo vajíčku. to trvá asi tak 7 minút aj s umývaním riadu a asi aj s konzumáciou.

Ale musím to skúsiť, nejako si vsugerovať, že je to super zábava to varenie....
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
zk24 Pozri príspevok
Ked som neni hladná, nechce sa mi variť, keď som hladná, nevydržím čakať na to kým sa uvarí, a preto si dám v oboch prípadoch chleba s karičkou

Chcela by som sa prinútiť variť, niečo dobré ako varila mamina, ale keď to je taká nuda, a človek varí 3 hodiny a za 25 minút je to zjedené a potom 2 hodiny ešte upratuje... no a môže začať variť znova, lebo už je čas večere...
Zuzka skús začať rýchlovkami, ktoré Ti veľa času nezaberú..a naješ sa z nich ešte aj večer. A nejako si to varenie skús spríjemniť.
Ja napríklad neznášam pečenie..jednak neznášam a jednak som na to aj nešika. Ale napriek tomu pečiem na každé sviatky sama. Odkukala som od zaťa ako si to spríjemniť. On každé sviatky pečie s kamarátmi venčeky. Pritom kecajú, smejú sa, popíjajú vínko..slovom pohoda. Tak som si to teraz urobila na vianoce aj ja.
Popíjala som na rozdiel od nich kávičku....púšťala si vianočné CD, zapálila sviečky a spoločnosť mi robil náš kocúr, ktorého som pustila dnu .Nepiekla som toho naraz veľa...ale každý deň po troche. A potom som zistila, že mám 7 druhov koláčov, ktoré som napiekla celkom v pohode a s radosťou. Totiž tešila som sa na tú hudbu a tie sviečky..a že trebalo aj piecť, to sa už nejako stratilo....
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zk24 Pozri príspevok
Si varila od 9-11.30h?

akože ženy, obdivujem vás najviac ako sa len dá... stáť 2,5h pri sporáku kvôli jednému obedu... v nedeľu.... wow

ja tak každý druhý týždeň sa prinútim "uvariť" chlieb vo vajíčku. to trvá asi tak 7 minút aj s umývaním riadu a asi aj s konzumáciou.

Ale musím to skúsiť, nejako si vsugerovať, že je to super zábava to varenie....
Dobre sa ti to nechápe, keď si sama, ale keby si mala rodinu, a tá by sa domáhala jedla, čo by si robila, s tým, že nevieš, alebo nechceš variť by si dlho nevydržala, a možno ani oni s tebou.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

[QUOTE=zk24;1620010]Ked som neni hladná, nechce sa mi variť, keď som hladná, nevydržím čakať na to kým sa uvarí, a preto si dám v oboch prípadoch chleba s karičkou

Lenže ja si poviem, že idem si uvariť niečo dobre, rozmyslim si že čo, ale s chlebom s maslom a karičkou som nie spokojna, jednoducho si predstavim, čo idem uvariť, tešim sa na to a varim a chleba s maslom a karičkou nechcem a varim, vždy niečo dobre. Skus to teda takto.
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
zk24 Pozri príspevok
Si varila od 9-11.30h?

akože ženy, obdivujem vás najviac ako sa len dá... stáť 2,5h pri sporáku kvôli jednému obedu... v nedeľu.... wow

ja tak každý druhý týždeň sa prinútim "uvariť" chlieb vo vajíčku. to trvá asi tak 7 minút aj s umývaním riadu a asi aj s konzumáciou.

Ale musím to skúsiť, nejako si vsugerovať, že je to super zábava to varenie....
A vždy v nedeľu , aby som mala čas aj na iné...nielen stáť pri peci si plánujem také jedlá, ktoré zbytočne veľa času nezaberú. Napríklad mäsko na guláš som si dala do pácu už včera večer...kúpila som si ho už nakrájané. Ráno išlo len do hrnca, k nemu cibuľa...a už som sedela pri PC a hrala scrabble.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

No veď, že ma nič nenúti. Ale chcem sa to naučiť. Keď občas skúsenejšie kolegyne rozprávajú čo dobré uvarili, tak ja rozmýšlam že kedy som zapla doma nejaký iný spotrebič ako len rýchlovarnú konvicu na kávu

a keď bude rodina, nejaké detičky alebo niečo, nechcem stáť s dieťaťom na rukách nad sporákom a druhou rúkou čítať kuchársku knihu...

musím popracovať na tom... nemusím variť každý deň, ale aspoň keď sa patrí, tak zbúchať nejakú kapustnicu na Vianoce (vianočná karička asi nebude mať dlho úspech)...
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Deti vystrájajú ...obed nevieš ako variť.... no je to stres. Tak Zuzi radšej pomaly začni...aby si sa tomu vyhla.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Kapusnicu môžeš navariť vo väčšom hrnci len raz a potom si ju jednoducho zasterilizuješ do 7dcl pohárov a zohriať potom už zvládneš . Ja tiež nerada varím. Varím preto, že musím kvôli rodine. Začínam o 10,00 a do 12-tej mám hotovo. Ale nevarím také zložité, iba v nedeľu. Keď som sa vydávala, vedela som akurát rascovú polievku a špagety z internátu. To bolo všetko. Potom som varila systémom : To nechutilo ako od maminky ? Niečo tomu chýba. Ale čo ? Mobily neboli, telefón sme nemali. Kuchárske knihy boli nie pre začiatočníkov, ale pre pokročilých. Veď ktorý začiatočník vie, že "urobíme si zápražku" Ako ??? Koľko múky, koľko oleja ???? "upečieme" na koľko stupňov ?, to už nenapísali.

Otrava je variť pre jedného a stále inak. Skús si navariť viac a buď si napríklad mäso zasterilizuj alebo zamraz.

Treba sa naučiť na teplú stravu, lebo pôjde ti žalúdok dolu vodou.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

No ja teplú stravu mám. Cez týždeň v práci mám vždy super obedové menu Ale to varí reštaurácia....

Dávam si záväzok že keď budem v potravinách najbližšie kúpim olej, múku... čo ešte budem potrebovať k vareniu? Aha, možno ryžu, zemiaky....
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ak máš nejakú slobodnú kamošku, tak si dajte cez víkend rande a varte spolu. Bude sranda, a aj sa možno najete .
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Dá sa variť pivo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať