Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Deganova Pozri príspevok
Našla som recept na karfiolovú babu a hneď som ho vyskúšala, doporučujem je výborný. Pre prípadných záujemcov prikladám aj recept - karfiol povariť v posolenej vode, v miske vymiešať 3 vajíčka, osoliť, okoreniť, pridať na pásiky nakrájanú kápiu (kto chce aj čili papričku), na kocky tofu syr, vmiešať uvarený na drobno nakrájaný karfiol a celú zmes vyliať na maslom pomastený a strúhankou vysypaný plech (hrúbka zmesi nemá byť vyššia ako 2cm), posypať strúhankou, strúhaným syrom a pridať pár plátkov masla. Upiecť v rúre na 180 C cca 20 minút. Robila som k tomu zemiakovú kašu a kapustovo-mrkvový šalát.
nieco podobne robievam aj ja:

uvareny karfiol rozpichat nozom alebo lyzicou na väcsie kusky,k tomu vmiesat 2-3 vajcia,struhany syr a posolit,trosku okorenit,mozeme pridat i sladku mletu papriku.
vsetko dat do vymastenej zapekacej misky a upiect.ako prilohu zemiaky a zeleninovy salat.
ked nemam karfiol,robim to i zo zelenej zavarenej fazulky,z brokolice alebo kelu.vsetky varianty su vyborne a navyse rychle.
5 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Dnes tekvicový prívar,s hovädzím gulášom a pyré.Zajtra karfiolová polievka a lekvárové buchty .Mňam.
2 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Zdenka 0705 Pozri príspevok
aj ja takisto, len pridávam štipku tymiánu, bez neho to nie je ono.
No tak musím vyskúšať
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

U nás opekané čínske rezance.
Zajtra je Nov, treba niečo l'ahké a mňa nič nenapadá tak,aby som všetkým vyhovela.
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

tweedle Pozri príspevok
Dobrý deň,
mohol by mi niekto poskytnúť svoj osvedčený recept na sviečkovú na smotane. Na internete je toho veľa a neako si neviem vybrať chystám slávnostný obed pre mamu tak chcem aby to bolo tip-top
Ked si das - "Varíme s medveďom Sviečková na smotane" do googla, nájde ti náš slávnostný rodinný recept je to sviečková podľa starého českého receptu. Nemôžem sem dať priamo link, pretože to v práci máme blojkované. Dobrú chuť.
1 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Na zajtra na obed ryžové placky so zeleninovým šalátom.
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

rdb Pozri príspevok
Ked si das - "Varíme s medveďom Sviečková na smotane" do googla, nájde ti náš slávnostný rodinný recept je to sviečková podľa starého českého receptu. Nemôžem sem dať priamo link, pretože to v práci máme blojkované. Dobrú chuť.
http://baranek.blog.sme.sk/c/127500/...a-smotane.html

ak su to tvoje recepty, tak sú fakt výborné. X krát som sa inšpirovala. Naposledy tuším tlačenkou
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
fazuľová polievka s kyslou kapustou a hubami, palacinky
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Chrenova polievka sa mi paci. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - fermez s jogurtom, mleta slnecnica, bylinkovy caj.

Obed - palestinska jogurtova polievka, pecene kuracie kridla na pive s horcicovou omackou, domaca knedla, bylinkovy caj.

Vecera - este neviem. :-)
Naposledy upravil alabut : 03.02.11 at 10:44
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zeleninové rizoto
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes iba velmi rychlo-kolienka s pestom.
ale moj mäsozravy manzel si da este nieco v mekaci/McDonald/
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes na obed cesnačka a granadír. Na večeru uvarím klobásku aby bolo aspoň trochu mäsa cez deň.
3 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

grilovana zelenina (rajciny, papriky, cuketa, baklazan, cibula, cesnak) so syrom feta
6 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Práve som dojedla kyslú šošovicovú s údeným.Údená varená krkovička nakrájaná nadrobno, vložená do šošovicovej polievky.K tomu už len krajec chleba.Ale čo teraz? momentálne sa mi nič nechce.
1 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

bravčový perkelt s tarhoňou /rýchlo a veľa/
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Pečené kuracie /horné/ stehno, kapustovo-chrenový šalát
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Brokolicová kaša poliata usmaženou cibuľkou. Mňam. Zajtra bude aj s prílohou, asi mrkvové placky s kukuričnou múkou.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

kapustnica a strapacky s udenou slaninkou
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

peterknazeje Pozri príspevok
grilovana zelenina (rajciny, papriky, cuketa, baklazan, cibula, cesnak) so syrom feta
hm,moj muz by ma s rymto posla niekam......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať