Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

dnes kvoli vnukovi file so zemiakovym salatom a muzovi rezne, polievka odvcera
4 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

a dneska sa mi podarili aj taketo moravske kolaciky, uz som si na ne dlho chutila..sice moj sb ma skritizoval, ze su nejake nizke ako placky, ale prave ja take zboznujem, hlavne ze su chrumkave a je tam vela tvarohu, to len prvy plech boli take a druhy su vyssie..
DSC00544.jpg  
DSC00543.jpg  
1/1
6 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kuwa, mast som zabudol, tak cely den poriadny post ala ramadan, terez som zozul, co alabutka podstrojila. Ani belovica mi od hladu nechutila. :-)

Práve vďaka pôstu má moslim možnosť na vlastnej koži pocítiť hlad a smäd, ktorý sužuje množstvo ľudí na svete. Jedine takto môže sám skutočne chápať pocity chudobných a byť pripravený im pomôcť. Aj z tohto dôvodu je ramadán nazývaný i mesiacom výdrže a súcitu. Všetci veriaci moslimovia by sa v tejto dobe mali viac obracať k Alahovi, viac sa venovať recitácii a štúdiu Koránu. Kto z moslimov je toho schopný, mal by počas ramadánu prečítať celý Korán.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pred casom som zohnala lacnejsiu hovädzinu,tak som si kupila cca 3,5 kg.
vcera vecer som to dala rozmrazit,ze dnes uvarim gulas.ale ked sa to nakrajalo,bolo toho napokon tak vela,ze som si pomyslela,ze nebudeme predsa jest cely tyzden len gulas.....

tak som uvarila pol napol,kotlikovy gulas a kaiser gulas.
nieco sme zjedli na obed,nieco sme si vzali do viedne a nieco som supla zmrazit.

vcera boli v plane vyprazane sampiony,ale napokon si muz rozkazal rybie file.
kedze huby boli uz obalene,vyprazime si ich zajtra k obedu.
v pondelok dojeme co zostane.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Stvrt kravy si mala kupit, ked bola lacna. Zadnu stvrtku. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes je pekne, idem na vander. V torbe flasa malinovice, jogurt, syr s olejom a okruch chleba. Alabutka uklohni hovadziu polievku s rezancami, dalsie neviem co ma v plane. Dobre padne navecer. :-)
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes polievka kuracia s rezancami (to už je tradícia a ak nerobím hovädziu, tak kuraciu, ak urobím inú tak sa nedeľa neráta).
Mám naložené kuracie rezne v kyslej smotane s cesnakom, tak uch vypražím. K tomu urobím zemiakovú kašu a šalát z čínskej kapusty a póru. Upečené nemám nič, tak bude len čokoládový puding so šľahačkou.
5 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut aj počasie ti žičí na vander
0 0
duggle duggle

duggle je offline (nepripojený) duggle

manželka a matka dvoch detí ...viac
hovädzia polievka, k tomu mrvenička, rezance, pečeňové halušky, kôprová omáčka s mäsom a knedľou, tvarohovo višňové štrúdle, príjemnú nedeľu
2 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Dnes som obed zmeskal , idem akurat na veceru
:http://thefoodaddicts.com/tom-yum-ga...-chicken-soup/
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pivko Pozri príspevok
Dnes som obed zmeskal , idem akurat na veceru
:http://thefoodaddicts.com/tom-yum-ga...-chicken-soup/
...obed som nezmeškal ...idem si dať " desať " ...aby som večeru stihol ...
1 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

rezancová polievka a po dlhej dobe, kurča s mrkvovou ryžou.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Včera aj dnes: polievka kyslá šošovicová (dnes konečne dojedená ), vyprážaný rezník, zemiakový šalát.
004.jpg  
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vandrovka ukocena, vepro knedlo zelo zjedene, idem pozriet spravy.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

alabutko,povedala som lacnejsiu,nie lacnu.sme v rakusku,tu sa da taaaazko zohnat daco ozaj lacne,ale stvrt kravy by som ani nevpratala do mrazaka.
preboha,vsak sme len dvaja,aj tak uz sa zaokruhlujeme.......
moj muz ked bol slobodny bol taky stihly,no a uz sa mu crta take brusinko....mile,pokial je este malicke,ale ked naberie riadny kotlik,tak dakujem pekne....takze ziadnu kravu ani byka.vystacime si zatial sami....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tam nikto doma nechova dobytok? Prv som bezne kupoval stvrt kravy alebo byka a pol svine, pripadne celu. Teraz poskromne. Ale obcas sa naskytne mlady bycek Ferko a bud polka alebo stvrtka sa sackuje do mrazaka. Ak ma byt tvoj muz dlho vykonny, dopraj mu hojnost maska hovadzieho. :-)
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Dnes bola slepačia s domácou cestovinou, bravčové so šampiňónmi a smotanou + nokerle.
Zajtra je koložvárska kapusta a zemiaková kaša.
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka s kačacími drobkami, dusená kapusta, knedle, a k tomu pečená kačka, upiekla som s ňou aj kura na sposob kačky. Bude aj na zajtra.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
evaj63 Pozri príspevok
Kuracia polievka s kačacími drobkami, dusená kapusta, knedle, a k tomu pečená kačka, upiekla som s ňou aj kura na sposob kačky. Bude aj na zajtra.
Stôl plný ...dvor prázdny ...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dvor prazdny ale bruska plne...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať