Zavrieť

Porady

Ako si užiť čo najlacnejšiu dovolenku pri mori?

Ahojte, som tu nová :-)
no ale k veci...zdá sa,že v dovolenkach cez CK ste zbehlejší než ja..poradte ako si uzit peknu dovolenku pri mori s minimalnym rozpočtom??? (povedzme tak do max.200 eur/6000sk) čokolvek, len nie chorvatsko alebo bulharsko. Tento týzden som totiz dostala vypoved, lebo firma ide do likvidacie a mne tak rozpočet na dovolenku prudko klesol, kedze neviem kolko budem nezamestnana teraz....viete mi nieco poradit ako a kde prezit nejaku lacnu dovolenku? pripadne vase osobne skusenosti...Budem Vam veeeelmi vdacna za kazdy napad. :-)
Usporiadat
leeloonka leeloonka

leeloonka je offline (nepripojený) leeloonka

greco Pozri príspevok
S tvojimi nárokmi na dovolenku Ti neostáva nič iné, len nájsť si bohatého priateľa, alebo najskôr poriadnu prácu a dovolenku odložiť na ďalší rok.
JA nemam vysoké nároky, alebo podla teba doprava, ubytko v nejakom normale je tazke zohnat pred zaciatkom sezony do 200 eur???? podla mna nie, kukni si last minute!!! problematické je však nájsť niečo čo je ešte volné :-( a cudzie peniaze nepotrebujem, uzivím sa s tými, čo som si zarobila vlastnými rukami a poriadnu prácu som mala vela rokov, nemozem vsak za to ze firma krachla....
0 0
leeloonka leeloonka

leeloonka je offline (nepripojený) leeloonka

holubička1 Pozri príspevok
Celkom dobrý tip mám na jednoho prepravcu na nenáročnú dovolenku suma je 170 EUR na 10 dní - 8 nocí v Chorvátsku neďaleko Makarskej, celkom slušné ubytovanie pre nenáročných s kuchynkou, strava sa dá v pohode zobrať a zákl. potraviny v pohode kúpiť priamo tam. More je veľmi čisté ... Takže dá sa to v pohode, boli sme celá rodinka, ďalšia možnosť je Taliansko Lignano celodenná strava - slovenskí kuchári - jednoduché ubytovanie - nemám osobne odskúšané, ale chvália to cena tam je cena cca 299 EUR.

a mohla by si mi poslat kontakt na toho prepravcu alebo ck o ktorej píses? dakujem moc.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

leeloonka Pozri príspevok
a mohla by si mi poslat kontakt na toho prepravcu alebo ck o ktorej píses? dakujem moc.
To si si este nevybrala? Ved som ti pisala zajazdy po 2500sk so vsetkym, tak to naozaj nechapem. Aj ini ti tu radili velmi lacne zajazdy. To naozaj za par korun tolko vymyslat.
0 0
leeloonka leeloonka

leeloonka je offline (nepripojený) leeloonka

alaya1 Pozri príspevok
To si si este nevybrala? Ved som ti pisala zajazdy po 2500sk so vsetkym, tak to naozaj nechapem. Aj ini ti tu radili velmi lacne zajazdy. To naozaj za par korun tolko vymyslat.
nuz vies, 2500 sk sice nebola konecna cena, ale to by az tak nevadilo, keby po kontakte danej CK som zakazdým nedostala odpoved ze je to uz obsadené, alebo ze je to len trojlôzkové, no posledne dnes doobeda ked uz to vyzeralo nadejne a ja som mala objednaný zajazd pani mi z CK zavolala, ze zistila, že sice nam rezervovala ubytko, ale ze v buse je uz len jedno miesto volné a druhá osoba si bude musiet zabezpecit dopravu sama, takze tu vobec nejde o to, ze síce je výber velký, ale ked tam zavolás, vzdy je tam nejaký hácik :-((((
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

leeloonka Pozri príspevok
nuz vies, 2500 sk sice nebola konecna cena, ale to by az tak nevadilo, keby po kontakte danej CK som zakazdým nedostala odpoved ze je to uz obsadené, alebo ze je to len trojlôzkové, no posledne dnes doobeda ked uz to vyzeralo nadejne a ja som mala objednaný zajazd pani mi z CK zavolala, ze zistila, že sice nam rezervovala ubytko, ale ze v buse je uz len jedno miesto volné a druhá osoba si bude musiet zabezpecit dopravu sama, takze tu vobec nejde o to, ze síce je výber velký, ale ked tam zavolás, vzdy je tam nejaký hácik :-((((
To hovoris o fife, ci ezotoure, lebo v ezotoure som ja osobne komunikovala s pani v CK a maju este vlne miesta a ceny su konecne.

teraz som nasla ostrov elba kemp na fifo, 23. 06. 10 Lacona Kemping Lacona Pineta Celodenné 242,- 99,- 2 982,47 59
ak kliknes na ten odkaz na ich stranke pozries az dole su tam same zelene policka, cize je to este volne a aj keby si este mala nieco doplacat, tak mas stale menej, ako si planovala platit.Ak si samozrejme tych 200euro myslela pre jedneho- teraz ma to napadlo.
Naposledy upravil alaya1 : 21.06.09 at 15:09
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1 Pozri príspevok
To hovoris o fife, ci ezotoure, lebo v ezotoure som ja osobne komunikovala s pani v CK a maju este vlne miesta a ceny su konecne.

teraz som nasla ostrov elba kemp na fifo, 23. 06. 10 Lacona Kemping Lacona Pineta Celodenné 242,- 99,- 2 982,47 59
ak kliknes na ten odkaz na ich stranke pozries az dole su tam same zelene policka, cize je to este volne a aj keby si este mala nieco doplacat, tak mas stale menej, ako si planovala platit.
stanu/karavanu).
Názov položky Cena za jednotku Počet Cena spolu
Osoba na základnom lôžku (pôvodná cena 242,00 EUR) 99,00 EUR 2 198,00 EUR
Stan obsadený 2 osobami / osoba 33,00 EUR 2 66,00 EUR
Trajekt / osoba 25,00 EUR 2 50,00 EUR
Príplatok za nástupné miesto BB 6,00 EUR 2 12,00 EUR
Miestenka
5,00 EUR 0 0 EUR
Cestovné poistenie a poistenie proti insolventnosti
od 23. 06. 2009 do 02. 07. 2009 19,30 EUR 2 38,60 EUR
Cena celkom 364,60 EUR
(10 983,94 Sk*)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiež nechápem ...
V Ezotoure, ako som písala majú lacné zájazdy, viem, že ceny nenavyšujú.
Ich ceny sú uvádzané zrozumiteľne a je jasne napísané, čo cena zahŕňa.(doprava, plná penzia, resp. polpenzia, ubytovanie...)

Ceny rôznych ponúk sú zavádzajúce hlavne pri leteckých zájazdoch, kedy cestovky "zabudnú" prirátať letiskové poplatky , poistenia, víza, a pod., alebo je cena uvádzaná napr. s polpenziou.
Tam cena dokáže neuveriteľne naskočiť.
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

mozno si vyberies, zajazdy su tam v predaji od zajtra, takze by to tam malo byt volne
topas.sk
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona Pozri príspevok
Tiež nechápem ...
V Ezotoure, ako som písala majú lacné zájazdy, viem, že ceny nenavyšujú.
Ich ceny sú uvádzané zrozumiteľne a je jasne napísané, čo cena zahŕňa.(doprava, plná penzia, resp. polpenzia, ubytovanie...)

Ceny rôznych ponúk sú zavádzajúce hlavne pri leteckých zájazdoch, kedy cestovky "zabudnú" prirátať letiskové poplatky , poistenia, víza, a pod., alebo je cena uvádzaná napr. s polpenziou.
Tam cena dokáže neuveriteľne naskočiť.
Arizona, ved ja som s ezotourom skypovala, povedala mi konecnu cenu zajazdu, a hned som jej to tu napisala, myslim, ze v piatok. No ani to nevyhovovalo, tak ja uz mam na to naozaj svoj nazor.Ircite je dost pocitacovo gramotna, aby si vedela uz pomoct sama.Ved sa staci taregistrovat na nejakej inter.cestovnej agenture a ti mi najdu vyhovujuci zajazd zo vsetkych cestoviek na Sl. A ja len cakam.
0 0
erika123 erika123

erika123 je offline (nepripojený) erika123

najviac usetris ak pojdes niekam bez cestovky!!! ak hovoris nejakym jazykom, staci anglictina, tak sa nestratis, takisto skus zohnat viac ludi a prenajmi si nieco napr. na homelidays.com , kde sa nakontaktujes priamo na niekoho, kto prenajima apartman alebo dom. ja som uz takto bola za velmi lacny peniaz 3 tyzdne na kanarskych ostrovoch, na korzike aj na sardinii... cez cestovku by som minula velikanske tisice, a takto na vlastnu past ma to vyslo len na nejakych par korun... tiez sa mozes registrovat na hospitality club (nepamatam presne ich web) kde su ludia, ktorí ti ponuknu ubytovanie zadarmo v ktorejkolvek krajine. vela stastia
0 0
mariavia mariavia

mariavia je offline (nepripojený) mariavia

leeloonka pošli mi email adresu na Teba, napíšem Ti ako lacno dovolenkovať, mám to už napísané, len je to veľmi dlhý článok, tak Ti ho radšej pošlem v emaile.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
mariavia Pozri príspevok
leeloonka pošli mi email adresu na Teba, napíšem Ti ako lacno dovolenkovať, mám to už napísané, len je to veľmi dlhý článok, tak Ti ho radšej pošlem v emaile.
My sme od macochy???
Viacerí chceme lacnú dovolenku...aspoň ja určite
0 0
mariavia mariavia

mariavia je offline (nepripojený) mariavia

Tak o.k. poraďáci, ale túto lacnú dovolenku si musí každý riadne odmakať a potrebuje mať aspoň trochu organizačného ducha a dokonca, keď si to odmaká sám bez pomoci druhých, tak ešte môže na tom zarobiť a pôjde úplne zadara.
0 0
mariavia mariavia

mariavia je offline (nepripojený) mariavia

Ahoj,
ak chceš naozaj úplne lacnú dovolenku /týka sa to dovoleniek výlučne autobusom/: zaplatíš len pobytovú taxu, tiež sa tomu hovorí kúpeľný poplatok /to je počet dní pobytu krát pobytová taxa/ a k tomu zaplatíš poistenie /to je poistenie krát počet dní/.
Napr. u cestovky FIFO na cca. 7-dňovú dovolenku do Chorvatska Ti vyjde dovolenka na cca.100 €.
Ak zorganizuješ záujemcov o dovolenku počtom celý autobus 39-40 osôb, /počet miest na sedenie je daný autobusom, ktorý s Vami pôjde na dovolenku/ a dostaneš 3 až 4 dovolenky zadarmo /ale toto závisí od jednotlivých cestoviek - každá to má inak, treba si zistiť, ktorá má najviac miest zadarmo - teda len za cenu poistenia a pobytovej kúpeľnej taxy, čo sa oplatí/. Tak budeš mať pre seba a ďaľšie 2-3 osoby z Tvojej rodiny, alebo priateľov dovolenku za cca. 100 €. Treba mať však organizačné schopnosti a nájsť potrebný počet ľudí, ktorých zoženieš na dovolenku. Samozrejme najprv musíš obísť cestovky /február-marec keď budú už nové katalógy/, rýchlo vybrať vhodnú destináciu zarezervovať si ju a v určený čas /určuje si to tá konkrétna cestovka, ktorou pôjdete na dovolenku/ uhradiť za všetkých zálohu /vyzberať 1/2 zo sumy dovolenky/. Niektoré cestovky to majú aj tak, že stačí obsadiť polovicu autobusu, ale potom sa miesta "zadara" krátia, teda je to potom zadarmo len jedno, alebo dve miesta. Ja som takto roky chodila na dovolenku, je to síce ťažká práca zohnať toľko ľudí, vybrať peniaze a prípadne zháňať náhradu, keď si to rozmyslia, ale oplatí sa. Samozrejme treba vybrať vhodnú a zaujímavú destináciu, kde sú také podmienky, ktoré vyhľadávajú ľudia a tiež je dôležitá cena.
Ak to mám teda zhrnúť, ako sa vyberá dovolenka:
1.ubytovanie - hotel, bungalov, chatky, stany- kemp / najlacnejší/, atď.
2.ubytovanie blízko mora, lacnejšie je ďalej od mora
3.strava- chutná dostatok, polopenzia, obľúbené sú švédske stoly
4.pláž - piesok, kamienky, kamene, skaly-brala
5.stromy-tieň na pláži
6.lokalita - kľudné prostredie, alebo rušné prostredie v blízkosti mesta, priamo v meste
7.obdobie - jún a september je lacnejší, /jún - nie je ešte teplé more/, september - už nechodia rodičia s deťmi - škola/.
8.vybraná destinácia čo najbližšie od SR je aj lacnejšia menej za dopravu
9.mať potrebnú zálohu od dovolenkárov k zaplateniu v čase, keď dávajú cestovky zľavy za skoré zaplatenie, sú to výrazné zľavy 13% -15% z ceny zas to závisí od cestovky, každá to má inak
10. desiaty bod by mal byť vlastne prvý, treba vystriehnuť kedy budú nové ponuky - katalógy od cestoviek, pružne nájsť vhodnú destináciu zabezpečiť počet /na celý autobus/, lebo dobré destinácie sa rýchlo vychytajú. Ale predtým si vytypovať ľudí, ktorí by na danú dovolenku išli.
11.zohnať potrebný počet dovolenkárov - záujemcov

Dobre sa organizuje v nejakej komunite, alebo zamestnaní / oznam na nástenku atď. orientačne si vytypuješ dovolenku - destináciu z katalógov predchádzajúceho roka.
Tak to skús, a máš dovolenku za 3000,0 Sk./100€/
Nech sa Ti to podarí a nezabudni, že je lepšie keď sa tomu budete venovať aspoň dve-dvaja, alebo všetci tí, ktorí pôjdu zadara.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mariavia Pozri príspevok
Ahoj,
ak chceš naozaj úplne lacnú dovolenku /týka sa to dovoleniek výlučne autobusom/: zaplatíš len pobytovú taxu, tiež sa tomu hovorí kúpeľný poplatok /to je počet dní pobytu krát pobytová taxa/ a k tomu zaplatíš poistenie /to je poistenie krát počet dní/.
Napr. u cestovky FIFO na cca. 7-dňovú dovolenku do Chorvatska Ti vyjde dovolenka na cca.100 €.
Ak zorganizuješ záujemcov o dovolenku počtom celý autobus 39-40 osôb, /počet miest na sedenie je daný autobusom, ktorý s Vami pôjde na dovolenku/ a dostaneš 3 až 4 dovolenky zadarmo /ale toto závisí od jednotlivých cestoviek - každá to má inak, treba si zistiť, ktorá má najviac miest zadarmo - teda len za cenu poistenia a pobytovej kúpeľnej taxy, čo sa oplatí/. Tak budeš mať pre seba a ďaľšie 2-3 osoby z Tvojej rodiny, alebo priateľov dovolenku za cca. 100 €. Treba mať však organizačné schopnosti a nájsť potrebný počet ľudí, ktorých zoženieš na dovolenku. Samozrejme najprv musíš obísť cestovky /február-marec keď budú už nové katalógy/, rýchlo vybrať vhodnú destináciu zarezervovať si ju a v určený čas /určuje si to tá konkrétna cestovka, ktorou pôjdete na dovolenku/ uhradiť za všetkých zálohu /vyzberať 1/2 zo sumy dovolenky/. Niektoré cestovky to majú aj tak, že stačí obsadiť polovicu autobusu, ale potom sa miesta "zadara" krátia, teda je to potom zadarmo len jedno, alebo dve miesta. Ja som takto roky chodila na dovolenku, je to síce ťažká práca zohnať toľko ľudí, vybrať peniaze a prípadne zháňať náhradu, keď si to rozmyslia, ale oplatí sa. Samozrejme treba vybrať vhodnú a zaujímavú destináciu, kde sú také podmienky, ktoré vyhľadávajú ľudia a tiež je dôležitá cena.
Ak to mám teda zhrnúť, ako sa vyberá dovolenka:
1.ubytovanie - hotel, bungalov, chatky, stany- kemp / najlacnejší/, atď.
2.ubytovanie blízko mora, lacnejšie je ďalej od mora
3.strava- chutná dostatok, polopenzia, obľúbené sú švédske stoly
4.pláž - piesok, kamienky, kamene, skaly-brala
5.stromy-tieň na pláži
6.lokalita - kľudné prostredie, alebo rušné prostredie v blízkosti mesta, priamo v meste
7.obdobie - jún a september je lacnejší, /jún - nie je ešte teplé more/, september - už nechodia rodičia s deťmi - škola/.
8.vybraná destinácia čo najbližšie od SR je aj lacnejšia menej za dopravu
9.mať potrebnú zálohu od dovolenkárov k zaplateniu v čase, keď dávajú cestovky zľavy za skoré zaplatenie, sú to výrazné zľavy 13% -15% z ceny zas to závisí od cestovky, každá to má inak
10. desiaty bod by mal byť vlastne prvý, treba vystriehnuť kedy budú nové ponuky - katalógy od cestoviek, pružne nájsť vhodnú destináciu zabezpečiť počet /na celý autobus/, lebo dobré destinácie sa rýchlo vychytajú. Ale predtým si vytypovať ľudí, ktorí by na danú dovolenku išli.
11.zohnať potrebný počet dovolenkárov - záujemcov

Dobre sa organizuje v nejakej komunite, alebo zamestnaní / oznam na nástenku atď. orientačne si vytypuješ dovolenku - destináciu z katalógov predchádzajúceho roka.
Tak to skús, a máš dovolenku za 3000,0 Sk./100€/
Nech sa Ti to podarí a nezabudni, že je lepšie keď sa tomu budete venovať aspoň dve-dvaja, alebo všetci tí, ktorí pôjdu zadara.
Mariavia,kebyze zozeniem cestovke bus plny ludi,tak by som chcel tu dovolenku zadarmo a plus este nejaku tu proviziu a nie este platit 100eur...je to nejako postavene na hlavu,zohnat 33 ludi a este aj platit...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Stanko máš pravdu. To je marketing na hlavu postavený ... . Alebo každé hrable vždy len k sebe hrabú - tak bolo zostrojené.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Manual Pozri príspevok
Stanko máš pravdu. To je marketing na hlavu postavený ... . Alebo každé hrable vždy len k sebe hrabú - tak bolo zostrojené.
JJ,Janko a este lepsie by bolo ak zozeniem plny bus,tak prenajmem bus,cez net zozeniem ubytko a ide sa na rodinny vylet... A cash zostane u mna v keseni...
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

mariavia...leeloonka chcela ako si uzit najlacnejsiu dovolenku pri mori a nie ako si uzit postresovu dovolenku po polrocnom organizovani a nahanani spolucestujucich...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ďakujem mariavia za odpoveď na môj príspevok

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mariavia,kebyze zozeniem cestovke bus plny ludi,tak by som chcel tu dovolenku zadarmo a plus este nejaku tu proviziu a nie este platit 100eur...je to nejako postavene na hlavu,zohnat 33 ludi a este aj platit...
stonka Pozri príspevok
mariavia...leeloonka chcela ako si uzit najlacnejsiu dovolenku pri mori a nie ako si uzit postresovu dovolenku po polrocnom organizovani a nahanani spolucestujucich...
Prosím, zdržte sa kritických komentárov....Nikto vás nenúti cestovať
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

alla66 Pozri príspevok
Ďakujem mariavia za odpoveď na môj príspevok





Prosím, zdržte sa kritických komentárov....Nikto vás nenúti cestovať
Neviem sice ako som mojim prispevkom kritizoval(a koho ),ale Ok uz som ticho!LEN NEVIEM OD KEDY JE NA PORADE ZAKAZANE POVEDAT SVOJ NAZOR?!S toleranciou k nazoru druheho voci diskutujucim to tu ide dole vodou...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať