Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja robím knedle podobne, ale varím ich vo vode. Mne knedle robené nad parou pripadajú ako parené buchty. Knedle ma naučila robiť moja mama keď som mala desať rokov. Odvtedy som ich povinne musela vždy robiť ja, aby som získala prax. Teraz knedle doma robím málo(nie je pre koho). Ja viac obľubujem zemiaky, ryžu, cestoviny.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
wagner Pozri príspevok
Ja robím knedle podobne, ale varím ich vo vode. Mne knedle robené nad parou pripadajú ako parené buchty. Knedle ma naučila robiť moja mama keď som mala desať rokov. Odvtedy som ich povinne musela vždy robiť ja, aby som získala prax. Teraz knedle doma robím málo(nie je pre koho). Ja viac obľubujem zemiaky, ryžu, cestoviny.
dobrá kuchárka môže začať podnikať a predávať knedle....kúpiť chutnú knedľu je umenie, niekedy mám pocit, ako keby som zjedla piliny
Naposledy upravil alla66 : 28.06.09 at 21:41
0 0
riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

Ja našťastie nemám problém s knedľou, (ujedajú mi z nej "nasucho" ešte pred obedom), ale po včerajšom zaváraní - s lekvárom. Varila som ho z čiernych ríbezlí a po snahe, aby nebol veľmi riedky, som to prešvihla a on je teraz veľmi hustý. Dá sa mu ešte nejako pomôcť?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
alla66 Pozri príspevok
dobrá kuchárka môže začať podnikať a predávať knedle....kúpiť chutnú knedľu je umenie, niekedy mám pocit, ako keby som zjedla piliny

A pre tie piliny naši odmietajú jesť kupovanú knedľu . Ja tiež len doma robím a jeden fakt je , že nie je nad domácu knedľu .
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

riga Pozri príspevok
Ja našťastie nemám problém s knedľou, (ujedajú mi z nej "nasucho" ešte pred obedom), ale po včerajšom zaváraní - s lekvárom. Varila som ho z čiernych ríbezlí a po snahe, aby nebol veľmi riedky, som to prešvihla a on je teraz veľmi hustý. Dá sa mu ešte nejako pomôcť?
Ak ho už máš vo flašiach, tak nie. Ale pred použitím ( dúfam, že ho nemusíš dolovať z fľaše, ako ja minulý rok ) ho zrieď s varenou vodou , keď ho budeš používať na koláč môžeš pridať aj troška rumu.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Zita5 Pozri príspevok
A pre tie piliny naši odmietajú jesť kupovanú knedľu . Ja tiež len doma robím a jeden fakt je , že nie je nad domácu knedľu .
Teraz asi nebudem veľmi pochválená, ale ja knedlu kupujem, ale nie takú parenú "pilinovú", ale varenú, a tá nemá chybu.
Kupujem ju v tržnici na Trnavskom mýte, mávajú od dvoch výrobcov, aj žemlové, aj bez žemlí a sú výborné.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Olice Pozri príspevok
Teraz asi nebudem veľmi pochválená, ale ja knedlu kupujem, ale nie takú parenú "pilinovú", ale varenú, a tá nemá chybu.
Kupujem ju v tržnici na Trnavskom mýte, mávajú od dvoch výrobcov, aj žemlové, aj bez žemlí a sú výborné.
Verím , veľmi záleží aj od výrobcu .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

riga Pozri príspevok
Ja našťastie nemám problém s knedľou, (ujedajú mi z nej "nasucho" ešte pred obedom), ale po včerajšom zaváraní - s lekvárom. Varila som ho z čiernych ríbezlí a po snahe, aby nebol veľmi riedky, som to prešvihla a on je teraz veľmi hustý. Dá sa mu ešte nejako pomôcť?
Dá, môžeš ho znova prevariť s potrebným množstvom kompótovej šťavy, nemusí byť práve z čiernych ríbezlí, a je to.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Prečo keď pečiem tortový plát mám v prostriedku hrb (teda toho plátu, nie na chrbte)? Ďakujem.
0 0
riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

Marína Pozri príspevok
Dá, môžeš ho znova prevariť s potrebným množstvom kompótovej šťavy, nemusí byť práve z čiernych ríbezlí, a je to.
Čučoriedka 5 Pozri príspevok
Ak ho už máš vo flašiach, tak nie. Ale pred použitím ( dúfam, že ho nemusíš dolovať z fľaše, ako ja minulý rok ) ho zrieď s varenou vodou , keď ho budeš používať na koláč môžeš pridať aj troška rumu.
ďakujem za obidve rady...najprv "vydolujem", potom zriedim a znovu povarim.


erzet Pozri príspevok
Prečo keď pečiem tortový plát mám v prostriedku hrb (teda toho plátu, nie na chrbte)? Ďakujem.
Ja ten hrb trochu eliminujem tým, že cesto vo forme rozotriem tak, aby pred pečením boli okraje vyššie ako stred
Naposledy upravil riga : 29.06.09 at 14:15
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
erzet Pozri príspevok
Prečo keď pečiem tortový plát mám v prostriedku hrb (teda toho plátu, nie na chrbte)? Ďakujem.
Tortovú formu vymastíš, dáš na spodok papier na pečenie a boky nemastíš - vtedy sa neurobí v strede torty hrb, alebo vymastiť dno a vysypať kokosom, dáme do nej cesto a upečieme.
Ak sa Ti predsa urobí hrb, po upečení preklop tortu o 180°...uvar si a po chvíli, ak chceš, môžeš ju otočiť naspäť...ja už neotáčam....(kto vidí, že je hore nohami?)

Doplním, teraz som našla na nete:

Vymazanie tortovej formy
Každá gazdinka, ktorá pečie, je zvyknutá vymazávať a múkou vysypávať formy (alebo používa papier na pečenie). Nie ale každá vie, že nie je len jeden spôsob vymazávania tortovej formy. Pokiaľ pripravujeme do tortovej formy šľahané cesto, vymazávame len dno formy (aby sa cesto počas pečenia neodkláňalo od stien). Pokiaľ ale pripravujeme trené cesto, vymazávame dno i boky formy. Na vysýpanie formy môžeme použiť buď hrubú múku, detskú krupicu alebo strúhanku. Pokiaľ použijeme namiesto vymazávania a vysýpania formy papier na pečenie, je najjednoduchšie, keď si tortovú formu roztvoríme, na dno položíme štvorec papiera, dno formy zovrieme okrajom formy, potom ju otočíme dnom hore a odstrihneme prečnievajúce zbytky papiera. Okraje formy nikdy nevykladáme papierom – vždy iba dno.
Naposledy upravil alla66 : 29.06.09 at 23:23 Dôvod: doplnenie príspevku
1 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

Aaaahojte Chystám sa dokúpiť nejaké nové zaujímavé formy na tortu. Všimla som si v ponuke na internete (svetpecenia.sk), že sú klas. formy a tiež ráfiky (bez dna). Tie ráfiky sú samozrejme oveľa lacnejšie. Má s tým niekto skúsenosť? Ja si to predstavujem tak, že sa to položí na plech a naplní cesto a dá upiecť... Je to tak? Nie je problém s "vytekaním"? Alebo sa to používa inak???
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

alla, kam chodis na tie chutne smajliky?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
JarkaL Pozri príspevok
alla, kam chodis na tie chutne smajliky?
Sťahujem z internetu
0 0
Blanka Š Blanka Š

Blanka Š je offline (nepripojený) Blanka Š

Milé gazdinky, ako treba prať uteráky aby zostali také mäkučké ako z reklamy na aviváž? Ja ich mám tvrdé ako plech, menila som prášok,/druh aj množstvo/,aviváž ,zmäkčujem vodu....a bez efektu.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
erzet Pozri príspevok
Prečo keď pečiem tortový plát mám v prostriedku hrb (teda toho plátu, nie na chrbte)? Ďakujem.
Skús cesto liať ku krajom do stredu sa dostane aj tak, potom do stredu daj špajdlu, voľakde som čítala, že tenký bambus, ale tak tenký, ako slamka, ešte som nenašla nikde taký tenký bambus, ani drevenú slamku. Pred dopečením, keď už budeš môcť otvoriť rúru, vytiahni špajdľu von. Už by si nemala mať "hrbatú" tortu, pokiaľ ovšem nerobíš naraz z 30 vajec.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Blanka Š Pozri príspevok
Milé gazdinky, ako treba prať uteráky aby zostali také mäkučké ako z reklamy na aviváž? Ja ich mám tvrdé ako plech, menila som prášok,/druh aj množstvo/,aviváž ,zmäkčujem vodu....a bez efektu.
Príčinou toho, že uteráky nie sú mäkké (predpokladám, že froté) môže byť druh froté, pretože nie je froté ako froté.
Ja používam väčšinou Lenor a nemám problém, ale existuje ešte jedna aviváž, špeciálne na froté uteráky - Kuschelweich. Dostať kúpiť už aj u nás, voľakedy dávno som si ho nechala nosiť z Rakúska. Vyskúšaj, ak nepomôže, tak už zrejme treba kúpiť len iné uteráky.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Blanka Š Pozri príspevok
Milé gazdinky, ako treba prať uteráky aby zostali také mäkučké ako z reklamy na aviváž? Ja ich mám tvrdé ako plech, menila som prášok,/druh aj množstvo/,aviváž ,zmäkčujem vodu....a bez efektu.
Nový froté uterák sa nesmie prať v horúcej vode a žehliť ...
starší uterák je mäkký, ak ho dáš na pár minút (kľudne hodina) do nádoby s teplou vodou a avivážou...v automatke, to nie je ono...

Kuschelweich nosil sb z Nemecka..je super...celkovo prac.prášky a aviváže zo zahraničia sú kvalitnejšie
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
erzet Pozri príspevok
Prečo keď pečiem tortový plát mám v prostriedku hrb (teda toho plátu, nie na chrbte)? Ďakujem.
Cesto do formy zásadne treba vliať od okrajov a samo sa zleje v prostriedku a po upečení nebude v strede plátu hrb.
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
DominikaDominika Pozri príspevok
Aaaahojte Chystám sa dokúpiť nejaké nové zaujímavé formy na tortu. Všimla som si v ponuke na internete (svetpecenia.sk), že sú klas. formy a tiež ráfiky (bez dna). Tie ráfiky sú samozrejme oveľa lacnejšie. Má s tým niekto skúsenosť? Ja si to predstavujem tak, že sa to položí na plech a naplní cesto a dá upiecť... Je to tak? Nie je problém s "vytekaním"? Alebo sa to používa inak???
Nemám skúsenosť s formou bez dna, neviem posúdiť, ako sa v nej pečie.....
...mám nepríjemnú skúsenosť s teflonovou formou z Tescomy..pri pečení mi cesto presakovalo - vytekalo z formy a mala som špinavú rúru a vôňu pripečeného cesta v byte ...formu som reklamovala a dostala som náhradnú novú ....tiež mi presakuje, ak pečiem krehšie - redšie cesto, ale nie tak veľa ako prvá...už som nemala odvahu ísť do predajne druhýkrát reklamovať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať