Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

A nejenom knedlíky, mají také "noky" ... /film Pelíšky/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...v poriadku ...
A rozdiel vieš ????
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Ahojte, aj ja by som potrebovala poradiť. Upečiem koláč, polejem ho čokoládou a pri krájaní sa mi ta čokoláda láme. Neuberá to na chuti, ale vyzerá to nie esteticky. Neviem ako koláč najkrájať tak pekne ako ked kupite v cukrárni a čokoláda nie je nikde popukaná. Skušala som talbičkovu čokoládu, aj také čokoládové dukátiky - poleva. Skusila som pridať do roztopenej čokoládovej polevy aj olej, a raz Ceru a nič. Tiež som ohrievala nôž nad horákom, aj vo vode a stále sa lámala. Poradte prosím ako pekne nakrájať čokoládový koláč.
Dík
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Mne cukrárka poradila pokrájať ešte kým nie je čokoláda úplne tuhá, alebo pred krájaním nahriať povrch koláča trošku fénom.
2 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Truch, veľmi sa ospravedlňujem, ani neviem, kedy sa mi podarilo stlačiť tlačítko zábavné! Teraz mi hlási, že prešiel čas na opravu. - chcela som dať užitočné! Určite je to veľmi dobrý recept, ja tiež robím podobné. Tak mi prosím Ťa prepáč.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

ZEvina Pozri príspevok
Truch, veľmi sa ospravedlňujem, ani neviem, kedy sa mi podarilo stlačiť tlačítko zábavné! Teraz mi hlási, že prešiel čas na opravu. - chcela som dať užitočné! Určite je to veľmi dobrý recept, ja tiež robím podobné. Tak mi prosím Ťa prepáč.

V pohode
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Deganova Pozri príspevok
Mne cukrárka poradila pokrájať ešte kým nie je čokoláda úplne tuhá, alebo pred krájaním nahriať povrch koláča trošku fénom.
Aj ja krájam čokoládu, keď je polotuhá.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Deganova Pozri príspevok
Mne cukrárka poradila pokrájať ešte kým nie je čokoláda úplne tuhá, alebo pred krájaním nahriať povrch koláča trošku fénom.
Sorry, Degan, ale mňa to fakt pobavilo. Nie som síce cukrárka a ani netvrdím, že sa to tak nemá robiť, ale to som ešte nepočula - fénovať zákusky... a hlavne v dobe energetickej krízy - neviem si predstaviť, kto behá s fénom napr. keď sa pečú /a krájajú/ zákusky na takú poriadnu dedinskú svadbu ... /čím nechcem povedať, že v meste nemôže byť "poriadna", t.j. niekoľkostoľuďová svadba - ale spravidla sa také nekonajú.../.
Ja ich krájam nožom, namočeným v horúcej /ale naozaj horúcej/ vode, a tesne pred krájaním ho utriem do servítky, aby z neho tá voda nekvapla na polevu, čo by nembolo veľmi estetické... robím to tak roky a je to O.K. - bez lámania polevy. A po každom zarezaní ten nôž opäť utriem servítkou, alebo umyjem, resp. "oblížem" prstom a až potom utriem, aby na ňom nezostali kúsky čokolády - aby aj ďalší rez bol čistý... a opäť ponorím do vody...
Alebo ako hovorila Ildikó v Susedoch - šup, šup, šup - namočím nožík...
Naposledy upravil Oliwa : 03.09.10 at 15:00
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Oliwa Pozri príspevok
Sorry, Degan, ale mňa to fakt pobavilo. Nie som síce cukrárka a ani netvrdím, že sa to tak nemá robiť, ale to som ešte nepočula - fénovať zákusky... a hlavne v dobe energetickej krízy - neviem si predstaviť, kto behá s fénom napr. keď sa pečú /a krájajú/ zákusky na takú poriadnu dedinskú svadbu ... /čím nechcem povedať, že v meste nemôže byť "poriadna", t.j. niekoľkostoľuďová svadba - ale spravidla sa také nekonajú.../.
Ja ich krájam nožom, namočeným v horúcej /ale naozaj horúcej/ vode, a tesne pred krájaním ho utriem do servítky, aby z neho tá voda nekvapla na polevu, čo by nembolo veľmi estetické... robím to tak roky a je to O.K. - bez lámania polevy. A po každom zarezaní ten nôž opäť utriem servítkou, alebo umyjem, resp. "oblížem" prstom a až potom utriem, aby na ňom nezostali kúsky čokolády - aby aj ďalší rez bol čistý... a opäť ponorím do vody...
Alebo ako hovorila Ildikó v Susedoch - šup, šup, šup - namočím nožík...
Áno,ja to tiež robím tak,že namáčam nôž do horúcej vody a potom krájam.
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

lorelei Pozri príspevok
POradte mi prosim, ako vysmazate rezne alebo kuracie stehna v trube, ked je toho aj a dva plechy pre viac osob? Na kolko stupnov mate trubu, kolko oleja a ako dlho cca... DIk, lebo fasirky si takto robim, ale to su zeleninove a nie su mastne, ale tu treba mat tie "priezle" poriadne a masko stavnate ...tak by som bola rada, lebo ma to caka o dva tyzdne.

Podľa toho či vysmážaš kuracie stehná (tie sú hrubšie) alebo rezne (tie sú tenšie). Tak či tak musíš mať ten olej horúci, aby sa ti strúhanka neprilepila. Oleja netreba veľa cca tak 3-4 mm na výšku. Ako vložíš rezne do oleja, olej sa troška ochladí, takže sleduješ mäso aby tak jemne sa pražilo. A pečieš podľa toho čo vidíš: ak je už pekná chrumkavá kôrka, tak otočíš. Neviem to takto odhadnúť lebo každé mäso je iné, a aj trúba, ja si myslím že si to môžeš vyskúšať trebárs na nejakom menšom množstve mäsa v rajnici (bacha na umelé uši). Ja takto robím aj karfiol (brokolicu, kaleráb), len ho pootáčam zo všetkkých strán a nemusím ho predtým povariť - udusí sa a aj upečie v tej rúre.
2 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

hubatá Pozri príspevok

Podľa toho či vysmážaš kuracie stehná (tie sú hrubšie) alebo rezne (tie sú tenšie). Tak či tak musíš mať ten olej horúci, aby sa ti strúhanka neprilepila. Oleja netreba veľa cca tak 3-4 mm na výšku. Ako vložíš rezne do oleja, olej sa troška ochladí, takže sleduješ mäso aby tak jemne sa pražilo. A pečieš podľa toho čo vidíš: ak je už pekná chrumkavá kôrka, tak otočíš. Neviem to takto odhadnúť lebo každé mäso je iné, a aj trúba, ja si myslím že si to môžeš vyskúšať trebárs na nejakom menšom množstve mäsa v rajnici (bacha na umelé uši). Ja takto robím aj karfiol (brokolicu, kaleráb), len ho pootáčam zo všetkkých strán a nemusím ho predtým povariť - udusí sa a aj upečie v tej rúre.
Ak môžem poznamenať,že ja by som rezne nevysmážala v rúre,aj keby som mala 20 ľudí,ale dala by som 2 panvice na platne sporáka a pri smažení ich prikryla pokrývkou a pritom zmiernila vyhrievanie.V rúre pečiem len rôzne fašírky.
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ale pri tých panviciach musíš stáť a keď ich robíš v rúre, tak sú aj rýchlejšie, zdravšie, mäkkulinké a nemusíš pri nich stáť. Preto ich rada robím v rúre.
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
kačer Pozri príspevok
Ahojte, aj ja by som potrebovala poradiť. Upečiem koláč, polejem ho čokoládou a pri krájaní sa mi ta čokoláda láme. Neuberá to na chuti, ale vyzerá to nie esteticky. Neviem ako koláč najkrájať tak pekne ako ked kupite v cukrárni a čokoláda nie je nikde popukaná. Skušala som talbičkovu čokoládu, aj také čokoládové dukátiky - poleva. Skusila som pridať do roztopenej čokoládovej polevy aj olej, a raz Ceru a nič. Tiež som ohrievala nôž nad horákom, aj vo vode a stále sa lámala. Poradte prosím ako pekne nakrájať čokoládový koláč.
Dík
Pokiaľ nie je poleva úplne tuhá, treba nožom naznačiť rezy....nie je to ťažké, netreba sa báť. ...režeš ako do masla..... veľkosť zákuskov si určíš sama.
Po stuhnutí polevy pokračuješ v naznačených rezoch a už môžeš krájať celý zákusok až po plech. Čokoládová poleva bude ako z cukrárne
3 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

hubatá Pozri príspevok
Ale pri tých panviciach musíš stáť a keď ich robíš v rúre, tak sú aj rýchlejšie, zdravšie, mäkkulinké a nemusíš pri nich stáť. Preto ich rada robím v rúre.
Možno máš pravdu,ale ja ich mám radšej pod dozorom a stojím pri tom.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

jackguelina Pozri príspevok
Ak môžem poznamenať,že ja by som rezne nevysmážala v rúre,aj keby som mala 20 ľudí,ale dala by som 2 panvice na platne sporáka a pri smažení ich prikryla pokrývkou a pritom zmiernila vyhrievanie.V rúre pečiem len rôzne fašírky.
Ja pri väčšom počte ľudí /raz za čas/ vytiahnem fritézu - vtedy sa to oplatí... Je to rýchle, čisté, vo väčšom množstve oleja sa vysmaží naraz viac kusov a rovnomerne...
Ak nie je k dispozícii, možno by Ti niekto na túto príležitosť požičal - rodina, suseda...
A na plechu /tiež raz za čas/ smažím, resp. pečiem fašírky - bez masti či oleja, len trochu obalené v strúhanke na papieri na pečenie - nám úplne stačí tá masť, čo pustí mäso...

Inak zaujímavé sledovať, ako sa tu miešajú tie podtémy, či skôr chute - najprv čokoláda, potom rezne... ako u tehotných žien... Chuťové kalíšky dostávajú zabrať - normálne začínam slintať...
Naposledy upravil Oliwa : 03.09.10 at 18:26
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá neviete náhodou mám ryžové slíže po uvarení a zliatí opláchnuť vodou? a potom dať olej aby sa nezlepili?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Práve včera si kolegyňa "varila" v práci takú tú čínsku sáčkovú - s ryžovými rezancami. Boli široké asi pol cm a dlhé, tak si ich lámala do misky...
Ešte som ich nejedla ani nerobila, ale mňa zatiaľ vizuálne neoslovili - také bez farby, chuti a vône - ako z priesvitného papiera. Ale to bol len môj "umelecký dojem" - možnože chuť je o niečom inom.

Ak ich robíš prvý raz, ja by som ich rozdelila na dve časti - jednu urobila tak a druhú onak - ako si písala - a sama uvidíš, čo Ti viac bude vyhovovať...
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Oliwa Pozri príspevok
Práve včera si kolegyňa "varila" v práci takú tú čínsku sáčkovú - s ryžovými rezancami. Boli široké asi pol cm a dlhé, tak si ich lámala do misky...
Ešte som ich nejedla ani nerobila, ale mňa zatiaľ vizuálne neoslovili - také bez farby, chuti a vône - ako z priesvitného papiera. Ale to bol len môj "umelecký dojem" - možnože chuť je o niečom inom.

Ak ich robíš prvý raz, ja by som ich rozdelila na dve časti - jednu urobila tak a druhú onak - ako si písala - a sama uvidíš, čo Ti viac bude vyhovovať...
Sackova, fuuuj Ale v kazdom pripade mozem odporucit cinsku ostrokyslu polievku. Lahodka.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Slayer666 Pozri príspevok
Sackova, fuuuj Ale v kazdom pripade mozem odporucit cinsku ostrokyslu polievku. Lahodka.
No tak takú robí náš čínsky "Fero" v ázijskom bistre, kam sa dá zájsť počas obedňajšej prestávky. Aj som po nej veľakrát pokukovala, ako si ju objednávajú iní, ale obyčajne sa tam vždy príde práve vtedy naobedovať aj nejaká početná rómska rodinka so svojím potomstvom, ktorá nemá čas variť, a tak ma vždy prešla chuť, keď tým detvákom pod nosom bolo vidieť niečo nápadne pripomínajúce práve tie priesvitné ryžové rezance...
Ja som si občas dala jedlo zabaliť do polystyrénového "nosáčka" so sebou, ale teraz už ani to nie...
Á propos, aj im prispieva na "gastráče" zamestnávateľ, či ROH, alebo ako to u nich funguje, keď sa tam tak periodicky vyskytujú? Toto keby mi tak niekto vysvetlil... - žeby nejaký minister?
Ááááááá, už to mám, však to im prispievam vlastne ja /a Vy/ - na sociálne dávky... - to sa má táto sociálne odkázaná minoritná /zatiaľ !/ skupina naozaj zle, keď je "odkázaná" na reštauračnú stravu...
Naposledy upravil Oliwa : 03.09.10 at 20:48
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, poradíte? Doma máme plynový sporák s plynovou rúrou. V rôznych receptoch býva často uvedená teplota, na akej treba piecť. Plynová rúra nemá termostat, tak akej asi polohe by zodpovedalo napr. takých 220? Na plno, na polovicu, ešte slabšie?
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať