Zavrieť

Porady

Čo je to za rastlinu?

Zdravim vsetkych, prosim Vas, pomozte mi zistit, ako sa vola rastlina na prilozenych fotkach. Je polihava, ci popinava s oporou, kvitne tmavoruzovymi, lievikovitymi kvetmi a na zimu vraj musi dnu. Jediny rozkvitnuty kvet som nestihla odfotit, odpadol, na fotke su puky. Chcela by som vediet, ake ma tento kvet poziadavky na stanovisko a tak. Ospravedlnte horsiu kvalitu zaberov, k dispozicii bol iba mobil. Dakujem!!!
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

JOSCH Pozri príspevok
Je to sandevila naozaj krasne vyrastie prezimuje aj na schodiskach vo vykurovanych bytoch.Potrebuje ale svetlo a netreba ju strihat. Vydel som aj v zltej farbe.Je to parada.
Keď som dala do google sandevilu, tak mi ponúkol iba sundavile a to mám. Ale ujo google nepozná sandevilu, žiaľ.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

wagner Pozri príspevok
A je to mrazuvzdorné? Pretože to mám zasadené na záhrade - na otvorenom priestranstve.
wagner, ja mám pocit, že josch odpovedal na úplne prvú otázku v téme...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

arizona Pozri príspevok
wagner, ja mám pocit, že josch odpovedal na úplne prvú otázku v téme...
Myslela som že odpovedal na môj dotaz. Máš pravdu, to je tak, keď niekto píše odpoveď a necituje. Ďakujem za upozornenie.
0 0
JOSCH JOSCH

JOSCH je offline (nepripojený) JOSCH

wagner Pozri príspevok
A je to mrazuvzdorné? Pretože to mám zasadené na záhrade - na otvorenom priestranstve.
Tak som trochen zazmatkoval sory.Ale mame doma aj ten ibisek v skalke uz asi 10 rokov je to krasny vankus v lete.
Naposledy upravil JOSCH : 29.10.09 at 17:14
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
wagner Pozri príspevok
A je to mrazuvzdorné? Pretože to mám zasadené na záhrade - na otvorenom priestranstve.
Nepoznám názov, ale pestuje sa to bežne vonku. Len neviem, či to prezimuje, alebo vyrastie na jar /samo/ zo semien.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ja som sa tiež popozerala kade, tade, ale nenašla som to. No, ale hlavne že ako aviator, píše, vyrastie na jar zo semien.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Chcela som sa poradiť. Dostala som kvety v takej plechovej nádobe. Pestujete niekto v niečom podobnom? Nemá to žiadne otvory. Ja to rozmýšľam presadiť do kvetináča a každé zvlášť. Chcela som sa spýtať na názvy kvetov. Poznám to červené je kalanchoa, potom dracéna, krotónovec strakatý a hypoestes zhora červené listy zdola zelené? Ďakujem
PA300213.jpg  
PA300215.jpg  
PA300216.jpg  
PA300219.jpg  
1/1
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Zdenka175 Pozri príspevok
Chcela som sa poradiť. Dostala som kvety v takej plechovej nádobe. Pestujete niekto v niečom podobnom? Nemá to žiadne otvory. Ja to rozmýšľam presadiť do kvetináča a každé zvlášť. Chcela som sa spýtať na názvy kvetov. Poznám to červené je kalanchoa, potom dracéna, krotónovec strakatý a hypoestes zhora červené listy zdola zelené? Ďakujem
Ta ruzova kvetinka je fitonia, je vela druhou, od zelenych az po ruzove s vyraznou zilnatinou. Odborne knihy pisu ze sa jej nedari velmi dobre v suchych teplych bytoch, no ja ju pestujem uz dlhe obdobie a myslim ze sa jej dobre dari....Potrebuje vysoku vlhkost vzduchu, takze ju sem tam orosim a to je vsetko )) Inak asi by som Ti dala za pravdu a tuto kvetinovu kompoziiciu by som porozsadzala, tak kvetinky ovela lepsie vyniknu...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

zena Pozri príspevok
Ta ruzova kvetinka je fitonia, je vela druhou, od zelenych az po ruzove s vyraznou zilnatinou. Odborne knihy pisu ze sa jej nedari velmi dobre v suchych teplych bytoch, no ja ju pestujem uz dlhe obdobie a myslim ze sa jej dobre dari....Potrebuje vysoku vlhkost vzduchu, takze ju sem tam orosim a to je vsetko )) Inak asi by som Ti dala za pravdu a tuto kvetinovu kompoziiciu by som porozsadzala, tak kvetinky ovela lepsie vyniknu...
No hodila som názov fitonia do gogla a asi je to ona. Iste ich odsadím.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
wagner Pozri príspevok
Je toto kvetina, alebo burina? Rastie mi to na záhrade a neviem čo s tým. Vyhodiť?
Príspevok 30, fotky sa neodcitovali
...melú pomaly, ale isto http://images.google.sk/images?q=euphorbia%20lathyris&oe=utf-8&rls=org.mozilla:skfficial&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=sk&tab=wi
vyzerá to tak, ta ňe?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

aviator Pozri príspevok
Ďakujem, je to ona. Už viem aspoň názov
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

V záhrade nám rastie strom, momentálne je celý zakvitnutý,proste nádherný Myslím,že by to mohla byť sakura,alebo niečo podobné.
Nepoznáte?? Po odkvitnutí má plody podobné čerešniam,len sú tvrdé ako kameň.
06052010240.jpg  
06052010259.jpg  
06052010261.jpg  
1/1
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

truch Pozri príspevok
V záhrade nám rastie strom, momentálne je celý zakvitnutý,proste nádherný Myslím,že by to mohla byť sakura,alebo niečo podobné.
Nepoznáte?? Po odkvitnutí má plody podobné čerešniam,len sú tvrdé ako kameň.
Mne to skôr pripadá ako nejaká okrasná jabloň, napr. Malus "Courtarou" COCCINELLA®
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Silvernola Pozri príspevok
Mne to skôr pripadá ako nejaká okrasná jabloň, napr. Malus "Courtarou" COCCINELLA®
Hľadala som na nete a nič podobné som nenašla. Jabloň to asi nebude, má plody podobné čerešni /nejedlé/
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Silvernoa ma pravdu, je to diva jablon, tiez ju mam na inej stranke, pozri tu
http://zahrada.artmama.sk/krasy-prirody/oblubeny-strom
je krasny, ked kvitne, ale vlastne cely rok
1 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

truch Pozri príspevok
V záhrade nám rastie strom, momentálne je celý zakvitnutý,proste nádherný Myslím,že by to mohla byť sakura,alebo niečo podobné.
Nepoznáte?? Po odkvitnutí má plody podobné čerešniam,len sú tvrdé ako kameň.
Sakura je japonska ceresna a aj tak kvitne, takze sakura urcite nie
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Iconka Pozri príspevok
Silvernoa ma pravdu, je to diva jablon, tiez ju mam na inej stranke, pozri tu
http://zahrada.artmama.sk/krasy-prirody/oblubeny-strom
je krasny, ked kvitne, ale vlastne cely rok
Ten môj strom je možno prerastený krík, nemá také plné a husté kvety ako ten na priloženom obrázku,podobajú sa skôr na dulovec. Lístky má tiež bordové. Na jeseň odfotím aj tie jeho plody, možno sa bude dať určiť podľa nich.
Vďaka Vám za ochotu, nech už je to čokoľvek, kvitne to nádherne
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Skúsila som tie kvety odfotiť z blízka, možno ich je lepšie vidieť
06052010252.jpg  
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Okrasných jabloní a botanických druhov je snáď aj niekoľko stovák. Medzi nimi nájdeš aj tú svoju.
1 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Aj ta na mojej fotke je najskor bordova, potom takto zakvitne a napokon ma cervene bobule. Ver, ze to je diva jablon
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať