Zavrieť

Porady

Čo je to za rastlinu?

Zdravim vsetkych, prosim Vas, pomozte mi zistit, ako sa vola rastlina na prilozenych fotkach. Je polihava, ci popinava s oporou, kvitne tmavoruzovymi, lievikovitymi kvetmi a na zimu vraj musi dnu. Jediny rozkvitnuty kvet som nestihla odfotit, odpadol, na fotke su puky. Chcela by som vediet, ake ma tento kvet poziadavky na stanovisko a tak. Ospravedlnte horsiu kvalitu zaberov, k dispozicii bol iba mobil. Dakujem!!!
Usporiadat
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Chce mať zimný klud ale nie pri izbovej teplote zrejme ale v nevykurovanej miestnosti okolo 10 stpňov a keď ju prenášaš dnu musíš poliať horúcou vodou inak listy trpia pretože zem sa ohreje neskôr než vzduch a tak je nerovnováha medzi teplotou koreňou a nadzemnej časti a tým rastlinba veľmi trpí. Snaží sa zhodiť listy hoci inak by si ich ponechala.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Asi mas pravdu Wabi. Len ja mam problem s prezimovanim vsetkych letnych kvetin. V dome je teplo, zimnu zahradu nemame a v pivnici s angl. dvorcami je takmer tma. Prezimuju mi tam len oleandre, ktore mi opadnu, a potom trva cele leto nez zakvitnu. Ostatne kvetiny mi tam vzdy vykapali. Tak neviem ci to mam risknut, alebo ju pomaly susit v izbe...
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Zhanam nejake info o tejto kvetinke, poznate ju niekto?
IMG_2036.jpg  
IMG_2035.jpg  
IMG_2032.jpg  
IMG_2037.jpg  
IMG_2039.jpg  

1/1
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Je to Lantana: http://www.zahrada-sk.com/a/sk/1572-...amara-lantana/
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

rennka Pozri príspevok
Dakujem Wabi, Valcake. Te kvety su prekrasne, no mne este nekvitla. Neviem co robim zle, co sa jej nepaci. Presadila som ju, v lete hnojila a kvetov nikde. Este horsia bude zima, ked listky uz teraz pomaly schnu a opadavaju, neviem ci sa dozije do leta
Moja znama ma taku akoby "zimnu "zahradu",ibaze tam ma podlah.kurenie a zime stabilnu teplotu okolo 30st.!
Vsetky kvety tam prezimiju,polozene na zemi,medzi nimi aj mucenky. sice listky opadavaju, rastlina vyzera akoby uschnuta,ale na jar znovu ozelenie.Polieva trochu raz tyzdenne.
Tiez sa kazdy rok cudujem, ze vsetky kvietky preziju...
Takze, za pokus to stoji,drzim palce
2 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

dakujem Valcake, dalsia pekna kvetinka s problemom zimovania....
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

rennka Pozri príspevok
Ahojte, poznate niekto tuto kvetniku? Ako sa treba o nu starat? Dostala som ju kedysi davno, vzdy v zime mi takmer vyschne, na jar ju dam von a tam sa nadherne preberie. Teraz uz zasa zacina blednut a zhadzovat listy. Co mam s nou robit?
Ahoj rennka, kamoška má takú mučenku a pýtala som sa jej ako ju zimuje. Má ju na parapete v neprekúrenej izbe, ale keď jej zhodí listy, tak ostrihá. Treba polievať aj v zime, len nie prelievať. Vždy sa jej preberie a kvitne celé leto vonku na terase..držím palce!
1 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dakujem za Vase rady poradacky
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Túto rastlinku som kúpila na jar Kauflande, uvádzali že je to Pepino Gold, ale vyklubalo sa z nej niečo úplne iné - a neviem čo. Cez leto krásne kvitla bielymi malými kvietkami na koncoch dlhých stoniek, ale plody nemala žiadne. Nepoznáte ju niekto? Dá sa prezimovať? Ďakujem za každú pomoc.
kvet 1.JPG  
kvet 2.JPG  
kvet 3.JPG  
kvet 4.JPG  
1/1
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

Pepino Gold to asi nie je. Aj keď malá podobnosť by tu bola. Stonky drevnatejú, listy sú tiež podobné, ale pepíno kvitne fialovým kvetom. Túto rastlinku, ktorú si odfotila tiež mám, krásne kvitne celé leto, dá sa prezimovať podobne ako ťahavý muškát. Ja jej vždy pri odložení na zimu mladé výhony riadne skrátim, dám ju do hladnej miestnosti spolu s muškátmi a občas ju treba poliať, ale len toľko aby nevyschla. Ani ja neviem ako sa volá, lebo tiež som si ju raz na jar zo zvedavosti kúpila na trhu. Mám túto rastlinku už viac rokov a obnovujem si ju tiež tak ako muškáty. Kupovala som ju ako kvet, čiže asi to nie je plodová rastlina. V auguste najneskôr v septembri si pár odrezkov zasadím do zeme. Vždy zasadím viacej odrezkov, lebo sa príjmajú ťažšie ako muškáty a ja som lenivá robiť to odborným postupom. Kúpiť si vhodnú zem, zakoreňovač... to nie. Odrezky len tak napichám do bedničky a zem dám len obyčajnú zo záhrady. A vždy sa mi pár rastliniek ujme.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

mne sa to podobá na Solanum jasminoides
http://www.exoflora.sk/modules/news/...php?storyid=60
2 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Podľa mňa je to pepino.... nemusí kvitnúť na fialovo...je veľa variet. ....ale možno sa mýlim ....perfektný návod je tu

http://www.pepinogold.cz/pestovani.htm

Ja som pestoval podľa toho tento rok prvýkrát pepino a príjemne ma prekvapilo...
Až to nie je pepino tak nejaké ine solanum...
http://gardenerstips.co.uk/blog/flow...lower-climber/
Až chceš prídi si na jar,až mi to neskape pre odrezky,alebo ti odrežem aj z koreňom teraz...máš to kúsok



Naposledy upravil Milas265 : 13.11.11 at 20:58
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Pepino to samozrejme nie je. Je to to solanum jasminoides určite.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

nepoznáte náhodou niekto toto:

[IMG]C:\Documents and Settings\A\Desktop\Nový priečinok\2011 213[/IMG]

príde mi to ako kaktus alebo sukulent, ale vôbec to nemôžem náisť.
Dnes som to ukoristila na urade. Bolo to dosť velké.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

no fain, ako tam dostať ten súbor???
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

takže dúfam že to už pôjde
2011 213.jpg  
2011 212.jpg  
1/1
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Ďakujem všetkým za pomoc, už som si istá že to je Solanum jasminoides, utvrdil ma v tom článok, na ktorý poslal(a) link Silvernola. Je to pekná rastlinka, na jar ju namnožím a nasadím do hrantíkov hustejšie, lebo kvety sú len na koncoch dlhých výhonov.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Sharon, aj ja mám Solanum- Jasmín. Sú aj ťahavé, ale na poslednom obrázku je neťahavý. Ťahavý som dala v lete s črepníkom medzi ruže a vyzeralo to pekne. Keď chceš mať viac kvetov, treba zaštipovať konce, vtedy sa rozvetví a bude mať viac kvetov.
Jasmín ťahavý 22.8..jpg  
Ľuľok. Jazmínovka.jpg  
Jasmín ťahavý 23.8..jpg  
Snímka1872.jpg  
Jasmínovka 17.7..jpg  

1/1
3 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

Ešte dodám niečo do diskusie - pepíno vezus jasminoides.

Sharon, podľa hore uvedených príspevkov Solanum jasminoides si ideš prezimovať. Pôvodne si chcela mať pepino, tak si ho na jar tiež môžeš zaobstarať. Ľahko sa pestuje a rozmnožuje. Za starostlivosť v jeseň chutná odmena. Plody dozrievajú postupne a u nás - podhorská oblasť ich oberám približne od konca augusta do konca roka. Pred prvým mrazom v jeseň šup dnu napr. do skleníka a potom dozrejú aj na schodišti. Pepino pri dobrej zálievke a hnojení rastie veľmi bujne a na jednej rastlinke som mala aj 10 plodov.

Pri zimovaní sa mi občas objavia na týchto dvoch rastlinkách vošky. Postriekam ich saponátovým roztokom. Aj cez leto, hlavne z jari sa na jasminoides-e občas objavia ešte vošky. Záleží podľa počasia. Na pepíno, keď mám na záhrade posadené zemiaky priletí pásavka zemiaková a to je nepríjemné. Pásavka žerie celú rastlinu aj plody. Likvidovala som ju mechanicky a časť plodov som zachránila a po tejto skúsenosti pepíno umiestňujem čo najďalej od zemiakov.

Toľko z mojich amatérskych skúsenosti a ak sa mi poradí prikladám foto môjho pepína.
P1030940.jpg  
IM002376.jpg  
IM002379.jpg  
IM002380.jpg  
IM002381.jpg  

1/1
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať