Zavrieť

Porady

Čo je to za rastlinu?

Zdravim vsetkych, prosim Vas, pomozte mi zistit, ako sa vola rastlina na prilozenych fotkach. Je polihava, ci popinava s oporou, kvitne tmavoruzovymi, lievikovitymi kvetmi a na zimu vraj musi dnu. Jediny rozkvitnuty kvet som nestihla odfotit, odpadol, na fotke su puky. Chcela by som vediet, ake ma tento kvet poziadavky na stanovisko a tak. Ospravedlnte horsiu kvalitu zaberov, k dispozicii bol iba mobil. Dakujem!!!
Usporiadat
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Silvernola Pozri príspevok
Sybilium mariánske, inak pestrec mariánsky
Semená sa používajú pri ochoreniach pečene, sú súčasťou mnohých farmako terapeutík.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

daria29 Pozri príspevok
Ďakujem arizona.možem to nechať ako ozdobnu zelinu.dnes som 2 ks objavila ,ako mi rastu.
Euphorbiíí (ľudovo mliečnik)je veľmi veľa druhov. Tiež mám zopár druhov.
Ak sa Ti páčia, môžeš ich nechať. Ale ich "šťava" je mierne jedovatá, takže ,môže vyvolať podráždenie kože u citlivejších osôb, takže radšej dôkladne poumývať ruky , ak sa mlieko dostane na kožu.
http://www.google.sk/images?q=EUPHOR...N&hl=sk&tab=wi
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pomôžte mi prosím identifikovať tento kvet. Rastie už veľa rokov na chalupe, a teraz po dlhej dobe kvitne.
IMG_1612.jpg  
IMG_1613.jpg  
IMG_1614.jpg  
IMG_1615.jpg  
1/1
1 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

Žabinka Pozri príspevok
Pomôžte mi prosím identifikovať tento kvet. Rastie už veľa rokov na chalupe, a teraz po dlhej dobe kvitne.
Je to Yucca filamentosa - Juka vláknitá.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Samir Pozri príspevok
Je to Yucca filamentosa - Juka vláknitá.
Ďakujem za pomoc. Podľa názvu som si konečne našla údaje o kvete a ako sa oň starať. Doteraz si na chalupe len rástla a tohto roku aj zakvitla, bez akejkoľvek starostlivosti. Muž ju chcel vyhodiť, no už mu to nedovolím.
http://www.garten.cz/a/cz/5494-yucca...juka-vlaknita/
http://www.garten.cz/a/cz/5877-yucca...juka-vlaknita/
1 0
LesnáVíla LesnáVíla

LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

Dobrý večer prajem :-)
Potrebovala by som poradiť....sme si kúpili dom a naraz som objavila tam takúto rastlinku, neviete mi prosím poradiť čo je to za rastlinku ? Aj vonia tak limetkovo alebo citrusovo. Ďakujem za pomoc .




PA230022.jpg  
PA230021.jpg  
PA230020.jpg  
1/1
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
ahoj, toto je citronovy muskat
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Je to typ muškátu pelargonie v zime nemôže byť vonku treba ho dať na chladnejšie miesto ale k oknu aby mal svetlo
0 0
LesnáVíla LesnáVíla

LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

ďakujem pekne za odpovede
A starosť o túto rastlinu je taká istá ako u ostatných muškátov???
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

LesnáVíla Pozri príspevok
ďakujem pekne za odpovede
A starosť o túto rastlinu je taká istá ako u ostatných muškátov???
Ano,len pozor! je hakliva na vosky... viac sleduj
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

pripajam svoje obrazky rastliny, pravdepodobne bodliak, ale aky? Ma krasnu modru farbu a cim je suchsi (nechala som ho vysusit), tym je modrejsi.
27102011047.jpg  
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Mám ju tiež a bola som presvedčená, že sa jedná o nejaký druh štetky. Ale ujo google mi to nepotvrdil
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Je to Kotúč-Eryngium
Naposledy upravil Valcake : 29.10.11 at 19:08
Kotúč modrý.. Eryngium.jpg  
Kotúč -Eryngium 14.7.09.jpg  
1/1
1 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Ano, dakujem. Nejak som sa dopatrala
0 0
rennka rennka

rennka je teraz online rennka

Ahojte, poznate niekto tuto kvetniku? Ako sa treba o nu starat? Dostala som ju kedysi davno, vzdy v zime mi takmer vyschne, na jar ju dam von a tam sa nadherne preberie. Teraz uz zasa zacina blednut a zhadzovat listy. Co mam s nou robit?
P1030942.jpg  
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ide zrejme o mučenku "kristovu korunu". známe sú jej jedlé plody "maracuja", Mám viacero odrôd jedna z nich dokonca pomerne mrazuodolná popínavka vydrží až okolo -15 až 20, častejšie sa však pestuje ako izbovka s peknými veľkými ako by pavučinovými najčastejšie bielomordrými kvetmi...
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake





Múčenka pleťová

Mučenka, Passiflora incarnata L., Granadila (kvet vášne, Kristova koruna)

Výskyt: Bylinka pochádza z Brazílie a z juhu Spojených štátov amerických. Keď španielski dobyvatelia objavili bylinku s jedlými plodmi, videli v jej kvetoch symbol umučenia Krista - tyčinky predstavovali ukrižovanie, purpurové vlákna tŕňovú korunu a blizny sa zoskupovali do tvaru kríža.
Zber: Predmetom zberu sú nadzemné časti s kvetmi, prípadne plodmi.
Uplatnenie: Múčenka - rovnako známa aj ako Maracuja - pre svoje relaxačné a upokojúce, osviežujúce a čistiace účinky. Používa sa v alternatívnej medicíne ako prostriedok proti nespavosti, upokojenie nervového napätia a proti migréne. Jej vôňa je zmesou sladkých kvetov a citrusu.
Upozornenie: Vysoké dávky vyvolávajú bolesť hlavy.
Zaujímavosť: Vo Francúzsku v 1916 roku aplikovali bylinku vyslúžilcom ako prostriedok zbavujúci strachu z vojnových hrôz.

http://www.tvojdom.sk/zahrada/staros...nka-jedla.aspx
http://www.citrusy.cz/2003081203-mucenka-passiflora
http://www.ceskestavby.cz/rostliny/mucenka-passiflora/

...veľmi dobré popisy pre pestovanie
2 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Pekne si to vygúglila. To že to zbavuje strachu som ani nevedel. Mali by to politici teraz plošne aplikovať voličom a ako protikrízové opatrenie najlepšie v celej EU.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

0 0
rennka rennka

rennka je teraz online rennka

Dakujem Wabi, Valcake. Te kvety su prekrasne, no mne este nekvitla. Neviem co robim zle, co sa jej nepaci. Presadila som ju, v lete hnojila a kvetov nikde. Este horsia bude zima, ked listky uz teraz pomaly schnu a opadavaju, neviem ci sa dozije do leta
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať