Zavrieť

Porady

Vymáhanie pohľadávok

Zdravim Vas,
prosim Vas o radu aky najlepsi postup zvolit pri vymahani pohladavok?
Samozrejme za predpokladu dodrzania vsetkych pravnych predpisov, ktore sa toho tykaju.

Momentalne som rozposlal upomienky.
Aky dalsi krok mam zvolit, pokial na upomienky nebude ziadna reakcia.

Kamoska mi radila, aby som poslal este jednu a nasledne odsuhlasenie zostatkov.
A ked budem mat v rukach potvrdenie o odsuhlaseni zostatkov poslat pokus o zmier a az potom to nasledne riesit cestou sudu.

Je to dobry postup?
Alebo mate zauzivane ine postupy.
Prosim vas o radu.
Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
heja3 Pozri príspevok
Mám už vydaný platobný rozkaz. Medzičasom dlžník uhradil zbytok pohľadávky, ale máme na rozkaze uplatnené úroky + trovy.
Vystavujete na tieto sumy normálne faktúry, alebo máte ako podklad platobný rozkaz?
Nereagujem síce na tvoju otázku, ale prosím ťa, keď už si prešla všetkým, nemáš vzor na podanie na súd, bola by som veľmi vďačná aby som dodržala všetky náležitosti.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Asi takto....
1 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
VĎAKA, stručné jasné.
0 0
macage macage

macage je offline (nepripojený) macage

Ešte pred riešením cez súd a zaplatením súdnych poplatkov by som Vám doporučil riešiť pohľadávky cez inkasnú spoločnosť, ktorá Vám za pár týždňov vymôže čo sa dá na rozdiel od dlho trvajúcich súdov. Inkasná spoločnosť spoločnosť funguje sucess fee to znamená dohodnuté percentá z inkasovanej sumy. Ide o psychologický efekt tretej strany.
Naposledy upravil Chobot : 06.07.10 at 07:57
0 0
roman100 roman100

roman100 je offline (nepripojený) roman100

snažím sa čo najlepšie rozbehnúť firmu, som živnostník,ale plánujem s.r.o., zaoberám sa reklamou,tvorbou web stránok ...viac
Ak chcete vymôcť pohľadávky za výhodných podmienok, choďte na www.profivymahanie.sk
0 0
calyce calyce

calyce je offline (nepripojený) calyce

Ahoj Poraďáci, my teraz máme problém, ktorý je podľa mňa taký vyšpekulovaný, že až...sa mi z toho hlava krúti. Proti dlžníkovi sme podali návrh na vydanie platobného rozkazu, pohľadávka vo výške cez 2000 euro, plus úroky, plus súdne poplatky. Všetko ide hladko, súd vydal rozkaz, nám bol doručený 27.7. lehota na zaplatenie 15 dní. Dnes ráno sme sa pokúsili kontaktovať telefonicky dlžníka. Oznámil nám, že netuší o akom rozkaze rozprávame, že on nič nedostal, nevie ani o čo sa jedná a ani si nie je vedomý toho, že by mu čokoľvek prišlo na doručenie do vlastných rúk. Prvý šok...

Otázka - ak teda je u platobného rozkazu vylúčené náhradné doručenie, tým že ho dlžník neprevzal sa rozkaz ruší. Vzniká tak automaticky súdu povinnosť nariadiť pojednávanie? Existuje okrem "bezodkladne" a "bez zbytočných prieťahov" nejaká lehota na nariadenie pojednávania?

Ďalšia otázka, má teraz vôbec zmysel dať pohľadávku na vymáhanie nejakej inkasnej spoločnosti, keď už sa riešil spor súdnou cestou?
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

A veríš dlžníkovi? Niekedy sa robia, že oni nič... Ak nezaplatil do termínu platobný rozkaz, tak môžeš riešiť exekútorom. Najprv mu napíš, oficiálne list, že nezaplatili ste, tak to ideme riešiť exekútorom.... a uvidíš, či zaplatí.
0 0
aksas2 aksas2

aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

Otázka je či máš platobný rozkaz právoplatný, pokiaľ nie a dlžníkovi to súd nebude mocť doručiť do vlastných rúk, vytýči pojednávanie. Konkrétna lehota na to nie je.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

[QUOTE=calyce;1481263]Ahoj Poraďáci, my teraz máme problém, ktorý je podľa mňa taký vyšpekulovaný, že až...sa mi z toho hlava krúti. Proti dlžníkovi sme podali návrh na vydanie platobného rozkazu, pohľadávka vo výške cez 2000 euro, plus úroky, plus súdne poplatky. Všetko ide hladko, súd vydal rozkaz, nám bol doručený 27.7. lehota na zaplatenie 15 dní. Dnes ráno sme sa pokúsili kontaktovať telefonicky dlžníka. Oznámil nám, že netuší o akom rozkaze rozprávame, že on nič nedostal, nevie ani o čo sa jedná a ani si nie je vedomý toho, že by mu čokoľvek prišlo na doručenie do vlastných rúk. Prvý šok...

Otázka - ak teda je u platobného rozkazu vylúčené náhradné doručenie, tým že ho dlžník neprevzal sa rozkaz ruší. Vzniká tak automaticky súdu povinnosť nariadiť pojednávanie? Existuje okrem "bezodkladne" a "bez zbytočných prieťahov" nejaká lehota na nariadenie pojednávania?
Ako to, že ruší?
§48 Občianskeho súdneho poriadku hovorí: ...ak nie je možné doručiť písomnosť fyzickej osobe, ktorá je podnikateľom na adresu jej miesta podnikania uvedenú v obchodnom registri alebo v inom registri, v ktorom je zapísaná, písomnosť sa považuje po troch dňoch od vrátenia nedoručenej zásielky súdu za doručenú, a to aj vtedy, ak sa fyzická osoba, ktorá je podnikateľom o tom nedozvie..
0 0
aksas2 aksas2

aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

§ 173 OSP: platobný rozkaz treba doručiť odporcovi do vlastných rúk, náhradné doručenie je vylúčené. Čiže pokiaľ nedoručí, platobný rozkaz zruší, vytýči pojednávanie a rozhodne rozsudkom.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Tak pardon, nechcela som zavádzať, ale ešte sme nemali prípad, že by bol platobný rozkaz zrušený, ak bol vydaný...asi preto, že to žalovaní vždy prebrali.
0 0
roman100 roman100

roman100 je offline (nepripojený) roman100

snažím sa čo najlepšie rozbehnúť firmu, som živnostník,ale plánujem s.r.o., zaoberám sa reklamou,tvorbou web stránok ...viac
Ak si neviete dat rady s dlznikmi navstivte stranku www.profivymahanie.sk a oni vam pomozu s vymahanim za mimoriadne vyhodnych podmienok/vopred neplatite nic, peniaze od dlznika pridu na vas ucet/.
0 0
Palito&LilDevil Palito&LilDevil

Palito&LilDevil je offline (nepripojený) Palito&LilDevil

Ahojte, ako je to teraz vlastne s urokmi z omeskania zaplatenia faktury? Nejako som s toho uplny debil a neviem si to dat dokopy...

Faktury vystavene v roku 2010 - ake su uroky z omeskania za kazdy kalendarny den? 0,05%?

Vopred dakujem za jednoduchu odpoved.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ahojte aký by ste zvolili postup. Firme, ktorá nám dlží 3000 EUR bola 11.6. zaslaná upomienka, obyčajnou poštou. Dňa 16.6. bola opätovne zaslaná upomienka + výzva na zaplatenie faktúry. Doporučená zásielka sa nám vrátila späť, nakoľko si ju firma neprevzala v odbernej lehote. Každý týždeň sa nám vyhovárajú že ešte máme počkať, že čakajú úhrady atď. Ako by ste postupovali?
0 0
kacenka255 kacenka255

kacenka255 je offline (nepripojený) kacenka255

Ahojte poradaci, neviete mi niekto napisat co je vsetko potrebne ak chcem dat odberatela na súd pre neplatenie pohladavok?
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Daj si do vyhľadávania "platobný rozkaz".
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
načo to ešte cituješ? reklamu-príspevok som nahlásila, teraz aby som nahlásila aj tvoj............
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, aký má byť asi časový rozdiel medzi jedotlivými upomienkami? Máme totiž partnera, ktorý nám dlží jednu faktúru, ale aj tie staršie platil po určitých sumách - teda zatiaľ sa snažil a takto splatil celú jednu faktúru. Ale ešte stále nám ostala jedna celá neuhradená. Teda šéf by to chcel riešiť a tak by som sa chcela opýtať na ten časový rozdiel medzi jednotlivými upomienkami. Napr. 2. upomienku pošlem mesiac po 1. upomienke alebo tak. Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, aký má byť asi časový rozdiel medzi jedotlivými upomienkami? Máme totiž partnera, ktorý nám dlží jednu faktúru, ale aj tie staršie platil po určitých sumách - teda zatiaľ sa snažil a takto splatil celú jednu faktúru. Ale ešte stále nám ostala jedna celá neuhradená. Teda šéf by to chcel riešiť a tak by som sa chcela opýtať na ten časový rozdiel medzi jednotlivými upomienkami. Napr. 2. upomienku pošlem mesiac po 1. upomienke alebo tak. Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Myslím, že netreba toľko čakať. Ja väčšinou vymáham telefonicky a potom pošlem už upomienku s doručenkou a upozornením, že to budem vymáhať súdnou cestou. Nájde sa pár takých, ktorí to uhradia, ale väčšinou nie.
Potom dám návrh na súd. Keď mi príde predpis na zaplatenie súdnych poplatkov, tak znovu upozorním dotyčnú osobu, že už nebude platiť len faktúru, ale aj súdne poplatky a úroky z omeškania. Tak sa nám podarilo presvedčiť zatiaľ len jedného. Nakoniec je vydaný platobný rozkaz a keď nadobudne právoplatnosť, tak sa treba obrátiť na exekútora. Ale to len v prípade, že viete, že je tam ešte nejaký majetok a je z čoho vymáhať. Väčšinou to už nikdy nedostaneme. A firmy na vymáhanie? Sú už dnes síce také, čo si vypýtajú peniaze len ak vymôžu dlžnú sumu, ale spolupracovali sme s niektorými a len raz nám vymohli peniaze, ale myslím, že tie by sme boli získali aj sami
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

My posielame 1. upomienku s termínom, do kedy treba uhradiť pohľadávku. Po tomto termíne čakáme týždeň a potom posielame 2. upomienku s doručenkou, už ako pokus o zmier, kde upozorníme, že ak neuhradia, tak dávame na súd a budeme požadovať aj súdne trovy. A je to podobné, ako píše JAJA11. Keď sme sa obrátili na exekútora, tak len raz sa podarilo vymôcť dlžnú sumu (to bolo už dávnejšie a vtedy asi sa ešte ľudia tak nevyznali). Odvtedy nevymohol nič ani exekútor a preto veľmi zvažujeme, či budeme vôbec vyhadzovať peniaze na súdy a exekútorov. Je to smutné, ale myslím, že poväčšine je to takto
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať