Zavrieť

Porady

Svokrovci

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Skúsenosti, rady, odporúčania, poučenia...
Usporiadat
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Janka6685
No my sme mali minulý mesiac výročie 3 roky a bývame spolu oficiálne, tak že to mám aj v OP, od septembra. Ale už skoro od začiatku som tam prespávala, lebo jeho mama stále, že: načo idem domov takto večer, a že zajtra aj tak prídem a stále si vymýšľala výhovorky, aby som tam ostala. Doteraz neviem prečo, lebo ja som ten druh ľudí, čo si myslí, že každému len zavadzia.
Tiež sa tam moc nechcem trepať. Predsa len tam budeme v izbe s jeho sestrou (neviem ako zvládnem ten jej bordel) ... a ja ako jedináčik som zvyknutá na max súkromie, ale čo človek neobetuje pre lásku...:-)
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Vera
Tiež sa tam moc nechcem trepať. Predsa len tam budeme v izbe s jeho sestrou (neviem ako zvládnem ten jej bordel) ... a ja ako jedináčik som zvyknutá na max súkromie, ale čo človek neobetuje pre lásku...:-)
Ja som si pekne počkala, kým sa jeho sestra presťahuje ku priateľovi. Lebo s ňou by som asi nevydržala.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Tak to by som sa ešte poriadne načakala...má 17, to si poriadne počkám, teraz ide len do druhej triedy takže kým vôbec skončí školu. No budúci rok, alebo ten ďalší by sme chceli urobiť u nich na dome obytné podkrovie, takže aj tak tam v dome ostanem so svokrovcami. S nimi ale bez nich...ako to správne nazvať
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Vera
Tak to by som sa ešte poriadne načakala...má 17, to si poriadne počkám, teraz ide len do druhej triedy takže kým vôbec skončí školu. No budúci rok, alebo ten ďalší by sme chceli urobiť u nich na dome obytné podkrovie, takže aj tak tam v dome ostanem so svokrovcami. S nimi ale bez nich...ako to správne nazvať
Tak tu sa jedná o dom? Tak to je super. Tam sa dajú robiť nadstavby, prístavby,...len sú potrebné peniažky. Ale keď bývaš v paneláku, tak tam sa nedá nič, len vymeniť, alebo sa odsťahovať do vlastného. Ale bez hypo úveru to asi nepôjde. To ste vy, skôr ako ja narodený, mali ľahšie. Aspoň mamka mi stále hovorí, že sa stačilo zamestnať (a muselo sa a bolo kde), založiť si rodinku a byt bol skoro okamžite. Ale čo mi mladý teraz môžeme? ...sa zakopať...
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Súhlas, aj my by sme radšej bývali sami niekde v bytíku...lenže tá cena?? kde vyhrabem cash 1,8 mil za trojízbák. No môžem si kúpíť za cca 800 tis. garsonku a splácať ju 8 rokov a nejesť, nepiť, proste len živoriť. A tak sme začali vážne uvažovať nad ponukou jeho rodičov a pomali sa do toho chceme pustiť. Zatiaľ sme nejaké vážne kroky pre to neurobili, ale aj to nás čaká. Len problém je v tom že mladý sa ešte nejakosik veľmi ženiť nechce a ja do toho bez svadby nepôjdem...(predsa len nejaká väčšia istota) No uvidíme, nechcem predbiehať...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ani u nás to nie je práve to najideálnejšie, ale človek sa musí aj prispôsobovať daným situáciam, a potom všetko ide ľahšie.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

No mne hrozí že po rozvode mojich rodičov (ktorí budú asi musieť predať náš byt a kúpia si za to tak dva jednoizbáky) nebudem mať kde bývať a tak mi v podstate neostáva nič len zahryznúť si do jazyka a ísť k priateľovi. Ja s pohodlným bratislavským zadkom budem musieť cestovať mimo BA, ale aspoň budem s priateľom. Ale človek si zvykne na všetko ... všetko zlé je na niečo dobré ...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Vera
Súhlas, aj my by sme radšej bývali sami niekde v bytíku...lenže tá cena?? kde vyhrabem cash 1,8 mil za trojízbák. No môžem si kúpíť za cca 800 tis. garsonku a splácať ju 8 rokov a nejesť, nepiť, proste len živoriť. A tak sme začali vážne uvažovať nad ponukou jeho rodičov a pomali sa do toho chceme pustiť. Zatiaľ sme nejaké vážne kroky pre to neurobili, ale aj to nás čaká. Len problém je v tom že mladý sa ešte nejakosik veľmi ženiť nechce a ja do toho bez svadby nepôjdem...(predsa len nejaká väčšia istota) No uvidíme, nechcem predbiehať...
To sestra môjho snúbenca si spolu s priateľom zobrali 250 000,- úver na prestavbu bytu, čo im ostal po babke jej priateľa. Môj snúbenec mi vždy hovorí, že by skákal ako blcha od radosti, keby mal taký byt ako oni a nie sa ešte zaťažiť úverom na prestavbu. No ale to je ich vec. Keď chcú splácať 10 rokov úver a ešte vyplatiť polovicu hodnoty bytu bratovi...?
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Jemine, čo chcú platiť 250 tis 10 rokov, ved to pri troche skromnosti splatía dvaja za tri-štyri roky...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Vera
Jemine, čo chcú platiť 250 tis 10 rokov, ved to pri troche skromnosti splatía dvaja za tri-štyri roky...
No mne vychádza 2083,3 Sk za mesiac a to je dosť z rodinného rozpočtu. Plus treba platiť nájom, jesť, obliekať sa. A jeho sestra sa už teraz chová ako manželka a má všetky peniaze v správe sama. A to ešte nie sú manželia.

Ach jaj. Už prišli. Hovorila som, že sú tu častejšie, ako keď tu bývala
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

No a ja by som mala zdvihnúť zadok a utekať domov, už tu v práci nikto nieje, nejakosik som sa zakecala :-) ale tak sa mi nechce domov, nikto tam neni a ja to z celej duše neznáááášam. Teda byť sama doma. A dúfam, že je vonku fajne, aspon by som skočila na tie korčule. (a sme späť pri IN line )
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Vera
No a ja by som mala zdvihnúť zadok a utekať domov, už tu v práci nikto nieje, nejakosik som sa zakecala :-) ale tak sa mi nechce domov, nikto tam neni a ja to z celej duše neznáááášam. Teda byť sama doma. A dúfam, že je vonku fajne, aspon by som skočila na tie korčule. (a sme späť pri IN line )
Ty budeš doma aspoň v kľude. Ja sa tu neviem sústrediť, lebo svokra so švagrinou pozerajú v kuchyni telenovelu a dosť nahlas sa o tom rozprávajú. Svokor so švagrininym priateľom totiž pozerajú dajaký film na domácom kine. No čo už. Pustím si asi hlasnejšie Enyu.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Mne požičala kolegynka dve komedie ...takže budem pozerať filmíky - pravá blondína II (to by so mnou asi priateľ moc nechcel pozerať) a to druhé neviem...takže o program postaráno...Boženky už vážne bežím....toľko hodín
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Vera
Mne požičala kolegynka dve komedie ...takže budem pozerať filmíky - pravá blondína II (to by so mnou asi priateľ moc nechcel pozerať) a to druhé neviem...takže o program postaráno...Boženky už vážne bežím....toľko hodín
Blondínku som videla aj I aj II. Aj ja som blondínka, tak sme sa so snúbencom nasmiali. Už bež. A keď máš net aj doma, tak môžeš občas nazrieť. Maj sa.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Pretože mám ešte svokru a už aj sama ňou som.. ani neviem, či sa tu môžem ozvať?
Ja som si s mojou svokrou a svokrom užila dosť.. i keď sú od nás 150 km.
Teraz som najlepšia nevesta..všetko som im povedala, čo ma ťažilo .
Rodina sa vďaka mne stretáva...vždy mi ďakujú a plačú. Myslím si, že sa treba cez všetko preniesť. A mrzí ma, že sú potrestaní, pretože sa musia starať o svoju najmladšiu dcéru.

A ja ako svokra? Mám zatiaľ iba jednu nevestu..Vždy mi všetko povedala, dokonca aj o problémoch, ktoré mala so svojou rodinou. Keď bola chorá už po svadbe, tak som to bola ja, ktorú volala k sebe Ako sa jej narodili deti, každú druhú sobotu som tam chodila../200 km/. A nakoniec sa prisťahovali k nám. Bývali sme spolu 7 mesiacov bez problémov. Nechcem sa tým samozrejmä chváliť. Nepoznám vás, okrem jednej /viem ako to u nich zhruba je a chce sa osamostatniť, čo je normálne/ ale poviem vám..to čo tu čítam, nechcela by som vás za nevesty skoro žiadnu!!

prečo? l/ prečo by nemohla dcéra chodiť domov hoci aj každý deň
2/ na upratovanie má každý svoj systém..takže keď si natieram chlieb, nôž si dám na tanier...alebo ješ na stole?
3/a čakať, že nejak bude a načo si brať úver atď..a smiať sa tomu, ak niekto niečo podnikne...je čudné.

A nechcem sa tu toľko rozpisovať. Veď je to zábavná téma pre vás nevesty a čakateľky.

Príjemnú zábavu

Hela
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Janka6685
To ste vy, skôr ako ja narodený, mali ľahšie. Aspoň mamka mi stále hovorí, že sa stačilo zamestnať (a muselo sa a bolo kde), založiť si rodinku a byt bol skoro okamžite. Ale čo mi mladý teraz môžeme? ...sa zakopať...
To si niekto trochu idealizuje,tiež to nebolo ružové s bytom-pokiaľ človek nedostal podnikový byt v pár vybratých profesiách.Ale to si dnes skôr zarobíš na nový ako za socializmu dostala v poradovníku
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
bepo
To si niekto trochu idealizuje,tiež to nebolo ružové s bytom-pokiaľ človek nedostal podnikový byt v pár vybratých profesiách.Ale to si dnes skôr zarobíš na nový ako za socializmu dostala v poradovníku
No nielen byt, ale ani príjmy neboli vysoké, ja som začínala s 850,- Kčs! hrudbého, a to mi mama povedala, že to mám výborné, ona vtedy zarábala 1000,-Kčs.
Byty, a kto nám ich dal? Keď sme sa s manželom rozhodli stavať rod.dom, už sme boli na nenávratné pôžičky starí, takže sme ich nedostali. Keď sme sa brali - novomanželské ešte neboli. Mala som super svokrovcov, bývali sme u nich v jednej izbe, keď sa mi páčili nejaké šaty, poobede som kúpila látku, večer svokra ušila a ráno som išla do roboty v nových. Deti sme síce dávali do jasieľ, škôlky, ale boli tu, keď sme si chceli hoci len tak pokecať trebárs aj o ničom.
Je mi ľúto, že už tu nie sú viac ako 30 rokov, boli to super ľudia, hoci oni hovorili, že majú zlatú nevestu. Ale ani ja som nebol zlatá, nemyslite si. Povedala som si, čo ma trápilo, a to sa im páčilo.
Skúste dievčatá aj vy svojim svokrám povedať, čo sa vám na nich nepáči, v kľude, bez zvýšeného hlasu, len tak pri čaji alebo káve. Správna atmosféra robí krásne vzťahy.
To vám zo srdca želám, potom možno ani vám nenapadne otvárať takúto tému. Alebo keď ju otvoríte, tak budete svoje svokry vychvaľovať.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

zu1301
nie je. ale je ten syn, ktory skace tak ako oni piskaju. a nie je to moj manzel. iba cakatel
rozmysli si to, aby celý život neskákal tak, ako mamka píska.....
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Aktuálne do tejto témy:
Teraz beží v kinách nový film "Šialená svokra" - hrá ju Jane Fondová, nevesta J.Lopez.
Treba vidieť.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Velmi zaujimavo sa tu pise o svokrach. Ja som mala vybornu svokru, skoda, ze je uz 15 rokov pod zemou. Ja som svokrou dvom mladym muzom, vychadzam s nimi velmi dobre. Asi je to ine, ako keby som mala vychadzat s nevestami, ale aj tak si myslim, ze pri troche tolerancie z kazdej strany sa aj taketo vztahy daju zvladnut bez vacsich problemov. Z malickosti netreba hned robit slona, sem-tam aj nieco prepacit (ved aj ja tiez vzdy nie som med) a ide to velmi dobre.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať