Zavrieť

Porady

Svokrovci

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Skúsenosti, rady, odporúčania, poučenia...
Usporiadat
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No je smutné, keď sa manželia rozvádzajú lebo si nerozumejú, alebo sa prestali milovať alebo ...., ale je ešte horšie keď sa rozpadá manželstvo kôli niekomu inému.
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Katarína STR
Vážne? super
Kati, ak bude tá Devínska aktuálna, daj vedieť!
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Samozrejme
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ale zase aby moja svokra nebola len strašiakom, tak musím povedať, že mi občas navarí a celkom dobre a občas je aj s malym doma, keď je chorý a ja musím do prace.
Ale zato vyžaduje poslušnosť a to mi vadí, tak radšej dávam malého k našim.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Katarína STR
Samozrejme
Katarínka a ja iba tichúčko priomínam, aby si nezabudla na ..... a zase je tu prvý piatok v mesiaci
Teším sa na stretnutie.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Neboj nezabudnem.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Bože dievčatá, ani sa mi veriť nechce, že je toto možné! To potom asi ja som vadná svokra, keď tých mojich ľúbim?! Zaťko je zlatý, nevesta čakateľka je jedno rozkošné dievčatko, ktoré si príde so mnou pokecať, aj keď syn nie je doma, chodíme spolu po nákupoch. Vôbec sa mi nechce veriť, že môže niekto takto zasahovať do vášho súkromia. A ešte viac nechápem, že si to dáte.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Katarína STR
durisovad : to je dobre povedané, pri troche tolerancie z každej strany. Lenže čo ak sa má prispôsobovať len nevesta a svokra sa nevie? Čo keby ti svokra povedala, čo mne ? Že 100x sme ti to povedali a stále si to robíš po svojom ? Kde si zase bola ?
Načo si kúpila toto a načo toto ? Koľko si zas otrepala peňazí ? ....... 100 horších a horších viet. Chodila by ti do izby a kontrolovala poriadok v skriniach ? Moja svokra síce nebýva so mnou v chalupe, ale je tam každý deň aby nám otravovala život. Ja bývam s mojim svokrom na chalupe. Svokra býva vo vedľajšej dedine. Prečo ? Neviem.
Dlho som sa snažila prispôsobovať, ale stále to nebolo to čo si oni predstavovali.
Chceli, aby som makala na poli a v záhradke. Lenže ja na to nemám ani chuť ani čas.
Prečo sa ma snažia donútiť na niečo čo ma nebaví. Ja vstávam do práce o piatej.
Musím zaviesť malého do jaslí a valím do práce. Z práce zase utekám pre malého, zanesiem ho našim a idem do svojej kancelárie pracovať až do večera. Chodím domov neskoro a unavená. Cez víkend si konečne chcem poriadne poupratovať a nie drieť na poli. A ešte jedna vec nadávali mi aj keď som často upratovala. otázky ako : zase prezliekať periny ? veď si ich prezliekal pred mesiacom. alebo načo zase umývaš okná a pod. ...no skrátka svokra je strašne ale strašne šetrná a odráža sa to aj na poriadku a čistote.
Ach škoda hovoriť.
Trafila som na ..... svokru. Keď sme sa s manželom brali tak hundrala, že je strašne mladý na ženenie, vraj ešte nie je zrelý. On mal 24 rokov a ja za týždeň 25.
Prvý rok keď som sa tam nasťahovala, tak stále za mnou chodili a kontrolovali, či som všade zhasla svetlo. Či náhodou nemíňam veľa vody. Keď umývam riad, tak jar je škoda používať.
No svokra mi vždy nadávala, že načo mi je toľko krémov na ruky, na telo, vraj :
ona sa nikdy nekrémovala, nesprejovala.... a toľko sa nahučala aj do môjho manžela.

Takže po dvoch rokoch manželstva mi už aj manžel začal hundrať na krémy, spreje a pod.
alebo ak sa mi náhodou niečo pokazilo. Keď som si poukladala potraviny do ľadničky na druhý deň boli poprehadzované, vraj takto to mám lepšie, povedala svokra.

Po troch rokoch manželstva som to vzdala a odsťahovala som sa do bytu sama so synom.
Manžel ostal pri mamičke. Ja som sama bývala presne rok. Po roku som sa rozhodla, že sa vrátim len ak manžel zmení svoje správanie a svokra sa nebude do mňa starať.

Tak som sa vrátila. Zatiaľ sa svokrovci snažia, ale svokra to asi dlho nevydrží. Už ma začína zase kontrolovať, kde som bola, do kedy som kde pracovala. No uvidíme.

Všetkým holkám držím palce, aby dostali svokru, s ktorou si budú mať čo povedať. Ktorá im bude nielen druhou mamou, ale aj kamarátkou, na ktorú sa môžu spoľahnúť.

Ahojte
Tak toto poznám aj ja, skoro ako by si písala o mne a o mojej svokre. No s tým rozdielom, že môj manžel je síce jedináčik, ale vždy stojí pri mne! Tiež lezie človeku na nervy, ak vám svokra nadáva, že sa každý deň sprchujete, a ako to mydlo s ktorým sa umývate smrdí (a pritom používam Palmolive), že pozeráte do noci televízor, že vnútri varíte ako to tam jedlo smrdí (ona zvykne variť vonku v letnej kuchynke - aj ryba na vianoce sa tam musela vyprážať). Ja som si so svokrou chcela vychádzať ako s mojou mamou - kamarátkou a mamou v jednom, no bohužiaľ to nešlo, ak som sa jej s dôverila so svojími problémami, hoci aj zdravotnými, tak mi to po pol roku vyhodila na oči. Svokra má troch súrodencov a nikto z nich ju nemá rád. Moja svokra žije zo zla, ak by nebola zlá, zomrela by. Nuž, aj také sú svokri a je to skutočná realita. A toto sú len úlomky z môjho ročného spolužitia so svokrou. Vy, ktoré už ste svokrami, dopichali by ste svoju nevestu pred svojim synom nožom do ruky? A to len preto, že s manželomsme boli vo svojej izbe a stokrát sme jej povedali, že tam chceme mať svoje súkromie a ona tam počas dňa prišla min. 10x bez ohlásenia a zaklopania, tak som jej otvorila dvere a slušne ju poprosila, aby odišla. Ona držala v ruke nôž a ako som mala ruku na dverách, tak mi asi 5x do nej tým nožom bodla. A dá sa takto žiť? Milé už terajšie svokri, urobili by ste takéto niečo? Ono človek musí poznať obe strany, aby vedel posúdiť situáciu. Majte sa dnes pekne, lebo ja si dnes mojou svokrou nemienim kaziť deň. Takže krááááásny slnečný dník.....
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

A inak moj manzel je fajn a povedala by som ze stoji skor na mojej strane alebo sa potom radsej nestavia na ziadnu (to by mal doma peklo ). Ked ma vytoci, zacnem robit jeho zrkadlovy obraz, takze v podstate nerobim nic, len chodim do prace, sledujem telku, vyvalujem sa na gauci a este idem na prechadzku so psom (odreagovat sa,aby som vydrzala nenakupit, nenavarit, neprat a nezehlit a tak) O a usmievam sa nanho od ucha k uchu. Vydrzi to tak 1-2 dni a potom sa pusti so mnou do spolocneho upratovania, zrazu vie aj vyvesit pradlo, nakupit a tak.

Ja viem, som riadna harpia. Ale nemienim sa zmierit s vyrokom " ze je to udelom zeny". A mimochodom ked sme sa brali, farar povedal ze zena je pomocnicou muza, a nie otrokynou.:p
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No presne moja svokra je "drbna" lebo všetko čo sa u nás doma stane vedia všetky je setry. Aj to kedy som kýchla a kedy som bola nákupoch, kedy mal malý horúčku, no proste úplne všetko.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

"zena je pomocnicou muza, a nie otrokynou"

presne, súhlasím
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dlho uvažujem , že napíšem aj ja príspevok z pohľadu tiež " SVOKRY " .

Je to smutné, ale verte pre mňa o to horšie , pretože mám nevestu , ktorú som mala rada ,ako svoju vlastnú dcéru . Chodila k nám za synom od jej 15 rokov . Našla u nás teplo domova s normálnym ľudským porozumením. Obdivovala / a nebola sama/ vzťahy v našej rodine . Proste cítila sa fajn a veľmi dobre . Mám tri deti a ona bola štvrtá , nikdy som nerobila medzi nimi rozdiel . Čiže bola prijatá .Chodievala s nami každým rokom na dovolenky , bola u nás denne do 23.00 hod . A to zdôrazňujem , že denne./ Vždy som sa čudovala ,že jej matka je s tým spokojná / Syn je s ňou 11 rokov z toho 2 roky ženatý . Bola nezamestnaná vyučila sa za krajčírku . Poskytla som jej pomocnú ruku a vzhľadom k tomu , že máme rodinnú firmu , tak som ju zamestnala . To aj napriek tomu , že veľa ľudí z môjho okolia vravelo "NEROB TO " . Neposlúchla som , spravila som si po svojom . Jej rodina bola spokojná , vyhladkávala ma , aká som len dobrá . Predtým pracovala na čierno , nepačilo sa mi to , pretože som vedela , že určite bude mojou nevestou a ak by náhodou otehotnela , nebude mať financie , čo potom s materskou . Uvažovala som , ale na koniec aj materskú mala 6.600,- Sk .
Proste jedným slovom , nebolo vidieť na tom dievčati , že by mala v jej rodine pocit štastia , že ju rodina niečim napĺňala .
Prišlo k svadbe , zostali bývať u nás. Predstavte si , keď som niekomu povedala , že mám 2-izbový byt a v jednej izbe bývajú súrodenci + manželia , nikto tomu nechcel veriť . Ale moja nevesta bola veľmi spokojná . A jej rodičia asi tiež , oni boli v3-izbovom traja .
Špekulovali sme , že bože čo spraviť s mladými , ako im len pomôcť zo začiatku . Prišli sme na to , že predáme byt a pôjdeme do väčšieho , čakali prírastok takže to bude lepšie . Každú obhliadku som robila s nevestou , tá by bola išla aj do strašideľného zámku na zapadákove . Ale našli sme , páčilo sa poschodový RD , kde si mohla robiť čo len chce . Ale 20 km od mesta kde sme bývali . Ledva čakala kedy sa presťahujeme. A stalo sa ....... .

Teraz je tomu rok čo sme sa presťahovali , moja nevesta už s nami nie je/ odišla domov aj z vnukom bez môjho syna / my odstrčený od mesta 20 km , pôžička za kúpu toho domu na krku , ktorú ešte splácame . A čo z toho vyplýva pre mňa ako svokru ?

Už nikdy , ale nikdy v živote nedovolím , aby som bola až takáto dobrá a nikdy v živote nepripustím , aby som poskytla bývanie ešte raz pre jedno z mojich detí .

Nedá sa to opísať , čo všetko som prežila , ale určite pri tomto mojom prípade resp.našom sa vôbec necítim byť ako zlá svokra , aj keď teraz moja nevesta chodí a všade hovorí , že NIKDY BY UŽ SO SVOKROVCAMI NEBÝVALA .

Záver: manželstvo na hranici rozvodu , jedno malé krásne dieťa ,ktoré za nič nemôže a veľký boj .

Z uvedeného pre mňa vyplýva nasledovné :budúca nevesta - zostaň sama sebou a to taká aká si bola ešte pred maželstvom .

No a môj syn : já vravím zaslúžili by si obidvaja bez rozdielu . Nedržím stránku ani jednému .

Pre toto moje peklo nemám rada ,keď niekto nadáva na svokru . Treba sa zamyslieť , že aj já raz budem svokra a keď tie Vaše nevesty budú na Vás nadávať , ako Vás to bude strašne len bolieť a budete sa cítiť neštastné . A je to tak , ono sa to vracia ako bumerang . NA TO NETREBA ZABÚDAŤ .

Já koľko ráz som si spomenula , že čo mi moja nebohá matka hovorievala , čo mi liezlo na nervy a teraz ..... . Už môžem len povedať , že mama mala si pravdu , ale už je neskro , teraz som už já tá MATKA . To isté splatí o SVOKRE a SVOKRE .
0 0
jana7 jana7

jana7 je offline (nepripojený) jana7

anet
A inak moj manzel je fajn a povedala by som ze stoji skor na mojej strane alebo sa potom radsej nestavia na ziadnu (to by mal doma peklo ). Ked ma vytoci, zacnem robit jeho zrkadlovy obraz, takze v podstate nerobim nic, len chodim do prace, sledujem telku, vyvalujem sa na gauci a este idem na prechadzku so psom (odreagovat sa,aby som vydrzala nenakupit, nenavarit, neprat a nezehlit a tak) O a usmievam sa nanho od ucha k uchu. Vydrzi to tak 1-2 dni a potom sa pusti so mnou do spolocneho upratovania, zrazu vie aj vyvesit pradlo, nakupit a tak.

Ja viem, som riadna harpia. Ale nemienim sa zmierit s vyrokom " ze je to udelom zeny". A mimochodom ked sme sa brali, farar povedal ze zena je pomocnicou muza, a nie otrokynou.:p
Robím to presne tak isto. Som rada , že to niekto robí tak isto.Klape nám to už 15 rokov.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

ZITA5 určite máš v niečom pravdu. Je jasné, že každá z nás tu napíše len a len svoj názor a možno keby ste si vypočuli názor mojej svokry tak by vám určite zase nadávala na mňa, aká som nešetrná, že si nevážim čo všetko pre nás robí a tak ďalej.
Lenže tu preba trošku rozlíšiť svokru, ktorá robí všetko pre svoju nevestu a ich rodinu a svokru, ktorá lezie do skrine a kontroluje mi aj peniaze v peňaženke. Takáto určite ty nie si. Mať svorku ako si ty určite si nešťažujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Katarína STR
ZITA5 určite máš v niečom pravdu. Je jasné, že každá z nás tu napíše len a len svoj názor a možno keby ste si vypočuli názor mojej svokry tak by vám určite zase nadávala na mňa, aká som nešetrná, že si nevážim čo všetko pre nás robí a tak ďalej.
Lenže tu preba trošku rozlíšiť svokru, ktorá robí všetko pre svoju nevestu a ich rodinu a svokru, ktorá lezie do skrine a kontroluje mi aj peniaze v peňaženke. Takáto určite ty nie si. Mať svorku ako si ty určite si nešťažujem.
Katka , určite ma nezaujímalo , čo kúpili , koľko platili , ako umyla riad a veci podobné , alebo či má krém taký alebo taký , lebo my sme si s nevestou tiež kúpili . Já som dokonca bola taká , že môj syn za svet nechcel isť s ňou na diskotéku, tak som vždy zorganizovala nejáky roinný candrbál , keď aj niekde v bare , ale išla som s nimi . Vždy mi hovorila , teta nebyť Vás tak sa nikde nedostanem . Bola si pánom sama sebe , dala by som im aj modré z neba . Veď já som ju nadovšetko mala rada priam až milovala ako vlastnú. Len tam sa niečo asi stalo s jej osobnosťou , no a ešte neopomenuteľné je aj to , že ako celé roky u ňu nemala záujem jej matka , tak po svadbe sa začala až moc angažovať . A tu začali problémy . Já sama viem o niektorých svokrách , že sú nespravodlivé a pokiaľ sú to moje kamarátky, určite ich aj sprdnem . Odcudzujem určité nespravodlivé praktiky .
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Vieš to sú aj maličkosti, napríklad v našej spálni je strašne suchý vzduch, tak sme si s manželom pred dvoma dňami kúpili takú malú fontánku s delfínom a máme ju stále pustenú, hneď je tam lepší vzduch. Svokra mi nadávala, že ona by určite nekúpila niečo také drahé a že vôbec nie je v našej spálni suchý vzduch. Ako to ona môže vedieť, keď v nej nespáva. No vidíš hneď všeko ofrfle a pritom to kupujeme zo svojho.
No stálo to 1.200,- Sk ale čo keď mi aj doktor povedal, keď je malý chorý, aby sme dali na radiator mokrý uterák, aby sa mu lepšie dýchalo. Kôli maléhu urobím všetko.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Katarína STR
Vieš to sú aj maličkosti, napríklad v našej spálni je strašne suchý vzduch, tak sme si s manželom pred dvoma dňami kúpili takú malú fontánku s delfínom a máme ju stále pustenú, hneď je tam lepší vzduch. Svokra mi nadávala, že ona by určite nekúpila niečo také drahé a že vôbec nie je v našej spálni suchý vzduch. Ako to ona môže vedieť, keď v nej nespáva. No vidíš hneď všeko ofrfle a pritom to kupujeme zo svojho.
No stálo to 1.200,- Sk ale čo keď mi aj doktor povedal, keď je malý chorý, aby sme dali na radiator mokrý uterák, aby sa mu lepšie dýchalo. Kôli maléhu urobím všetko.
Verím Ti . Aj já mám svokru , ktorá/ keď sme sa zobrali / na všetko nadávala , koľko krát ani sme nepovedali , že čo koľko stojí, alebo sme kúpili deťom napríklad video a keď prišla , hneď spýtala a čo toto máte.Odpoveď á... to sme vyhrali a podobné drísty . Já som to prežila a do života som išla s tým , že toho a toho sa musím vystríhať , raz keď budem aj já svokra .

Ale inak aj tak vidíš , nepochopím Tvoju svokru , pretože skutočne dieťa by malo mať v izbe vlhký vzduch . Potom z toho sú kade aké alergie a iné . Je to pre jeho dobro a zdravie . Tam nie je o čom hovoriť .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lenkak , pripomenula si mi moju mladosť . Slová mojej svokry boli , len čo najmenej detí , lebo keď ich budeš mať veľa , nič v živote nedosiahneš !!! Predstav si , keď som čakala tretie bábo , tak môj manžel sa to bál povedať vlastným rodičom . Zbadali to potom na mne , až keď som sa začala gulatieť . No potom si ho podali , aleb predo mnou nič nepovedali .

Ďakujem , že si mi oživila pamäť. Aj také sa stáva .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ste sa zbláznili? Toľko nových príspevkov od včera? Idem sa pustiť do čítania, uf.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Máš čo robiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať