Zavrieť

Porady

zatepliť alebo nezatepliť

riešim ďalšiu dôležitú otázku.
Zatepliťa alebo nezatepliť
budeme stavať z tehly asi LEIER 44.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Ferdosondo Pozri príspevok
V prvom rade neurob chybu a nestavaj z tehly 44 cm. Je to nezmysel, dobrý akurát pre výrobcu a predajcu. Neviem aký dom ideš stavať, ale pravdepodobne bude stačiť 25 cm (Statik vypočíta). Na to dáš 20 cm EPS výsledná hrúbka 45 cm, ale výsledný tepelný odpor bude 3x vyšší ako u tehly 44 cm a k tomu sa Ti ešte zvýši vnútorná plocha na bývanie. Ešte raz 44-ka nieeé!
Zo staického hľadiska by som nešla pre obvodové a nosné murivo pod jeho hr.30 cm a potom na to tých 10 cm izolantu. S ostatným plne súhlasím.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

AndrejG Pozri príspevok
Ludia si myslia, ze ked zateplia vatou, ze ich rosny bod nemusi zaujimat. Ale castokrat daju na vatu rovnake lepidlo ake ide na polystyren a potom je zbytocne ked je vata paropriepustna, ked lepidlo a omietka nie. A ked ma clovek dat vsetko paropriepustne, aj lepidlo aj omietku, potom je lacnejsie dat 2-3x tolko polystyrenu a rosny bod cloveka tiez nemusi trapit.
No ja neviem ci sa na vatu dava lepidlo celoplosne. Omietky su zrejme take iste ako na ytong: vodoodpudive- paropriepustne. Cize navyse je tam len to lepidlo. V podstate si napisal len to co snad berieme po tom roku diskusii uz ako samozrejmost. Chcel by som vidiet hlupaka co by daval vatu a zadusil to nejakou nevhodnou omietkou. Sa mi paci ako ked sa tu povie nejaky nazor ako by nieco malo byt, zrazu sa hlada protiargument zalozeny na cene daneho riesenia. Niekto chce mozno kvalitu a na cenu nepozera. Jasne ze vacsina by sa rada zavrela do domu z betonu obaleneho EPS, pokial by to bolo vyrazne lacnejsie ako ine materialy, ale nieje.. kazdy chce zarabat a pokial si nieco clovek nerobi sam, tak ceny su dane tak , aby boli viacmenej vyrovnane.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Zitulda Pozri príspevok
Zo staického hľadiska by som nešla pre obvodové a nosné murivo pod jeho hr.30 cm a potom na to tých 10 cm izolantu. S ostatným plne súhlasím.
To staticke hladisko by ma zaujimalo
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
Ta alfa 105 splna technicku normu, aj bez zateplania, ale nieje na urovni nizkoenergetickeho domu ani s 8cm izolaciou. Ako je to mozne?
Uplne jednoducho, tepelne straty nezavisia len od izolacii,ale aj od tvaru a roznych detailov. kriterium je pre NED potreba tepla na vykurovanie, t.z. ze nie len tepelne straty, ale aj vynikajuce tepelne zisky. NED je cela veda, ako to navrhovat a konstruovat, to z obycajneho domu tazko spravit.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

legolas Pozri príspevok
...ja odporúčam : nezatepľovať. Dôvod : v prvom rade sú dôležité okná ktoré majú cca 30% účinnosť, na druhom mieste je strop s účinnosťou cca13-15% a až na treťom mieste je murivo s účinnosťou cca 3-5%. Pri dnešnej technológii je to ešte nižšie. Takže ja by som na Tvojom mieste zvážil za a proti.

...úniku tepla z domu.
Nesúhlasím s Tebou, že nezateplovať a postupnosť dľa mňa, to skôr steny tie zaberajú väčšiu plochu cez ktoré uniká teplo,ako okná...ibaže ak nemáš na mysli veľkorozmerné okná či zasklené steny, až v tom prípade máš pravdu. A naozaj, ako sa pýtal Radek...čo máš na mysli pod účinnosťou prosím vysvetli.
Naposledy upravil Zitulda : 21.01.10 at 16:27
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

ciners Pozri príspevok
To staticke hladisko by ma zaujimalo
Myslela som to tak, že murivo hr.30 cm má väčšiu únosnosť ako hr 20 cm. Alebo sa mýlim?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Zitulda Pozri príspevok
Myslela som to tak, že murivo hr.30 cm má väčšiu únosnosť ako hr 20 cm.
To bol z mojej strany len zartik, neber to nijako vazne
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

ciners Pozri príspevok
To bol z mojej strany len zartik, neber to nijako vazne
No však ja to viem, preto som ešte dopísala, že alebo sa mýlim pochopila som Ťa ...a teraz ukončiť som chcela svoju vetu oslovením" pán profesor" ale nevedela som ako na to Ty zareaguješ
0 0
korzar korzar

korzar je offline (nepripojený) korzar

Vždy sa o tom dá o tom polemizovať tak sa nedaj odradiť o čom si presvedčení.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Zitulda Pozri príspevok
Myslela som to tak, že murivo hr.30 cm má väčšiu únosnosť ako hr 20 cm. Alebo sa mýlim?
Ani nie...ale 20cm je uz malo hlavne kvoli stropu. Ked tam clovek chce tak aspon nejaku tu izolaciu kvoli tepelnemu mostu.

Inak ja mam vacsinu domu z 24, par stien z 30cm a nikde ziadna prasklina zatial, takze staticky to drzi dobre.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

ja by som u tenkeho muriva videl problem este vo vencoch, taky veniec pomurnice siroky 20cm s hambalkovym krovom neviem neviem
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

mendo933 Pozri príspevok
ja by som u tenkeho muriva videl problem este vo vencoch, taky veniec pomurnice siroky 20cm s hambalkovym krovom neviem neviem
Pri ŽB strope to nie je problem.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

ciners Pozri príspevok
Pri ŽB strope to nie je problem.
Je, ked tam chce clovek dat este nejake zateplenie aspon 5cm...potom to uz je iba 15 na tehle...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

AndrejG Pozri príspevok
Je, ked tam chce clovek dat este nejake zateplenie aspon 5cm...potom to uz je iba 15 na tehle...
teoreticky 15cm tehla+15cm polystyren.
Na tehle ZB doska, konce ukoncene vencovou vystuzou. Nie je problem
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

ciners Pozri príspevok
teoreticky 15cm tehla+15cm polystyren.
Na tehle ZB doska, konce ukoncene vencovou vystuzou. Nie je problem
a pri montovanom strope?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

neda sa setrit na vsetkom, vacsinou je to v zivote, BUĎ-ALEBO

vacsinou su potom nahradne riesenia, drahsie a zbytocne komplikovane
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

mendo933 Pozri príspevok
a pri montovanom strope?
Ako uz napisal alltracboy, ak chcem nieco, musim nieco ine prisposobit. Ale pri montovanom strope sa to tiez da, to je v podstate betonovy rebierkovy strop.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

ciners Pozri príspevok
Ako uz napisal alltracboy, ak chcem nieco, musim nieco ine prisposobit. Ale pri montovanom strope sa to tiez da, to je v podstate betonovy rebierkovy strop.
Suhlasim, toto ale nieje môj pripad. Projektant ma od uzsej ako 25ky odhovaral kvoli vencom. Skoda ze ma neodhovoril od 38ky
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

hadam by si nechcel mat mur tensi ako je dlzka prirodzenia priemerneho afroamericana
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Najužší nosný múr u Ytong a Porotherm je 250mm.200-ka jedine plná tehla , Ytong slika,alebo betón.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať