Zavrieť

Porady

zatepliť alebo nezatepliť

riešim ďalšiu dôležitú otázku.
Zatepliťa alebo nezatepliť
budeme stavať z tehly asi LEIER 44.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mio23 mio23

mio23 je offline (nepripojený) mio23

legolas Pozri príspevok
...ja odporúčam : nezatepľovať. Dôvod : v prvom rade sú dôležité okná ktoré majú cca 30% účinnosť, na druhom mieste je strop s účinnosťou cca13-15% a až na treťom mieste je murivo s účinnosťou cca 3-5%. Pri dnešnej technológii je to ešte nižšie. Takže ja by som na Tvojom mieste zvážil za a proti.

...úniku tepla z domu.
mrkni si toto video a nedristaj, ze stenou ide 3-5% Vela ludi si mysli, ze strechou ide najviac, ale zabuda na to, ze o dom sa opiera aj vietor, prudenie vzduchu, ktore nam chladi.. : natukaj si toto do prehliadaca: ekooszczedni.pl/video-porady/izolacje-termiczne
0 0
pica pica

pica je offline (nepripojený) pica

zle.Múr nechaj 44 a zateplí,ja osobne by som dal 12 cm Nobasil alebo ovčiu vlnu pozri .daemwool.sk.Múr[/by mohol byť aj 30 cm,ale menej nie.Nezabúdni na dobrý veniec,aby sa svatba podarila.Ak chceš drevenú fasádu,pošlem ti foto a popies zadarmo.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

60-ka stena, to uz mi je len skvela rada, bez urazky. kto chce zateplovat nech dava uzke nosne steny 200ky a kto nechce, ten nech dava superizolacne tehly 40 az 50cm siroke (rozni vyrobcovia maju rozne rozmery). Ta 44ka je na to, aby sa nezateplovala. Ked planujem zateplit, tak nebudem kupovat 44ku tehlu. Sprostostami o statike uzsich stien prosim neargumentovat, reci typu 200ka je malo su na smiech. Pri bezno dome: plosne zatazenie na strop cca 10kN/m2. Zo zatazovacej sirky cca 4,5 metra do dava zatazenie na stenu cca 45kN/mb. Napatie v stene 45kN/0,2m2=225kPa. To je pri 200ke stene a uz predimenzovane. Cize 0,225MPa, pevnost muriva je cca 1,5MPa, pre nechapavych je to cca 6,6 krat predimenzovane. Cize kto chce zateplovat, 200ku stenu a zbytok izolacia, nie 440ku stenu,lebo co ked nam to padne....
0 0
pica pica

pica je offline (nepripojený) pica

pravda je vždy iná,než sa očakáva...
0 0
pica pica

pica je offline (nepripojený) pica

...este chcem pridat.V Nemecku sme zateplovali múry hrubé 50 cm a davali tam 20 cm polystyren,Žeby ti Nemci boli blbí,???ale podľa toho ako si tam žijú,to tak nevypadá.My im môžeme tak boty luxovať a menej múdrovať!!!
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

50cm tehly s odporom 4 ? Tak to su potom fakt blbi. Za to, ze to bolo niekde v Nemecku, este to neznamena, ze je to dobre. Nie je to ani zle, to netvrdim, ale je to financne a architektonicky neefektivne a hlavne pre plat Slovaka nepochopitelne riesenie.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ako zatepliť základ a sokel medzi domom a terasou?Keď nalepím styrodur treba ho aj presieťkovať? Budem to potom zasypávať a a hutniť pod deku na terasu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Sieťkovať netreba ale v miestach kde bude zasypané treba dať nopovú fóliu.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Sieťkovať netreba ale v miestach kde bude zasypané treba dať nopovú fóliu.
Tam si to trúfnem urobiť aj sám nakoľko to nebude vidieť . Aké lepidlo je na styrodur najvhodnejšie? ktorou stranou otočiť dosky k stene? ako sa nanáša lepidlo?/ po celom obvode ,alebo len buchty , treba aj na spoje-boky?/
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Otočiť draplavou stranou von,lepidlo to isté čo na fasádny polystyrén,natrieť čo najväčšiu plochu.Na buchty nieje moc dobré pretože na to bude tlačiť hlina najmä cez zimu je to veľký tlak
0 0
janopo janopo

janopo je offline (nepripojený) janopo

Ideme stavať pasívny dom a zatiaľ máme plánovaný na obvodový múr Ytong25cm + 25cm tepelnej izolácie. Statik to zatiaľ kvalifikovane odhadol, že by to mohlo vydať ale nemá to ešte prepočítané. Dnes ma otec zneistil, že je to málo. Okrem toho som našiel na nete nový fenomén-projekt na tzv. Odolný dom – so silnejšími nosnými konštrukciami odolnými voči extrémom prírody (vietor, zemetrasenie, sneh). Teraz som z toho už úplný magor, nechať ytong25 alebo dať niečo hrubšie, pre istotu keď sa napr. zachveje zem? Prosím poraďte. Ďakujem.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

janopo v pripade, ze sa skutocne zachveje zem nepomoze nam ani 44cm tehla, v pripade, ze sa chces vyhnut vsetkym moznym extremom tak to asi nie je mozne
otca, svokra inych akoze radcov vyluc zo stavby
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
janopo Pozri príspevok
Ideme stavať pasívny dom a zatiaľ máme plánovaný na obvodový múr Ytong25cm + 25cm tepelnej izolácie. Statik to zatiaľ kvalifikovane odhadol, že by to mohlo vydať ale nemá to ešte prepočítané. Dnes ma otec zneistil, že je to málo. Okrem toho som našiel na nete nový fenomén-projekt na tzv. Odolný dom – so silnejšími nosnými konštrukciami odolnými voči extrémom prírody (vietor, zemetrasenie, sneh). Teraz som z toho už úplný magor, nechať ytong25 alebo dať niečo hrubšie, pre istotu keď sa napr. zachveje zem? Prosím poraďte. Ďakujem.
Ja osobne by som z 250mm Ytongu nikdy nestaval.Ak chcete dom odolný zemetraseniu tak by to musel byť liaty železobetonovy skelet s výmurovkou.Pri zemetrasení je takmer jedno či je tam 250mm alebo 300mm.
1 0
day day

day je offline (nepripojený) day

tvoje otazky vyriesi statik
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja mam Ytong 250 (+12cm EPS) a zatial nepadol V takychto otazkach musi mat jasno statik, nie otec, alebo pradedkovho kona suseda brata svagor...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

220870 Pozri príspevok
Ja osobne by som z 250mm Ytongu nikdy nestaval.Ak chcete dom odolný zemetraseniu tak by to musel byť liaty železobetonovy skelet s výmurovkou.Pri zemetrasení je takmer jedno či je tam 250mm alebo 300mm.
Na zemetrasenie skelet a nie monolit,ale z dreva.V Taliansku riešim aj túto problematiku.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Súhlasím.Drevenné domy sú voči zemetraseniu najodolnejšie.Drevo je najodolnejší stavebný materiál.
Tak nejak.
Naposledy upravil 220870 : 25.12.10 at 09:32
SARTI 2.jpg  
SARTI.jpg  
1/1
0 0
janopo janopo

janopo je offline (nepripojený) janopo

220870 Pozri príspevok
Ja osobne by som z 250mm Ytongu nikdy nestaval.Ak chcete dom odolný zemetraseniu tak by to musel byť liaty železobetonovy skelet s výmurovkou.Pri zemetrasení je takmer jedno či je tam 250mm alebo 300mm.
Prečo by si z ytongu 250mm nikdy nestaval?
0 0
janopo janopo

janopo je offline (nepripojený) janopo

day Pozri príspevok
tvoje otazky vyriesi statik
Povolí to statik aj keď to bude blízko hranice únosnosti?
0 0
janopo janopo

janopo je offline (nepripojený) janopo

TomasHC Pozri príspevok
Ja mam Ytong 250 (+12cm EPS) a zatial nepadol V takychto otazkach musi mat jasno statik, nie otec, alebo pradedkovho kona suseda brata svagor...
Si spokojný s výberom toho materiálu, alebo by si to už teraz urobil inak? Máš dvojposchodový dom?
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať