Zavrieť

Porady

zatepliť alebo nezatepliť

riešim ďalšiu dôležitú otázku.
Zatepliťa alebo nezatepliť
budeme stavať z tehly asi LEIER 44.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

janopo Pozri príspevok
Si spokojný s výberom toho materiálu, alebo by si to už teraz urobil inak? Máš dvojposchodový dom?
Ďakujem.
Bungalow 22 od PRODOM-u. Spokojny som, lebo som si sam robil drazky na elektriku a sam som staval priecky. Ak by som to dal robit majstrom, tak by mi to bolo jedno, takto sa to dalo robit svojpomocne a bezbolestne.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Odpoveď na povodnú otázku v nadpise témy je podľa mňa - JEDNOZNAČNE ZATEPLIŤ.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

janopo Pozri príspevok
Povolí to statik aj keď to bude blízko hranice únosnosti?
nevidim, dovod na obavy, stavaju aj z tensich, urcite to nebude na hranici unosnosti
na Tvoje otazky odpovie statik, ale musi skutocne pocitat, statik je minimalne tak dolezity ako architekt, odporucam osobny kontakt, vid aj temu

http://www.porada.sk/t141575-stavba-...0ka-tehla.html


Označenie tvárnic P znamená pórobetón, 2 označuje charakteristickú pevnosť v tlaku 2 MPa. Druhá časť označenia – číslo 400, 500 alebo 600 znamená maximálnu strednú objemovú hmotnosť vo vysušenom stave v kg na m3.
Naposledy upravil day : 25.12.10 at 20:56
1 0
Martin Žofaj Martin Žofaj

Martin Žofaj je offline (nepripojený) Martin Žofaj

som
Všetci ti radia zateplit, len sa pridavam ku názoru ,ano ,tenší mur nie pod 30 cm a hrubšia izolácia. oceniš to časom
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

len co je to hrubsia izolacia? Niekto sa ocenovania rozdielu medzi 8 a 12cm nemusi ani dozit
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
38 Porotherm + 12 vata ani nekúrim a v dome teplo
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Martin Žofaj Pozri príspevok
Všetci ti radia zateplit, len sa pridavam ku názoru ,ano ,tenší mur nie pod 30 cm a hrubšia izolácia. oceniš to časom
preco nie pod 30cm?

alltracboy ako to myslis? pri prepoctoch musis ratat aj s rastom cien, predpokladam, ze ceny plyn/el pojdu len a len hore
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
day Pozri príspevok
preco nie pod 30cm?

alltracboy ako to myslis? pri prepoctoch musis ratat aj s rastom cien, predpokladam, ze ceny plyn/el pojdu len a len hore
Lebo si to neviem predstaviť ako mohol Tomi postaviť dom Ytong 250 a ešte do neho sekal drážky.Veď keď hlbšie sekol tak odbil možno aj 100mm Ytongu tak že akokeby podrezal múrA rozdile v cene Ytong 250 a Ytong 300 bude zanedbateľný .Prídeš na to sám keď začneš dokončovať hrubú stavbu. / Ja som tiež kade tade zháňal tehlu ,5centov lacnejšie som sa vytešoval a potom prišlo na rad kúrenie, elektrika, atd atd a až tam idú LÓVE do domu./
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

pivko Pozri príspevok
Lebo si to neviem predstaviť ako mohol Tomi postaviť dom Ytong 250 a ešte do neho sekal drážky.Veď keď hlbšie sekol tak odbil možno aj 100mm Ytongu tak že akokeby podrezal múrA rozdile v cene Ytong 250 a Ytong 300 bude zanedbateľný .Prídeš na to sám keď začneš dokončovať hrubú stavbu. / Ja som tiež kade tade zháňal tehlu ,5centov lacnejšie som sa vytešoval a potom prišlo na rad kúrenie, elektrika, atd atd a až tam idú LÓVE do domu./
to moze byt, Ty mas poschodak, my bungalisti setrime priestor kde sa da

inak tato tema riadne odskocila
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Odpoveď je jednoznačná ZATEPLIŤ/ale nestavať z tehly 44/ , tak že téma sa može uzavrieť.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

zateplit
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
day Pozri príspevok
to moze byt, Ty mas poschodak, my bungalisti setrime priestor kde sa da

inak tato tema riadne odskocila
Ja so staval poschoďák /upravený Prodom/ lebo som mal taký pozemok- nechcel som hodinu dochádzať do centra-teraz to mám 5min ,ale keď máš pozemok na Bungalow tak Ťa nemá čo zaujímať či tá stena bude hrubšia o 5cm. Vieš ako to je , najlepší ,,múr,, je dlhý a hrubý
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

pivko Pozri príspevok
Ja so staval poschoďák /upravený Prodom/ lebo som mal taký pozemok- nechcel som hodinu dochádzať do centra-teraz to mám 5min ,ale keď máš pozemok na Bungalow tak Ťa nemá čo zaujímať či tá stena bude hrubšia o 5cm. Vieš ako to je , najlepší ,,múr,, je dlhý a hrubý
to je ine, to je cinsky mur
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ten je naozaj fest hrubý a dlhý.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pivko Pozri príspevok
Lebo si to neviem predstaviť ako mohol Tomi postaviť dom Ytong 250 a ešte do neho sekal drážky.Veď keď hlbšie sekol tak odbil možno aj 100mm Ytongu tak že akokeby podrezal múrA rozdile v cene Ytong 250 a Ytong 300 bude zanedbateľný .Prídeš na to sám keď začneš dokončovať hrubú stavbu. / Ja som tiež kade tade zháňal tehlu ,5centov lacnejšie som sa vytešoval a potom prišlo na rad kúrenie, elektrika, atd atd a až tam idú LÓVE do domu./
pokial tu drazku nespravy po celom obvode tak nemoze byt problem. dvere mas v podstate tiez jednu velku drazku extremnu. Drazky problem niesu. garaz budem stavat z 200 porobetonu, alebo z dreva.. uvidim co bude lacnejsie.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Dvere Bárs niesu drážka ak je nad dverami preklad.Preklad má inú pevnosť ako Ytong na murovanie.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pokial ta drazka nieje dlha a hlboka tak je to zanedbatelne.
0 0
janopo janopo

janopo je offline (nepripojený) janopo

Nemá murivo z ytongu 250mm s pevnosťou 4MPa väčšiu únosnosť ako murivo z ytongu 300mm, kt. má iba 2MPa pevnosť?
0 0
Jarka Č. Jarka Č.

Jarka Č. je offline (nepripojený) Jarka Č.

janopo Pozri príspevok
Prečo by si z ytongu 250mm nikdy nestaval?
Pri tejto skladbe pozor aj na zvukovoizolačné hľadisko.
0 0
Jarka Č. Jarka Č.

Jarka Č. je offline (nepripojený) Jarka Č.

TomasHC Pozri príspevok
Ja mam Ytong 250 (+12cm EPS) a zatial nepadol V takychto otazkach musi mat jasno statik, nie otec, alebo pradedkovho kona suseda brata svagor...
A so zvukom zvonku máte akú skúsenosť? Ste v tichej lokalite?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať