Zavrieť

Porady

konateľ a služobná cesta

Prosím Vás, ak s.r.o. s jediným spoločníkom sídli v meste „A“ a vykonáva právne služby pre spoločnosť v meste „B“, môže si konateľ dávať na všetky pracovné dni služobnú cestu a tak vyplácať za každý odpracovaný deň stravné pre pásmo nad 18h, t.j. 8,30€ + cestovné náhrady z mesta „A“ do mesta „B“? Musí pritom preukázať ubytovanie v meste „B“? Ak má prenajatý byt v meste „B“, môže si náklady naň daň do daňových nákladov?
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

sattelitka Pozri príspevok
a keby ten konateľ bol zároveň aj zmestnancom v jeho vlastnej s.r.o.????? Vtedy sa vyúčtovanie prac-cesty vyplatí jemu do rúk ako zamestnancovi, tak sa to účtuje tiež na 512 nie?
Keď mu ich hneď vyplatíš v hotovosti, tak áno, lebo nevznikne žiaden záväzok - 512/211.
Ak ich ale nedostane hneď vyplatené, tak sa zaúčtuje záväzok 512/333
(ak ide o cestovné náhrady pre konateľa, ktorý je zamestnancom a dostane ich ako zamestnanec).
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť...
Konateľ používa na pracovné cesty súkromné vozidlo, kde v technickom preukaze je aj ako vlastník aj ako držiteľ. Aké náhrady môže použiť a dať do nákladov?
Náhradu za použitý automobil = základná sadzba (0,183EUR)x počet km?
Náhradu za PHL= km x spotreba (podľa TP) x cena za liter PHL /100?
Musí sa prihlásiť na daň z motorových vozidiel alebo podá v januári daňové priznanie za mesiace, v ktorých motorové vozidlo použil?
Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.
Naposledy upravil lenka.ba : 28.08.10 at 19:28
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

ešte som sa chcela spýtať, účtovanie náhrady je potom 512/211?
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenka.ba Pozri príspevok
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť...
Konateľ používa na pracovné cesty súkromné vozidlo, kde v technickom preukaze je aj ako vlastník aj ako držiteľ. Aké náhrady môže použiť a dať do nákladov?
Náhradu za použitý automobil = základná sadzba (0,183EUR)x počet km?
Náhradu za PHL= km x spotreba (podľa TP) x cena za liter PHL /100?
Musí sa prihlásiť na daň z motorových vozidiel alebo podá v januári daňové priznanie za mesiace, v ktorých motorové vozidlo použil?
Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.
1.2. áno
3. NIe, DP podá a daň bude platiť zamestnávateľ, pretože on vypláca náhrady za používanie MV.
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

ten konateľ nie je ani zamestnancom, takže vlastne s.r.o. podá DP na DzMV podá až v januári a platí za mesiace, v ktoré sa dané súkromné vozidlo konateľa použilo?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenka.ba Pozri príspevok
ten konateľ nie je ani zamestnancom, takže vlastne s.r.o. podá DP na DzMV podá až v januári a platí za mesiace, v ktoré sa dané súkromné vozidlo konateľa použilo?
Áno.
0 0
ondja ondja

ondja je offline (nepripojený) ondja

Dobrý deň
ja by som mal takuto otazku

jediny konatel spoločnosti vozi zamestnanca-(živnostnika) a občas dohodara do prace aj z prace ,konatel pracuje v tom istom meste ako zamestnanec-u inej firmi, môže si uplatnovať nahradu za tieto km auto sa použiva na nakup materialu a všetky činnosti spojene z prevadzkou firmi.je to stavebna firma.

a ešte jedna otazka auto je sukromne a použiva sa na firemne učeli je riadne nahlasene na DU na daň z motorovych vozidiel ,ake su náhrady za 1 KM

dakujem za každu radu

prajem pekny večer s pozdravom OndJA
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

ondja Pozri príspevok
Dobrý deň
ja by som mal takuto otazku

jediny konatel spoločnosti vozi zamestnanca-(živnostnika) a občas dohodara do prace aj z prace ,konatel pracuje v tom istom meste ako zamestnanec-u inej firmi, môže si uplatnovať nahradu za tieto km auto sa použiva na nakup materialu a všetky činnosti spojene z prevadzkou firmi.je to stavebna firma.

a ešte jedna otazka auto je sukromne a použiva sa na firemne učeli je riadne nahlasene na DU na daň z motorovych vozidiel ,ake su náhrady za 1 KM

dakujem za každu radu

prajem pekny večer s pozdravom OndJA
TO zvýraznené skús ešte raz napísať a tentoraz zrozumiteľne. Z toho, čo si napísal, som nepochopil, či ide o zamestnanca, či živnostníka, potom či vozí len ľudí, alebo či chodí s tým autom nakupovať materiál a pre koho kupuje ten materiál (pre svoju firmu?). V akej inej firme pracuje ten konateľ? Presnejšie popíš vzťahy medzi jednotlivými firmami a účastníkmi.

Inak náhrada pre použitie súkromného auta na služobné účely je 0,183 EUR/km + spotreba PHM.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Konateľ využíva na výkon svojej funkcie svoje osobné súkromné auto. SRO mu prepláca vyúčtovanie cestovných náhrad. Môže do tohoto vyúčtovania uvádzať aj "cesty" v mieste podnikania? "Vybavovačky po meste?"
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Kristina27 Pozri príspevok
Konateľ využíva na výkon svojej funkcie svoje osobné súkromné auto. SRO mu prepláca vyúčtovanie cestovných náhrad. Môže do tohoto vyúčtovania uvádzať aj "cesty" v mieste podnikania? "Vybavovačky po meste?"
Miesto "Vybavovačky po meste" by som radšej rozpísal presne, kde bol, napr. "Stretnutie na daňovom úrade", "Obchodný register" a pod., aby si prípadná daňová kontrola nemyslela, že si vybavuje súkromné veci.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Konateľ s.r.o. používa súkromné vozidlo na služobné účely, ale toto vozidlo patrí jeho priateľke - môžem mu preplatiť náhrady?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

mysimis Pozri príspevok
Konateľ s.r.o. používa súkromné vozidlo na služobné účely, ale toto vozidlo patrí jeho priateľke - môžem mu preplatiť náhrady?
môžeš
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať