Zavrieť

Porady

ako dostať potkana?

Ešte v jari sme vymurovali za kotercami vonkajšie búdky. Sú murované. Majú betonový základ. Majú ešte vnútorné steny a vyberateľnú vnútornú priečku. podlaha je drevená. Pre lepšiu izoláciu sme použili polystyrén. Zistili sme, že sa do týchto medzipriestorov (múr-vn.stena) dostali potkany. Narátal som ich tam aj zo 10. No neviem ako by som ich mohol dostať von. Ak by som dal otravu a uzavrel by som to, najskôr by tam asi smrdelo. A pre psov by to asi bola výzva ako sa k nim dostať. Otázka: ako ich dostať von bez toho aby som to pracne všetko zase rozoberal a bil ich hlava nehlava. ...... Máte niekto skúsenosti s týmto?????

V´daka
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lukaz Pozri príspevok
Bezpecnost sa snazim dodrziavat ( zatial uspesne ). Pytal som sa iba pre pripad, zeby sa nejaky objavil. Na jednej strane je to zijuci tvor ako ja. Na strane druhej nechcem ani pomysliet co by sa stalo keby pokusal/poskriabal niekoho blizkeho, psa, ( nie je to pravdepodobne ale... ). Ako sa hovori silnejsi prezije.
Takze ako to je s tymi nasimi zakonmi?
Nečítaš ???

ČÍTAJ !!!
buchač Pozri príspevok
JE to možné ...

Zo vzduchovky je môžné strieľať len na strelniciach a na miestach na to uspôsobených – tj. na miesta, kde sa neohrozuje život, zdravie alebo majetok iných osôb (napr. na súkromnom pozemku)....

Škodca je živocích, ktorý istými závažnými skutocnostami (napr. šírenie chorôb) poskytuje závažný dôvod na jeho likvidáciu, resp. fyzickú reguláciu. Odstrel škodcov môže byt legálne vykonaný za istých podmienok (príklad – odstrel potkanov v rámci deratizácie)...
Ak nestačí , tak preštuduj Zákon o zbraniach...
0 0
lukaz lukaz

lukaz je offline (nepripojený) lukaz

Dakujem za objasnenie problemu.
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

lukaz Pozri príspevok
Dakujem za objasnenie problemu.
Načo ti je vzduchovka?????? Ak ju nemáš úplne stačia vidly!!!!!!!!!!!!!! A keď nie tak si požičaj železa na kuny.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

na jed by som zabudol ,mne sa stalo ze som ich otravil a potom som v noci sliapol na zdochynajuceho potkana,......skoro som sa po....l.najlepsie je pozicany susedov pes- potkaniar.on to tam vycisti docista....trosku bordel narobi ale co uz...a potom sa mi osvedcilo napichat polamane sklo okolo do zeme...oni su tie potkani mudre a ked sa par krat dorezu pri tunelovani tak si to rozmyslia a pojdu inam..
0 0
lukaz lukaz

lukaz je offline (nepripojený) lukaz

J500j: vzduchovku praveze mam, preto som sa pytal na pripad ak sa objavi potkan na mojom ohranicenom pozemku.
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

lukaz Pozri príspevok
J500j: vzduchovku praveze mam, preto som sa pytal na pripad ak sa objavi potkan na mojom ohranicenom pozemku.

A načo sa vôbec pýtaš?Keď bude treba jednoducho konaj.

Alebo potom ak sa objaví čakaj prípadne kým ťa sused zažaluje že chováš veterinárne nekontrólované zvieratá???????? potkany? Čo tam má čo robiť, keď nie je tvoj? Roznáša len choroby............ Zavolať môžeš prípadne deratizačnú čatu ktorá ti zničí okolie a domáce zvieratá nastriekaným a rozloženým jedom po pozemku za čo mastne zaplatíš a budeš mať ešte problémy s tým prečo sa tam vôbec držia, čo môže viesť aj k pokute s tým že potkany to veselo a hravo prežijú.

Starý potkan je totižto špekulant. Nikdy nezožerie nič nové kým to nadá ochutnať mladým pokusným potkankom. Následkom je jeden až dvaja mŕtvy mladý potkani potom nedotknutá návnada a stale existujúce staré ktoré sa veselo geometrickým radom rozmnožujú.

Takže môžeš si vybrať - návrhov už máš dosť.


Jano
Naposledy upravil J500j : 19.03.13 at 14:27
0 0
lukaz lukaz

lukaz je offline (nepripojený) lukaz

Co to mas za matros Janko?

Ja na pozemku potkany nemam a ak by som mal, riesim to. Pytal som sa iba pre pripad keby sa nejaky potkan nasiel.

Lukas
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

lukaz Pozri príspevok
Co to mas za matros Janko?

Ja na pozemku potkany nemam a ak by som mal, riesim to. Pytal som sa iba pre pripad keby sa nejaky potkan nasiel.

Lukas

Aha......... Tak radšej nech sa neukazujú.

Nemyslel som to zle a nejak som to prehnal. Čital som ešte nejaké príspevky odporúčania a odpovede na fóre a bolo mi z nich do smiechu. Už som to ako tak opravil.
Ale tie odporúčanie totižto sú niektoré ozaj dobré.
Tu som sa pobavil na príspevku a tom zákone.
Pravda je že zákon je zákon.

Čau

Jano
Naposledy upravil J500j : 19.03.13 at 14:48
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

Z vlastnej skúsenosti.

Potkan zahnaný do kúta, bez perspektívy na utek je ver tomu veľmi nebezpečný. Útoči aj na človeka. Tam kde bežne nie sú sa objavujú na jar a na jeseň keď chovatelia robia poriadky v chlievoch a hlavne pod pražcami kde sa bežne zdržujú a nachádzajú počas roka potravu. Ja nič nechovám nemajú čo u mňa žrať, ale napriek tomu v takomto čase sa od asi 8smeho suseda v našom okolí objavujú. Oni nakoniec po krátkom čase pretože nič nenájdu zmiznú ale predsa. Preto už ich spôsoby trocha poznám. V mnohých prípadoch nemusí byť ani potkaniar pes, stačí aj dobrý kocúr. Pozor však, roznášajú "PRAŠINU". Ak sa objavja likvidujem s možnosťami mne dostupnými.

Jano
Naposledy upravil J500j : 20.03.13 at 08:57
0 0
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

U nas sa obcas vyskytne potkan od suseda, ktory chova ovce. Teraz v zime bolo krasne vidno na cestvom snehu, kadial chodia. Mame na nich pascu - klietku. Za posledne roky sme do nech chytili mnoho navstevnikov.
Myslim, ze s inteligenciou potkana sa to trochu prehana. Ked sme spozorovali potkaniu aktivitu, stacilo nastrazit pascu, do nej ako navnadu za hrst psenice a do 3 dni bol chyteny. Dokonca raz pri mojej neopatrnosti usiel z pasce (a dvierka mu ucvikli koncek chvosta), o dva dni sa chytil do tej istej pasce na tom istom mieste, ucviknuty chvost ho spolahlivo identifikoval.
Podla mna je to len hlupa prerastena mys, ktora neodola dobremu zradlu.
Taze pasca, navnada, odchyt a likvidacia - humanne sposoby typu "odviezt a vypustit" v pripade potkanov neodporucam....
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Osvedčený spôsob, ako sa zbaviť potkanov sú nastavené pasce, väčšie ako na myši, s návnadou. Pasce je nutné umiestniť v blízkosti potravy, t.j. náročky nasypať do misky pšenicu. Určite sa dostaví úlovok.
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

beba13 Pozri príspevok
Nie každý pes je dobrý potkanár, máme vlčiaka a tomu by sa mohli prechádzať okolo čumáku ani by sa za nimi neobzrel, naopak po mačke ide ako zbláznení. potkan sa nedá len tak ľahko vysťahovať, treba ho troviť, alebo chytať do pascí. Máme za záhradou družstvo tak ich trovíme celý rok.
Kedysi sa hovorilo, že perličky ubytovať vedľa - - vraj ani potkan nemá rád hlučných susedov.
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

branislavp Pozri príspevok
Osvedčený spôsob, ako sa zbaviť potkanov sú nastavené pasce, väčšie ako na myši, s návnadou. Pasce je nutné umiestniť v blízkosti potravy, t.j. náročky nasypať do misky pšenicu. Určite sa dostaví úlovok.
A pre istotu ich stavaj v nových rukaviciach, aby nezostal pach.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Keď sa kedysi podzemnými šachtami ťahali káble a bolo tam veľa takejto hávede, vždy chytili jedného potkana, letovačkou mu nakvapkali trochu cínu do ... zadku.
a pištiaceho ho pustili. Všetci zmizli a bol pokoj na robotu.
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

bodliak
Keď sa kedysi podzemnými šachtami ťahali káble a bolo tam veľa takejto hávede, vždy chytili jedného potkana, letovačkou mu nakvapkali trochu cínu do ... zadku.
a pištiaceho ho pustili. Všetci zmizli a bol pokoj na robotu.
určite to vykecal
0 0
Drvic Drvic

Drvic je offline (nepripojený) Drvic

skus do tej pasce chytit aspon 2-3 potkanou hlavne aby boly zivy,a daj ich do jedenej uzavrenej nadoby a nech zavladne zakon dzungle silnejsi vyhrava jeden druheho zabije navzajom potom ked ho pustis tak bude kanibal
0 0
Juraj Ďuri Nadanyi Juraj Ďuri Nadanyi
Ja na tie potkany nemam nervy. Minuleho roku v zime sa nam prekusali pod strechu v zimnej zahrade mislel som najprv že je to kuna až neskôr som zistil že je to potkan. Stale ma zaujimalo čo to žere ked tu nikto nič naokoli nechova. O nejake dni nato som´večer fajčil na dvore. Potkan si tam krasne chodil na psie granule. Požičal som si od kamarata uzatvaraciu pascu ako som ju nastražil dal som tam slaninu a nič cele 2 tyždne pasca nevijedena, neskôr som dal psi granulu behom 2 dni som vychytal celu rodinku cca 7 kusou. Zabijal som ich tak že som otvoril jedne dvierka a pes ho dal do parady mam psa Labradora.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

mali sme podobný problém a v tom čase aj vlčiačku, ktorá trhala všetko - stalo sa, že aj ježka - ale jej veľkosť nedovolovala pchať sa za potkanom
jazvečík je dobré riešenie, otrava už menej, pretože ak mačka zožerie otrávenú myš alebo potkana, tiež to neprežije
riešime to pascou presne ako Beba13, hodím tam orechy, jablko, plátok salámy a funguje to
už sme chytili asi všetky mačky z okolia, krásneho bieleho angorského kocúra, ježka a niekoľko potkanov
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Že ako dostať potkana?
Väčšina ľudí má úplne iné priania...
Ale ak sa svojim priateľom a rodine zveríš s touto svojou trochu zvrhlou túžbou, myslím že to niektorí pochopia a iste ti niekto pri najbližších narodeninách či meninách nejakého pekného potkana v chovprodukte kúpi... Napokon vianoce to istia...
Videl som jedného bezsrstého, ten vypadal ako k.... teda dosť hrozne.
Ale teraz vážne.
Kedysi na vojne som dostal takúto úlohu.
Mali sme tam jedného veliteľa, ktorý sa hrozne bál potkanov.
Dokonca doniesol morské prasiatko, lebo vraj odpudzuje potkanov.
Doniesli sme si tam potom aj králikov. Len tak a chovali sme ich. Keď sa veliteľ spýtal že prečo, tak mu to Maťo vysvetlil: "Potkany králičica strašne vzrušuje a chcú sa s ňou páriť. Videl som jedného vzrušeného potkana ako šiel ku králičej klietke ale potom zbadal morské prasiatko strašne sa preľakol a tak utekal..."
Po čase však bolo zrejmé že táto zvieracia taktika nezabrala a tak veliteľ doniesol psa vraj potkaniara. Po pár dňoch začali všetci vojaci nosiť rôznych psov. Zrazu sme ich mali asi 15 a potkani sa objavovali i tak...
Otrávené zrno si potkani nevšímali.
Tak som potom miešal otravu do zbytkov jedál a umiestňoval na strategické miesta.
To zabralo. Areál sa zrazu naplnil zdochýňajúcimi potkanmi. Na slnku niekto mumifikovali a nesmrdeli, tak sme ich potom používali na miesta, kde sme chceli aby veliteľ nechodil.
Ak ich otráviš, oni vylezú a tak ich pozbieraš a nebudú smrdieť...
To som toho zas popísal aby som sa konečne dostal k tejto jednej užitočnej rade...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

toto o párení sa potkana z králičiou samicou som tiež počul, ale neverím tomu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať